Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399602 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 27, 2020, 22:18:25
Отговор #980

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Е,то не е ли същото да закупиш бракуван автомобил от частно лице ... процедурата е пак същата-минаваш през всички мъки на бюрокрацията?

     Е тя не е бракувана и това ми се иска да го избегна. Все още се води на фирмата и са плащани всички данъци. Проблема е, че май ще се наложи да се възобнови
дейността на фирмата за да стане прехвърлянето. Или греша? От там води до подаване на куп документи...  Ще търся адвокат.

Май 27, 2020, 22:22:23
Отговор #981

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
     Е тя не е бракувана и това ми се иска да го избегна. Все още се води на фирмата и са плащани всички данъци. Проблема е, че май ще се наложи да се възобнови
дейността на фирмата за да стане прехвърлянето. Или греша? От там води до подаване на куп документи...  Ще търся адвокат.
Колега,май не разбрахте,че отговорих на друг пост не на ваш ... това което писахте вие го разбирам и не съм го коментирал.
retrobs.com

Май 27, 2020, 22:33:26
Отговор #982

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Колега,май не разбрахте,че отговорих на друг пост не на ваш ... това което писахте вие го разбирам и не съм го коментирал.
 


    "Друг пост" но в моята тема. Молбата ми беше за мнение от човек с нужния ценз - юрист например. Иначе има вайбър за на който му е скучно.

Май 27, 2020, 22:36:36
Отговор #983

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 


    "Друг пост" но в моята тема. Молбата ми беше за мнение от човек с нужния ценз - юрист например. Иначе има вайбър за на който му е скучно.
Ясно,ние с гайдите сме секънд хенд!
Успех!
retrobs.com

Май 28, 2020, 09:14:57
Отговор #984

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Дейността на фирмата се възобновява при първи проходи  на айбан , какво те притеснява да възобновиш дейността на фирмата и след това да се купи или дари колата на твое име? След това закриваш или замразяваш фирмата  с документ и туй то

Май 28, 2020, 11:48:15
Отговор #985

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Молбата ми беше за мнение от човек с нужния ценз - юрист например.

Почти имам нужния на европейско ниво ценз за мнение. ))
Завършил съм право- Рехтс Висеншафт, във Виенския университет, а тук в БГ съм специализирал- Авторски и патентни права, така нар- Интелектуална собственост, но не в СУ, където има само чисто право, а в юридическия факултет на УНСС.
Та затова реших и да си пиша впечатленията които имам, от сходни фирмени прехвърляния на мои коли.

Отношенията обаче на един юридически субект като една фирма, с държавата, общината, или техни органи и организации, са само формално обект на административното или търговско право, както и на прилагане на действащи определени закони, правилници, и наредби за приложения на закони и правилници по тия казуси.

Но моето мнение по отн. на консултации, извън вече тук обстойно описаните валидни и състоятелни различни по-свободни съвети и неща е, че не е необходима консултация с правист, а ползване на услуги на счетоводител.
И най-вече и най-вероятно, в добавка към него, известно количество наличие на добро отношение и/или връзки, от страна на НАП/КАТ.

Другия извод, който може да се направи, щом така или иначе е повдигнат въпроса от автора на темата, а важен всъщност извод в нашето хоби и дейност на ретроентусиасти.
И той е- да не се дава и един лев по правене на кола, която не е с изрядни документи.

Е, освен ако не се визира да стои без каране като музеен експонат, или примерно само на писта да се кара.
Така че в най-трагичния вариант, нещо подобно може да се прогнозира и тук по казуса.
Ще си седи колата със старите номера и регистрация, без възможност за промяна, и евентуално даже и без възможност за отчисление от КАТ/бракуване.
Освен ако наличната фирма собственик, не се възстанови до формата на напълно изрядно сега юридическо лице- ЕТ, ООД, или каквото там е.
« Последна редакция: Май 28, 2020, 12:13:06 от USfan »

Май 28, 2020, 12:21:27
Отговор #986

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Почти имам нужния ценз за мнение, хаха.
.......
Другия извод, който може да се направи по темата, ...  да не се дава и един лев по правене на кола, която не е с изрядни документи.


       Ха, да! Това има конкретен адрес.  А за реставрацията в началото трябваше да е обикновен ремонт. Не беше планирано като нещо сложно и скъпо. По онова време
всяка година внасяха промени касаещи ЕТ фирмите. Някои от тях работиха на патентен данък и не беше нужна регистрация по ДДС. Но това търпеше корекции и за всяка
нова година човек си решава как да продължи. В някакъв момент си отворих още една две фирми и първата остана на стенбай. На практика документално всичко е изрядно
но не е практично в този случай.
       



         

Май 29, 2020, 19:19:32
Отговор #987

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Днес пристигна резервен стартер, който открих в Германия. Описан е като "нова оригинална част" и изглежда като нов, но според мен е "заводски рециклирана част".















Юни 22, 2020, 15:20:18
Отговор #988

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Някои финални елементи на задните подкалници в груб вид:















Юни 23, 2020, 09:13:43
Отговор #989

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Тези ламаринки сам ли ги прави или са фабрични?