Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399331 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2020, 00:07:33
Отговор #860

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Дидо, машините от тази брошура и дори да не свирят, достатъчно е само да светят  :D  Истината е, че трудно се намират в добро състояние а ремонтите са трудни. Някои от
елементите (по електрониката) не се произвеждат вече. Трябва ти добър майстор и със доста желание за да ги вкара в заводски параметри. Моите "щайги" са от 90-те. Малко съм
избягал от правилната епоха  O:-)  Но пък свирят доста добре. Ето как изглежда едното стъпало:



Февруари 05, 2020, 18:39:26
Отговор #861

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
       За всичко си прав! Ама толкова са "магически" тези неща от началото на 80-те. Дори се притеснявам, че ако се виждат решетките може да ми разбият колата. Вече се е случвало  :(   
       А за съвременните говорители ... опитвам се да не се подхлъзна отново. Уж взимаш 1-2 неща и докато се усетиш си натъпкал колата с басове и усилватели  >:D



На част от плеърите, може да се включи блутут, без да се преправя нищо и дори да се направи да пише на дисплея блутут!
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Февруари 13, 2020, 17:23:09
Отговор #862

Неактивен S15

  • Публикации: 843
          През последните 1-2 седмици нищо не съм свършил по колата  :D  Ми то било хубаво нищо да не правиш  :D :D  Затова пък продължавам с находките.
Напазарувах чисто нов оригинален притискателен диск за съединителя. Моят още има деян, но не знам до кога. Резервите са важно нещо  >:D








Февруари 15, 2020, 20:11:16
Отговор #863

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        След набавянето на прекрасния комплект оригинални джанти 14 цола, реших да реставрирам само една от 15-ките, която да легне в багажника като резервна гума.
Варианта е много добър по 3 причини - първо 15-ката също е оригинална за модела 626 GC, второ другите 3 имат проблеми и лицето на джантата е доста плоско. Това последното
е важно заради килима, който ще има добра равна опора. При желязната джанта този проблем се решава с един капак.
        Остана да избера гума за целта. Искам да е японска и секси  :D  Избрах Yokohama Advan Neova AD08RS  O0   Купих я!!!



Февруари 16, 2020, 19:43:31
Отговор #864

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       След като вече имам резервна гума, днес продължих с поправката на джантата от където я зарязах преди 1-2 седмици. Става въпрос за тази вдлъбнатина, която трябва да
махна преди да довърша полирането:





       Обикновено тези неща се оправят с TIG заварка но в този конкретен случай щетата е козметична и не се налага да гониме здравина. Затова реших да пробвам 2 други метода и да спестя супер нагряването от заварката. Първият е спойка по газопламъчен метод със специален електрод. Електрода е алуминиев композит с пълнеж от флюс:


   


      Метода изисква основният метал да се нагрее до степен при която при опиране на електрода той да се стопи. За съжаление парчето, което имах се оказа толкова малко, че
свърши още на пробите. Но по-големият проблем е, че толкова голямо парче алуминий трудно се загрява с малката горелка. Предишни опити бяха успешни, но тогава споявах
алуминиеви винкелчета  :D





      Следващият път ще пробвам и вторият метод. Това е алуминиев MIG брейзинг. Използва се телоподаваща машина заредена с алуминиева тел и газ аргон. Какво е характерното - основният метал не се разтопява а само телта. Така спойката отнема по-малко от секунда и не се нарушава здравината на джантата. TIG заварката има
нужда от повече време и на практика разтопява самата джанта.

Февруари 16, 2020, 19:59:16
Отговор #865

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
С тази горелка няма да се получи ... това са горелките за газово заваряване
retrobs.com

Февруари 16, 2020, 20:09:08
Отговор #866

Неактивен S15

  • Публикации: 843
С тази горелка няма да се получи ... това са горелките за газово заваряване



       Това от снимката е горелка с 2 входа, която смесва 2 газа и развива температура над 1000 градуса. Електрода в случая е ниско температурен а използването на толкова мощна горелка ще изпържи джантата без това да е необходимо.

Февруари 16, 2020, 20:19:22
Отговор #867

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679

       Това от снимката е горелка с 2 входа, която смесва 2 газа и развива температура над 1000 градуса. Електрода в случая е ниско температурен а използването на толкова мощна горелка ще изпържи джантата без това да е необходимо.
Кое е мощна горелка .... има от №1 до №6  .... с №1 можете да заварявате латун (тънък лист медна/месингова ламарина 0.5 мм) .. с №6 можете и пернишки винкели ... концентрираната топлина иска ръка и умения ... с тези "електроди" съм запознат от доста време ... използва се ацетилен+кислород не пропан-бутан от бутилка за готварска печка.
retrobs.com

Февруари 16, 2020, 20:37:06
Отговор #868

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Кое е мощна горелка .... има от №1 до №6  .... с №1 можете да заварявате латун (тънък лист медна/месингова ламарина 0.5 мм) .. с №6 можете и пернишки винкели ... концентрираната топлина иска ръка и умения ... с тези "електроди" съм запознат от доста време ... използва се ацетилен+кислород не пропан-бутан от бутилка за готварска печка.


         Румба, подценяваш "пропан-бутана от бутилка за готварска печка". Ето ти един два жокера. Човек винаги има какво да научи, без значение от колко време се занимава  ;)







Февруари 16, 2020, 21:10:30
Отговор #869

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега,така и не разбрахте,че не сте ми конкуренция и постовете ми във ВАШАТА тема не са заяждане!
Когато кандидатствате за работно място ВИ питат колко практика имате в дадена дейност а не колко клипове се прегледали в социалните мрежи.Вашата кола си я правете както си искате ... това е ваше право но лошото в случая е,че заблуждавате много потребители четящи тук !
retrobs.com