Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399467 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2020, 16:53:18
Отговор #850

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Зимата хич не ми се стои в гаража и си намирам "надомна" работа  :D  Захванах да подготвям за монтаж свалените преди боядисването лайстни на вратите.





         Подготовката е елементарна: махаш старото двойнолепящо и готово. Да ама някой ги е залепил с полиуретан за стъкла. Това няма махане. При отделянето им преди
време използвах струна с която разрязах лепилото. Тогава стана много трудно и се чудих какво е това тиксо дето няма махане. Сега вече зная  O0
         Остъргването му от лайстните стана с проби и няколко инструмента. Първо използвах плоско длето после тези:











         Идеята е да не се съсипе пластмасата. Ако е много "рошава" няма да хване двойнолепящото. Резултата е приличен. Изглежда грапаво, но като прокараш ръка е доста гладко. Направих проба с малко парче лепенка. Оставих я да преседи една нощ на лайстната и на сутринта беше идеално залепнала.








Януари 27, 2020, 14:06:53
Отговор #851

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       От началото на 2020г реставрирането е заменено от пазаруване. Отново попадам на нещо интересно и не мога да го пропусна. Този път е свързано с озвучаването
и една любима фирма. Това е комплект супер плоски автомобилни говорители на Pioneer, произведени в Япония и ЧИСТО нови  :D  Идеята е да се монтират на плитки
места като врати, кори и тн. В моя случай имам заводски предвидени места в страничните опори на задната кора. Монтажа е с по 3 дупки за винтчета, което също съвпада.
       Моделът е над 22 годишен понеже е със старото лого на Pioneer, което беше променено някъде през 1998-1999г, не съм проверявал точно. Също така са включили защитни
протектори против стичаща се вода при монтиране във вратите. Мощността не е драматична но подобна находка в ново състояние не е за пропускане.

































Януари 27, 2020, 17:20:07
Отговор #852

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ейййй че са красивиииии  :-X Направо да ти е жал да ги извадиш от кутията , даже стиропора е брандиран . Страхотна находка . А на теб желая Честит Рожден Ден . Бъди жив и здрав и все така да подхождаш с внимание към детайла , защото не само по колите , но и в живота според мен най-ценни са малките на пръв поглед неща .

Януари 27, 2020, 19:36:28
Отговор #853

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Ейййй че са красивиииии  :-X Направо да ти е жал да ги извадиш от кутията , даже стиропора е брандиран . Страхотна находка . А на теб желая Честит Рожден Ден . Бъди жив и здрав и все така да подхождаш с внимание към детайла , защото не само по колите , но и в живота според мен най-ценни са малките на пръв поглед неща .


          Да благодаря, и аз вече се чудя дали да ги слагам  :D  Все пак ще бъдат задни за колата а не могат да се похвалят с някаква впечатляваща мощност. Поне ще завърша
системата и ще навържа кабелите. Преди време в колата имаше 60 кг. музика, но тези дни отминаха  :D  И за рождения ден благодаря, но за протокола съм везни  :)

          И докато сме на музикална вълна ето още малко инфо. Понеже в колата ще бъде поставен касетофон ще има нужда и от диск чеинджър. Ще ползвам старата си
машина за 12 диска. С годините лазера се поизноси и се наложи ремонт. Успях да намеря оригинално лазерно четящо у-во и с помощта на Здравко от сервиза на Авител
го подменихме. Благодарности  :D 












Януари 27, 2020, 22:26:41
Отговор #854

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
става супер, при това винтидж!   колоните са супер красиви, наистина!

щом си фен, сигурно ще можеш да дадеш акъл - на ягуара искам да подменя четирите колони във вратите с 6,5 инча, без пищялка - към кое от съвременните производства да се насоча? търся качествен звук, но нищо претенциозно ...нямам идея към какво да се насоча... плеърчето е красиво, но базово кенууд, и мисля да се монтира 4-канален усилвател, че да стига прилична мощност към колоните..

Януари 27, 2020, 22:47:46
Отговор #855

Неактивен S15

  • Публикации: 843
става супер, при това винтидж!   колоните са супер красиви, наистина!

щом си фен, сигурно ще можеш да дадеш акъл - на ягуара искам да подменя четирите колони във вратите с 6,5 инча, без пищялка - към кое от съвременните производства да се насоча? търся качествен звук, но нищо претенциозно ...нямам идея към какво да се насоча... плеърчето е красиво, но базово кенууд, и мисля да се монтира 4-канален усилвател, че да стига прилична мощност към колоните..

