Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399459 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 07, 2020, 18:53:13
Отговор #950

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       При огледа забелязах още един проблем. Вторият дросел "свети" - не затваря плътно. При резервната част този проблем го няма.



Май 07, 2020, 21:54:04
Отговор #951

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         За да измия тялото на резервния дросел го накиснах в разтвор на Полиген F и го кипнах на печката.





         От химията алуминият получи тъмна патина. Така изглежда сега (до него е оригиналната част)











         На следващ етап ще го бластирам за добър външен вид и да не се различава от останалите алуминиеви части.

Май 08, 2020, 08:20:21
Отговор #952

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Този просвет при дроселовата клапа може и да е нормален. Някои карбуратори имат такъв лек луфт фабрично, но трябва да намериш нещо писано за тях - може би в някой чужд форум. Това с гресираните филцови шайби е интересна идея! А относно О-пръстените: моите са и бензино- и маслоустойчиви и съм сложил по 2 бр. от всяка страна на осите - общо 8 бр. Това се наложи поради дълбочината на отвора, а нямаше подходящ диаметър за нея. Голямо мерене беше - хем трябва да е плътно, хем да не е много стегнато. А бе висше удоволствие... Намерих ги в една фирма от Пловдив, която дистрибутира немски продукти.

Май 08, 2020, 09:41:39
Отговор #953

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Този просвет при дроселовата клапа може и да е нормален.

         Изчетох всички документи на руски и английски. Направо ме заболя главата  :D  Значи тази клапа (с просвета) е дросел на вторичната камера. Този дросел стои затворен
при празен ход и ниски до средни обороти. С повишаване на оборотите се увеличава вакуума и се задвижва мембрана, която стартира отваряне на вторичната камера. През останалото време клапата не само е затворена но има лостчета, които и пречат да се отвори, ако не е натиснат педала на газта.
         Ми това разбрах на кратко. Имаше още много за изравнителни канали на налягане, преходни режими, ... не знам кой ги измисля тези работи  :D :D


« Последна редакция: Май 08, 2020, 09:49:09 от S15 »

Май 08, 2020, 13:02:21
Отговор #954

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Да, ако е клапа за вторична камера, би трябвало да е затворена, а основната евентуално отворена с 1-2 десети. Може би става въпрос за износване, но може би ще стане и с регулиране чрез равиване на малките болтчета (обикновено са много стегнати и искат накисване) и наместване на клапата. При мен беше така. Имам подобен карб от Капри (V4) - там е така, но при V6 камерите са симетрични и падна голяма игра за настройване. Не знам дали всички карбове са така, но моите имат малък просвет и на двете клапи, отделно има автоматичен смукач (пак 2 клапи), при който този просвет е по-голям и позволява регулиране. Като капак на всичко в стените на карба има фини отвори за въздух и има малко играчка да монтираш клапите помежду им, без да запушваш някой от тях.

Май 10, 2020, 20:04:40
Отговор #955

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Шлайфах леко повърхността при гарнитурата.


   


        Извадих запасите за ревизия на някои части.


   

Май 11, 2020, 19:47:09
Отговор #956

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Проклетията най-накрая е готова. Всичко е сглобено и калибрирано. Филцовите шайби са по местата и изглеждат наред. Дроселното тяло го оставих черно.
       Утре остава и да запали  :D :D






Май 12, 2020, 17:27:38
Отговор #957

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Днес върнах карбуратора и навързах такелажа  :D  Колата запали след кратко въртене за подкачване на бензин.
При студения старт с издърпан смукач всичко беше наред. След достигане на работна температура се наложи минимална корекция на празния ход.
Изглежда всички предишни проблеми са отстранени и няма колебания на оборотите. Остава финна настройка на СО.

Май 12, 2020, 22:04:04
Отговор #958

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Маниак си, човече! Извинявай за лаишкия въпрос - тази букса за tps ли е?

Май 12, 2020, 22:47:23
Отговор #959

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Маниак си, човече! Извинявай за лаишкия въпрос - тази букса за tps ли е?

        Има два соленоида и един блок с превключвател. На снимките съм ги отбелязал със зелена точка и номер.

        Номер едно - фуел кът соленоид (спира горивото при гасене на мотора)





        Номер две - превключвател на системата за празен ход





        И номер три е соленоида на системата за празен ход





        Ето как работи: