Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399257 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2020, 21:43:15
Отговор #870

Неактивен S15

  • Публикации: 842
Колега,така и не разбрахте,че не сте ми конкуренция и постовете ми във ВАШАТА тема не са заяждане!
Когато кандидатствате за работно място ВИ питат колко практика имате в дадена дейност а не колко клипове се прегледали в социалните мрежи.Вашата кола си я правете както си искате ... това е ваше право но лошото в случая е,че заблуждавате много потребители четящи тук !


     Колега РумбатаБс, явно започваме да си говорим на Вие, защото не знаете кога да спрете.
Не се залъгвайте от "шеговития" тон, който използвам в постовете си. Не ме познавате и не знаете колко практика имам и в какво. Освен това не разчитам на "клипове в социалните мрежи" но дори и да е така, разполагам с достатъчно интелект за да преценя кое става и кое не. Вие пък да не сте учили от Йода?
     И да, не съм Ви конкуренция в работата само защото не искам да я върша а не заради липса на умения. От самото начало на темата ми Вие сте единствения, който не престава с неуместните подмятания и шегички. Аз също имам какво да кажа за вашите проекти но не го правя.
     Що се отнася до това:  "заблуждавате много потребители четящи тук" , смятам твърдението за невярно и безотговорно. Винаги преди на напиша нещо го проверявам или изпробвам лично.
     Мисля, че изчерпахме въпроса и от тук нататък разговора няма да донесе полезна информация на никой от четящите форума. И понеже Вие сте професионалист, който знае нещата много по-добре от мен, предполагам няма нужда повече да четете написаното в темата ми.

Февруари 16, 2020, 21:48:32
Отговор #871

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Аз-ДА .... другите като решат!
retrobs.com

Февруари 16, 2020, 23:41:34
Отговор #872

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Температурата на топене на чист алуминий боксит е 557 градуса , сплавите му с магнезий и силиций я
увеличават с не повече от 100 градуса :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 17, 2020, 08:04:02
Отговор #873

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Този алуминиев припой, който ползва колегата е нискотемпературен.
Ето характеристики:
(Припоят има температура на топене от 387 градуса по Целзий, якост на срязване на спойката от 2390 кг/см2, издръжливост на опън 2740 кг/см2 и твърдост по Бринел 100. Това прави материала лесен за употреба с непрофесионално оборудване (обикновена пропанова горелка) и дори в домашни условия за широк спектър поправки.

Няма флюс или обмазка! Използвате директно припоя за запояване - няма нужда от помощни вещества!

Служи за запояване на алуминий към алуминий и на мед към алуминий.)
Можеби за това се получи объркването

Февруари 17, 2020, 08:50:36
Отговор #874

Неактивен S15

  • Публикации: 842
     Това е припоя:



Февруари 17, 2020, 16:19:59
Отговор #875

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
така или иначе темата е разбутана - с цел да се разсеят съмнения, би било добре Румбата да каже кое от работата, представена по този автомобил тук, не е свършено 'както трябва', и след това да се дефинира 'както трябва' какво трябва да значи. в споровете се ражда истината, както казват.

Февруари 17, 2020, 17:32:32
Отговор #876

Неактивен S15

  • Публикации: 842
така или иначе темата е разбутана - с цел да се разсеят съмнения, би било добре Румбата да каже кое от работата, представена по този автомобил тук, не е свършено 'както трябва', и след това да се дефинира 'както трябва' какво трябва да значи. в споровете се ражда истината, както казват.

      Не съм сигурен дали ще се стигне до "истината" защото всеки има своя истина. Това, което се опитвам да направя е да разчупя някои стари легенди и да дам нов поглед към нещата. Надявам се, хората без предразсъдъци да видят ползата и да се вдъхновят за своите проекти. Непрекъснато се появяват нови технологии и методи и използването им не може да се определи като "грешка".
      Непрекъснато отделям много от личното си време за да подготвя снимков материал и да опиша подробно как и защо правя нещо. В същото време темата ми няма за цел да бъде "учебник". Всеки има свободата да чете, да не чете, както и да реши за себе си, кое може да му е полезно и кое не.

Февруари 17, 2020, 17:46:20
Отговор #877

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
така или иначе темата е разбутана - с цел да се разсеят съмнения, би било добре Румбата да каже кое от работата, представена по този автомобил тук, не е свършено 'както трябва', и след това да се дефинира 'както трябва' какво трябва да значи. в споровете се ражда истината, както казват.
Работата по колата не съм коментирал .... показах професионални горелки но не подозирах,че новото поколение отрича старите технологии ... не знам кой се е занимавал дълги години с газово заваряване ... вие сещате ли се ... това не ми попречи да закупувам заваръчни апарати ново поколение.
Щом все още се произвеждат квалитетни горелки старо поколение значи има потребление и то професионално.
То и интернет нямаше преди ама не всички от старото поколение за залупени старчета!
retrobs.com

Февруари 17, 2020, 21:21:08
Отговор #878

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
и все пак, в случая явно истината е някъде по средата, което е добре...даже може да се каже, че има повече от една истина в случая... що се отнася до тази тема, то тя е безспортно една от най-готините и съдържателни... аз лично нямам търпение да я видя тая кола наснимана професионално, с джанти, емблемки и прочее гъдели  O0

Февруари 20, 2020, 13:44:00
Отговор #879

Неактивен S15

  • Публикации: 842
       Продължавам със забавната част  :)  Ето и новите попълнения в запасите с части: десен мигач за калника - нов Мазда, предни накладки 2 кутии оригинални Мазда и обтяжна ролка за ангренажният ремък - оригинална Мазда.











     


      Пуснал съм "оферта" и за левият мигач така, че по един или друг начин ще завърша комплекта  :D