      Е тук малко ме затрудни  :D    Първо, съвременните плеъри вадят прилична мощност и без допълнителни усилватели. Ако не търсиш сериозна мощност може да спестиш
усилвателя. Това ще те улесни и в избора на колонки, защото с усилвател избора ти се стеснява и нещата поскъпват. На този размер 17см има колони с висока мощност но
най-добрите са от 2 компонента - основен говорител + пищялка - отделна. Само не разбрах защо не искаш пищялка?   А за марка ..... има доста, въпрос на личен избор  :D

      Все пак, ако държиш да чуеш моят избор, бих се спрял на това: 


https://pioneer.bg/pioneer-ts-c172prs?search=PRS


     и както казах цената става неприятна  :)



Февруари 03, 2020, 23:37:04
Отговор #856

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Последните дни няколко пъти се опитвам да намеря някакво инфо за говорителите на Pioneer TS-120, които купих и не откривам нищо съществено. И така докато не натиснах Pioneer Brand History. Хората са публикували по години и категории актуалното производство и друга обща информация.
         Каква беше изненадата ми, като не открих говорителите в периода 1990-1999г. Нямаше ги и в 1980-1989г. Остана периода 1968-1979г. Не мога да повярвам, но има
съвпадение чак в далечната 1978г. Най-близкия модел, който е упоменат е TS-121 и е напълно идентичен с една малка разлика - табелката с фирменото лого е монтирана в средата а моята е на 9 часа от страни. Решетката е същата, мембраната е същата, трите монтажни отвора и логото е в червено, което го има само в 1978г.
         И така изглежда съм купил чисто нови колони на 42 години  :D

         п.п.  свирят супер а хартията и лепилото са непокътнати!



Февруари 04, 2020, 00:30:08
Отговор #857

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз имам един говорител Roadstar drs-33. Гледаш го нищо особено, уж 6,5 инча, но реално мембраната е доста по-малка - като твоите, и магните е приблизително толкова малък...Вярно, че бас не вади и свири малко като радио точка, но предполагам, че тогава са се стремили да си правят с голяма чувствителност. Предполагаемата реално мощност според мен е около 3-4 вата (според лепенката - МАX 300W  :))  )   Не знам какъв саунд търсиш, но аз лично бих монтирал нещо по-съвременно. Тези пионери вероятно биха били подходящи за някой ретро автомобил от началото на 70-те и монтирани по начин , че решетката да се вижда.

Февруари 04, 2020, 00:57:01
Отговор #858

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Аз имам един говорител Roadstar drs-33. Гледаш го нищо особено, уж 6,5 инча, но реално мембраната е доста по-малка - като твоите, и магните е приблизително толкова малък...Вярно, че бас не вади и свири малко като радио точка, но предполагам, че тогава са се стремили да си правят с голяма чувствителност. Предполагаемата реално мощност според мен е около 3-4 вата (според лепенката - МАX 300W  :))  )   Не знам какъв саунд търсиш, но аз лично бих монтирал нещо по-съвременно. Тези пионери вероятно биха били подходящи за някой ретро автомобил от началото на 70-те и монтирани по начин , че решетката да се вижда.

       За всичко си прав! Ама толкова са "магически" тези неща от началото на 80-те. Дори се притеснявам, че ако се виждат решетките може да ми разбият колата. Вече се е случвало  :(   
       А за съвременните говорители ... опитвам се да не се подхлъзна отново. Уж взимаш 1-2 неща и докато се усетиш си натъпкал колата с басове и усилватели  >:D


« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 01:49:55 от S15 »

Февруари 04, 2020, 22:50:06
Отговор #859

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много хубави Pioneer - и си насъбрал ! Аз точно в момента правя downgrade на златния Нисан - свалям DLS озвучението , плеъра P77 вече го продадох и ще си монтирам някой от 80 десетарските касетофони. Нищо , ама нищо по- хубаво няма от спазването на епохата в интериора и екстериора . Вярно говорителите , усилвателя и бас бокса са скрити и освен плеъра нищо друго не подсказваше за модерната музика . Но особено той направо ми вадеше очите . Попаднах на една много интересна статия , как да си добавим AUX и Bluetooth функции в класическия касетофон . В момента работя по въпроса  :))  https://www.instructables.com/id/AUX-IN-and-Bluetooth-for-Every-Car-Casette-Player/

пп. Умирам да ти гледам детайлните снимки на всяка една част , а тези на говорителите направо ме разтапят  O:-)

Поздрав!
« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 22:54:51 от didotooo »