Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 402904 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 09, 2016, 22:10:21
Отговор #150

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Газ ще слагаш ли?

Октомври 09, 2016, 23:28:29
Отговор #151

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Газ  ?!?!?

Иво , чукни утре да донеса акумулатор да запалиш , хем и да ти помогна

Октомври 13, 2016, 20:10:04
Отговор #152

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    След малко прекъсване се включвам отново. Дългоочакваното запалване не се състоя. Протече радиаторчето на парното.




   
    Логично всичко беше разглобено отново и сега изглежда така. Проблема противно на очакванията не се оказа кранчето а самото радиаторче. През годините съм добавял
,,трици" против течове и сега когато всичко е измито няма какво да спре теча. А то до сега винаги е текло от О пръстена на кранчето което вече е чисто ново.
Това е корпуса на парното




Октомври 13, 2016, 20:48:31
Отговор #153

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Бравос, готова е за зимата значи :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 13, 2016, 22:52:51
Отговор #154

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Вадя асо от ръкава и чакам няколко дни за друг радиатор който оговорих. Ако не се получи ще шунтирам системата и пак ще запаля  >:D

Октомври 24, 2016, 00:28:17
Отговор #155

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Нещата малко се проточиха и за да не прашасва темата ще споделя няколко снимки от скоростната кутия. Преди да започна реставрацията колата имаше някои леки забележки
с превключването. Като цяло скоростната кутия е много добра. Икономична 5 предавка и много стегнато и отсечено движение на лоста. Забележката е при избиране на задна - понякога
не влиза и се налага да пусна съединителя за да се намести и да пробвам пак. Втората забележка е че при студено време (зимата) студеният старт сутрин е съпроводен от ужасно
стържене. Това спира при натискане на съединителя и после като загрее. В движение го няма. Уликите водят към лагера на първичния вал. А ето и снимки от разглобяването:





           Вижда се сериозно омасляване от семерингите на полуоските. На следващата са местата на застопоряващите болтове





            ...и отворена










           Това са елементите на вилката на съединителя




           Лагера на първичния вал както и пружинна шайба #1 и дистанционна шайба #2




           Валовете първи и втори заедно със зъбните предавки







           След обстойно преглеждане и оценка се оказа, че нещата не са розови. Всички лагери имаха язви по контактната повърхност и макар, че циментацията
като цяло се държеше трябваше да се заменят. От там е бил и шумът при търкаляне. Зъбното колело за задна е износено видимо както и колелото на самата ос.
Това предполага замяна на цялата ос + самото з. колело. Тези части не се намират нови лесно или поне на някаква прилична цена. Но и това не беше всичко
защото изникнаха износени муфи и синхронизатори. Даже с оглед на щетите кутията работеше учудващо добре.
           Възникна идеята да потърся кутия втора употреба като използвам части от двете и да събера една добра. Ето какво намерих:






           

           Да и на мен ми се стори ужасна но като дръпнах лоста да превключа, звука и хода бяха великолепни. След поредното отваряне, тъкмо вече знаех как става, се оказа,
че от вътре е почти идеална. Задна беше добре, лагерите също, синхронизаторите и те. Реших изцяло да се откажа от моята и да реставрирам втората. Целият корпус мина
обдухване, сложих нови семеринги на полуоските, на първичния вал на опашката, на лоста на избирача за скоростите. Замених муфата на синхронизатора за 5 скорост.
           Поцинковане на всички винтове, капака на 5 предавка, вилката на съединителя и още някои неща. Замених датчика за задна и пета с нов.
Ето как се получи.




















            Пропуснах, така изглежда муфата на синхронизатора за 5 скорост:

« Последна редакция: Октомври 24, 2016, 00:51:21 от S15 »

Октомври 25, 2016, 09:35:03
Отговор #156

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Интересно ми е откъде ги намираш тези оригинални части "Мазда" и за колко време... Като знам аз в сервиза за съвременни автомобили по колко време чакам...
П.С. Иначе съм без дъх като гледам снимките :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Октомври 25, 2016, 13:47:28
Отговор #157

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Интересно ми е откъде ги намираш тези оригинални части "Мазда" и за колко време... Като знам аз в сервиза за съвременни автомобили по колко време чакам...
П.С. Иначе съм без дъх като гледам снимките :)


     Има няколко варианта. Най-добрият е от  ebay.de. Просто в Германия са всички централни складове за Европа и много продавачи с времето са придобили разни части.
Обикновенно цената също е по-ниска или има вариант за ,,оферта" от купувача. Има и в София 2-3 места от които ако имаш ОЕМ номера можеш да поръчаш. От Германия обаче
има една особеност, повечето продавачи не предлагат международно изпращане и трябва да си намериш алтернативен транспорт. Но пък слагат снимки и можеш да си сигурен
какво поръчваш защото в Мазда например няма снимки а само номер. От ebay.de  идват за седмица ако си си намерил частта. Разбира се пада голямо ровене и няма от по-едрите неща.

Октомври 25, 2016, 13:59:51
Отговор #158

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Дойде резервният радиатор за парното. На пръв поглед не е много обещаващ - има корозия и нещо като котлен камък отвън. Дано да не е текъл.
Ще кача снимки скоро и ще помисля какво да се направи.
     
      Ако някой знае надежден метод за залепване на пласмасовото легенче към алуминиевата тръбичка, точно на съединението, ще се радвам да сподели.
Имам епокси ,,маджун" на Перматекс но нещо не става. Мисля да опитам един метод със супер лепило (каноконлит гел) и добавено сода бикарбонат. Става като стъкло.
Но не знам дали ще издържи на 97-8 градуса и антифриз.

Октомври 25, 2016, 14:36:46
Отговор #159

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
===== Целият корпус мина
обдухване, =================

Колега, с какво е направено обдухването?

Успех с довършителните дейности!