Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399482 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 04, 2020, 23:14:33
Отговор #820

Неактивен S15

  • Публикации: 843
На тези джанти лицето им фабрично е струговано, а не полирано. След това - лакирано. Така го виждам от снимките.


        Всичко е точно така. Посетих ги миналият месец момчетата заради другия комплект 15 инчовият и се разбрахме, като имам готовност да ги занеса. Тогава нямаха
нещо готово, което да ми покажат но вярвам, че ще станат много добре.

Януари 04, 2020, 23:18:19
Отговор #821

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Язък за барута. Значи ги знаеш. Чудесно!

Поздрави и успех  :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 05, 2020, 15:32:38
Отговор #822

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Язък за барута. Значи ги знаеш. Чудесно!

Поздрави и успех  :)

Жоро , не е язък за барута, защото темата се чете от много хора и инфото е полезно !

Иво, чудя се едно нещо, като приключиш с тая кола, а това се задава на хоризонта. Та какво ще правиш се чудя аз :))) Да докарвам Волгата да я почваме ? ;)

Януари 05, 2020, 15:54:31
Отговор #823

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да. Винаги, като пиша се съобразявам с това, че четат и други хора и може да им е полезно.

"Язък за барута", щото взех да обяснявам неща на човек, който ги знае по-добре и от мен.
Ама, като не пише какво ще ги прави джантите, така е.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 05, 2020, 16:43:32
Отговор #824

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Ама, като не пише какво ще ги прави джантите, така е.

         Старая се да обяснявам подробно, но това става досадно за четене особено от "просветените"  :D

         Върни на страница 80, отговор 795, и ще се увериш. Е вярно написаното касае другият модел, но на практика нещата са идентични. И "барута" си е баш
на място. Ти си първият, който казва, че е доволен от конкретната услуга. Просто няма достатъчно информация и твоето мнение е от полза за всички.
         Аз лично намирам цената (diamond-cut) за висока съотнесено към машинно време, размер на колелото и останалите варианти (боядисване, полиране и т.н.)

Януари 05, 2020, 20:15:02
Отговор #825

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Старая се да обяснявам подробно, но това става досадно за четене особено от "просветените"  :D

Ми да не четат. Този, който го интересува - чете.

Аз също намирам цената за висока, но нямам избор. Искам джантите ми да са, като от завода. По друг начин не могат да станат. А и това не се прави всеки ден. Някои казват - "Кеф цена няма". Няма ли?! - Има! И то каква. :)
Яд ме е, че не мога да ти покажа джантите. Имам им снимки - преди и след. Ама съм толкова тъп, че не мога да се регистрирам по новия начин за качване на снимки. Мъча се, но не става. Уж правя каквото трябва.
Затова ще обяснявам цветно: Джантите ми са 18". Цена за 1бр. струговане и лакиране - 160лв. Демонтаж, монтаж и баланс на гумите 4бр. - 50лв. Занесох им ги с монтирани гуми. Те да си ги оправят. Не после някой негодник да ми надере джантите. Общо - 690лв.
За сравнение на един приятел пак 18" джанти, но друг модел, фабрично боядисани сребърни, бояджията му взе 160лв. за четирите да ги направи.
Диамантираните са по-красиви! Не съжалявам.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 06, 2020, 00:34:55
Отговор #826

Неактивен S15

  • Публикации: 843
... Не после някой негодник да ми надере джантите ...

        Аа, тук си много прав! Най-много ми харесва, като сложат джантата с лицето на горе и подпрат прашната, песъчлива гума отгоре и. После за капак започва
едно превъртане докато намажат с паста ръба на гумата. Ако с това не я надерат винаги може да пробват с щангата  :D
        За другата кола имам едни лачени джанти и се наложи да си монтирам гумите сам (при приятел, на машина разбира се)


Януари 06, 2020, 09:50:57
Отговор #827

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Чудни са. Много красиви. Да те е страх с ръка да ги пипнеш. Само с ръкавици. :)

Аз пък се регнах в Снимка Бг. Това са джантите. Показал съм само една джанта от преди ремонта. Останалите бяха в същото състояние. Олющен лак и окислен алуминий.
Като казах по-горе, че нямам избор се отнасяше за това, че такива джанти нови, а и втора ръка тук не мога да намеря.
Само от чужбина и там са около 1000 евро к-т.

http://joro120.snimka.bg/automobiles/djanti.5163663
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 06, 2020, 10:19:19
Отговор #828

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Ами да. За твоя модел също няма друго решение. Виждам, че между спиците има боя. Предполагам не си боядисвал и това е оригиналната.
Интересно е когато мине ножа на машината дали не "отнася" малки люспи от боята по ръба. Този проблем го коментирахме там с момчетата.

Януари 06, 2020, 10:44:30
Отговор #829

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да. Боята е оригиналната. Там нямаше забележки. Само лицето трябваше да се зачисти.
Няма поражения от ножа по ръбовете. Сигурно отнемат по мн. малко материал няколко пъти. А и боята явно е здраво направена. Не сме коментирали този въпрос. Ако щеше да я кърти, то биха ми казали, защото резултата нямаше да е перфектен.
Мен повече ме интересуваше лакирането. Защото са цялостно лакирани, а не само обработената повърхност. То и така трябва - да има връзка навсякъде.
Притесняваше ме дали джантите ще бъдат подготвени преди това, както трябва. Да се матира стария лак, за да хване добре новия. С тези много спици и трудно достъпни места. Ъгли... И да не вземе да се люпи в последствие.
Казаха ми, че ги подготвят, но дори и да не е матиран, новия лак бил мн. специален и хващал и на гладка повърхност.
Та, дан са притснявам. :) Дадоха ми 6 месеца гаранция! Те са ми летни и сега стоят в гаража. Докато ги сложа, гаранцията ще мине. Само ще кажа, че за 1 ден ги направиха и на следващия монтираха гумите и нови вентили сложиха. Аз им имам доверие на момчетата. Но, все пак бъдещето ще покаже.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.