Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 402702 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 04, 2020, 19:34:20
Отговор #940

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
колега, да ти разваля съня малко  >:D

https://fakti.bg/avto/471335-prodava-se-chisto-nova-mazda-626-na-184-km?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

страхотна цветова комбинация!

има и калобраните, за които говорех  O0   

Май 04, 2020, 20:21:08
Отговор #941

Неактивен S15

  • Публикации: 843
колега, да ти разваля съня малко  >:D
https://fakti.bg/avto/471335-prodava-se-chisto-nova-mazda-626-na-184-km?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage
страхотна цветова комбинация!
има и калобраните, за които говорех  O0   

        Ммм, да. Знам я тази. Преди 4-5 години имаше 3 броя 626 GC за продан нови. Първо излязоха в една авто къща в Полша. Едната беше версия GT със 120 коня инжекцион.
Доста време никой не ги купи после им изгубих дирите. Ето колите. Първата е същата кола снимана в Полша а втората е 626 GT.






Май 05, 2020, 11:01:07
Отговор #942

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Тази новичката е междинка - моята беше такава  :) Любопитно ми е как се справя този автомат - ако не се лъжа е 3-степенен с адски дълга 3-та.
Иначе салонът е много готин - реално е в по-тъмно червено, на снимките изглежда оранжев.

Май 05, 2020, 16:19:50
Отговор #943

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Иначе салонът е много готин - реално е в по-тъмно червено, на снимките изглежда оранжев.

           :D :D :D  Ми не знам може когато е нов салона да е керемидено - оранжев. Ето още снимки от полските. Снимките са добри и няма проблем с цветовете.









Май 05, 2020, 16:48:00
Отговор #944

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Оранжево-червената комбинация е .... странна  :) Явно японците са направили доста интериори в подобни цветове - сега гледам от компютъра и автомата си е в керемидено (телефона лъже явно), а преди години гледах 626 купе с 2.2 мотора, която беше с много приятен тъмно червен интериор - на бялото купе беше убиец  ::)

Май 05, 2020, 19:12:39
Отговор #945

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Явно японците са направили доста интериори в подобни цветове

       Явно е тенденция за 80-те години. Ето още нещо "шантаво" този път това е Мазда 929. Седалките са безумни  >:D  А на конзолата има дек !?!?









Май 05, 2020, 20:11:44
Отговор #946

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Охооо 929 Купе от първа генерация - любимо  :) Седалките са странни ("мечтата" на тапицера), но са невероятно удобни, със много добра странична упора и имат хиляди регулации. Имах късмет да се возя на една такава преди години - беше с по-новия мотор 2.0 120к.с. и за времето си беше самоУет  >:D
А за дек-а - виж това:
Пак 80-тарски автомобил - може и да няма дек, ама имаш пълноразмерна клавиатура и професионален усилвател с еквилайзери  :))

Май 06, 2020, 15:56:48
Отговор #947

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Както споменах, преди няколко дни свалих карбуратора. Проблема беше следният: колата пали студена с издърпан смукач и всичко е наред до момента, когато загрее
достатъчно и върна смукача. Тук започват колебания в оборотите и дори си позволява да гасне от време на време. При подаване на газ всичко е ок. След бърза справка в
дебелите книги излиза, че смуче въздух. Вариантите са два - гарнитура или разбита ос на дросела. Първото го изключих и проверих оста. За целта разглобих пъзелчето  :D











      Разполагам с резервен карбуратор купен преди години. Ето междинното ниво с дроселите - стария и по-стария  :D





      Дори без да го меря проблема се вижда ясно: бронзовата втулка в която лагерува оста е изхабена едностранно и прилича на елипса. Резервната част е далеч по-добре.
Явно предстои замяна на целият детайл. След като го почистя старателно ще направя по-внимателен оглед. Има вариант да се смени само втулката но това е друга история.






Май 07, 2020, 08:17:27
Отговор #948

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Имах подобен проблем с двоен фордов карбуратор. И след като видях при един карб от Капри, че има фабрично монтирани гумени уплътнения (4 бр. за двете оси), реших да направя и моя така. Първо си осигурих качествени маслоустойчиви О-пръстени, после дадох за фрезоване леглата на плочката според размера на пръстените и ги монтирах. Станаха леко стегнати, но предполагам, че ще се отпуснат и няма да пускат грам въздух. Само че още не съм го пробвал, защото съм на друга вълна... ;D

Май 07, 2020, 14:18:18
Отговор #949

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Имах подобен проблем с двоен фордов карбуратор. И след като видях при един карб от Капри, че има фабрично монтирани гумени уплътнения (4 бр. за двете оси), реших да направя и моя така. Първо си осигурих качествени маслоустойчиви О-пръстени, после дадох за фрезоване леглата на плочката според размера на пръстените и ги монтирах.


        На мен също ми хрумна, че ще е много лесно да вкарам по един О пръстен. Но това няма да оправи съвсем хлопането на оста. Понеже е дълга усилието от жилото за газта я усуква и това пречи на клапата да застава всеки път по един и същи начин. Другия проблем е, че О пръстена трябва да е устойчив и на бензин. Не мога да предвидя какво ще стане с времето. Сега забелязах, че цялата смазка от втулките при оста се е измила от бензиновите пари и оста скърца.
        В момента мисля за друг вариант, който ще спира проникването на въздух и в същото време ще осигурява смазване за дълго време. Това са шайби от филц напоени със силиконова грес. Нанизват се на оста от двете страни на тялото и се притискат от елементите на оста. Така вакуума от карба постепенно ще засмуква грес и ще осигурява смазване за дълго време. Когато е необходимо ще може да се добавя грес без разглобяване. Разбира се преди това се надявам резервното тяло да има добри втулки без хлопане.
        Когато правих реставрацията на карба преди няколко години забелязах проблема с втулките. Тогава реших, че може да оправя нещата с поцинковането. Като занесох частите за цинк помолих Митко (човека от фирмата) да наблегне на дебелината на оста. Той я остави за по-дълго време във ваната и така наслоихме по-дебело покритие.
При монтажа оста влезе доста стегнато и скоро забравих за проблема. Но нещата се оказаха привидни. Кръгла ос и елипсовидни дупки не се сработват  :D