Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399386 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 29, 2020, 12:40:31
Отговор #930

Неактивен S15

  • Публикации: 843

Март 29, 2020, 19:15:28
Отговор #931

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Продължавам с кората. Направих "кофраж" с правилната форма от плътен стиропор. Оказа се най-лесният начин. После осъзнах, че не знам отстоянията за дупките а кората
не е симетрична за да измеря от здравата част. Трябва да се разходя до гаража с ролетката и декларация  :D
      Ето как изглежда за сега:



Март 29, 2020, 19:21:59
Отговор #932

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Опитай така auto-data.org, после намираш Мазда, модел 626 II Hatchback (GC) 1983 (нали това беше твоята), най-горе има бутон  "Images" - но показаните там са все без калобрани. Само на седан-а има, но не се вижда дали са с надписи.

Март 30, 2020, 16:12:29
Отговор #933

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign



за мен тези масивно изглеждащи седани и хечбеци с големи предни и задни надвеси изглеждат завършени с 4 калобрана :)

Март 31, 2020, 12:14:29
Отговор #934

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Тая работа с лепенето се оказа супер досадна. Все пак ето как върви:











 

Март 31, 2020, 13:51:00
Отговор #935

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Странна работа. Това е снимка на съвсем нова кола и на калобраните не пише нищо...

Някои от възможните допълнителни опции се добавят на място при съответния дилър на марката, на вече доставени коли и затова е възможно да има екстри, които са местно производство или нещо като афтърмаркет, да речем... За подобна практика ми сподели и приятел, който в момента работи точно такава работа в канадско представителство на Toyota.
А моето мнение е, че точно тази Mazda визуално няма нужда от калобрани (да не пиша, че я загрозяват...).

Март 31, 2020, 18:53:40
Отговор #936

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
А моето мнение е, че точно тази Mazda визуално няма нужда от калобрани (да не пиша, че я загрозяват...).

Ако са без надписи почти не се забелязват, а дават завършен вид на калника - особено на хеч-а, без тях отзад седи малко като ритната отдолу. Отделно, че са доста практични (даже изненадващо много).

Иво, може да ми е малко тъп въпроса, но защо не помислиш за някакво подсилване на тази кора - хартията много лесно може пак да пострада, а и отворите са слабо място - колкото и да е все ще има вибрации и термични деформации. Може би нещо като винил или някаква смола от вътрешната страна, за да не си разваляш оригиналната визия?

Март 31, 2020, 20:23:13
Отговор #937

Неактивен S15

  • Публикации: 843
... защо не помислиш за някакво подсилване на тази кора - хартията много лесно може пак да пострада, а и отворите са слабо място - колкото и да е все ще има вибрации и термични деформации. Може би нещо като винил или някаква смола от вътрешната страна, за да не си разваляш оригиналната визия?

        От известно време си мисля за кората като цяло, защо е направена така и дали да не я подсиля. Изработена е от многослойна импрегнирана хартия пресована в калъп - форма. Дебелината е около 3мм. на око, много е лека и твърда - при почукване издава звук като пластмаса или дори бакелит. Ако погледнете къде стои на капака, това място е най-отдалечено от пантите и от газовите амортисьори. Капака заедно със стъклото е безумно тежък и добавянето на екстра кила много ще затрудни отварянето. Освен това кората на практика не се вижда от вътре а при отворен багажник е високо и срещу светлината - пак не се вижда.
        Проблема възникна от теча от изгнилият капак и без тази вода не е необходимо кората да е здрава. За да запазя ниско тегло няма да я наслоявам с разни неща но ще я заздравя и импрегнирам с 2 слоя безцветен лак, като този от външното боядисване на колата. Така дори пак да протече нещо няма да има проблеми.
        Що се отнася до "оригиналната визия" няма да може да се запази. Има твърде много дефекти на много места. Има един метод, който се използва за реставриране на дупки в кожена тапицерия. Накратко сваляш силиконова отливка от здраво място, кърпиш и ползваш отливката за да отпечаташ оригинална структура върху ремонта. Това обаче е трудоемък процес и не си заслужава усилието особено при толкова много щети.

Април 28, 2020, 17:27:02
Отговор #938

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Последният месец съвсем загубих ищях за работа. Въпреки това днес се понапънах и свърших нещо. Реших да извадя карбуратора. Има причина за това и не е защото ми е скучно  :D  Ето как изглеждат нещата след почти 4 години (сложих го 2016г) Цинка изглежда добре, алуминият-също.









Април 28, 2020, 20:50:46
Отговор #939

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Аз реших ,че колата е на пътя и за това не дращиш по форумите...   :o   
      Последният месец съвсем загубих ищях за работа. Въпреки това днес се понапънах и свърших нещо. Реших да извадя карбуратора. Има причина за това и не е защото ми е скучно  :D  Ето как изглеждат нещата след почти 4 години (сложих го 2016г) Цинка изглежда добре, алуминият-също.
Айде стягай се! Скоро из Перник загледах една запазена 626 ,направо ми изтекоха лигите! Ако нямаш самурайско търпение ,просто минаваш на план "Б" и всичко се прави в движение! Имам предвид подкарваш колата и малко по малко доизпипваш. Ако за някакви кори я запираш в гаража....   :-\  Айде влизай в боя ,пък каквото сабя покаже!  ;D
Рендето вече 2 седмици кръстосва КПП-тата...  C:-)  :)) :)) :))