Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 403592 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2017, 10:46:59
Отговор #220

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Според мен си изрежи изгнилото, завари нова ламарина и пак го боядисай.Все пак за какво си вложил такива суми в заваръчно устройство :) БРАВО човек, още веднъж БРАВО!

Искам да те попитам с какво пилиш заварките?Мисълта ми е с какъв диск на флекса?

Януари 17, 2017, 10:53:11
Отговор #221

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Ами използвам диск за неръждаема стомана. Той е силно абразивен, твърд и сваля материал без да загрява зоната. Използвам още няколко неща: ламелен диск със шкурки
и метални борове с различна форма.

Януари 17, 2017, 11:38:54
Отговор #222

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Би ли ми посочил точно какъв диск за неръждаема стомана? ???

Януари 17, 2017, 14:07:06
Отговор #223

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Би ли ми посочил точно какъв диск за неръждаема стомана? ???


   Ето този е дебел 1мм за рязане но го има и за шлайфане - по-дебел. Често ползвам варианта 1 мм като държа машината почти вертикално иначе ще се счупи.
Всъщност иноксовите дискове режат и черно без проблем. От много време не ползвам други (тези които са към 3мм стандартните)

« Последна редакция: Януари 17, 2017, 14:26:29 от S15 »

Януари 18, 2017, 11:07:46
Отговор #224

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Някъде в началото на темата има една две снимки от работата по кормилната рейка но не е показано всичко затова по надолу ще кажа няколко думи.
   Ето началото (снимката не е много добра)












        Стикера за който вече стана дума - оригиналният и разпечатките








   
         Алуминиевата част от по-близо
 





         Всички части на рейката






         След като я разглобих се консултирах със специализиран сервиз за рейки. Човека не беше виждал такава - каза, че даже не е бил роден през 1984-5 година.
Като цяло нямаше кой знае какви проблеми освен корозията и реших сам да продължа с ремонта. Язвите по вътрешната част не засягаха зъбите и луфтовете могат
да се оберат с настройващия винт. За да поцинковам от вън обаче не беше толкова лесно защото алуминиевата част не се разделя с тръбната - стоманена част.
След стабилно облепване, което да издържи на горещия обезмаслител и киселинната вана потопихме за поцинковане цялата част.



 






         Прикачена с реставрираните оригинални скоби и болтове 






         И напълно завършена



Януари 19, 2017, 08:14:21
Отговор #225

Неактивен S15

  • Публикации: 843
          Освен ръждата някой вижда ли нещо нередно?





          А сега?




       
          Веселбата няма край!    :D
         

Януари 19, 2017, 10:16:21
Отговор #226

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Повод да си намериш нова сонда

Януари 19, 2017, 11:47:51
Отговор #227

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Повод да си намериш нова сонда


        Ами ето я:     Само, че сега трябва да си произведа капачка, да запоя тръбички, и да измисля добър начин кабелите да минат през капачката така че да не тече и да не дават на късо ( отвора на резервоара е под ъгъл около 30-40 градуса и стои потопено когато има повечко бензин)



Януари 19, 2017, 17:31:32
Отговор #228

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Мисля, че мога да помогна с капака с тръбичките. Би трябвало да имам помпа, поплавък и капак от Форд Фиеста - ако не бъркам диаметъра е същия. Ще се разровя тея дни и ще ти кажа.

Януари 19, 2017, 22:43:35
Отговор #229

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Мисля, че мога да помогна с капака с тръбичките. Би трябвало да имам помпа, поплавък и капак от Форд Фиеста - ако не бъркам диаметъра е същия. Ще се разровя тея дни и ще ти кажа.


     Съставил съм план: изрязвам на лазер кръга с дупките, разглобявам оригиналната капачка и взимам контактната букса която стои отвън. Също взимам и тръбичките.
После остава да се запоят със сребърен припой и да занитя буксата с кабелите към новият нивомер.
     Общо взето това е плана за да мога все пак да ползвам новата част.        А и ще го изрежа от неръждавейка 3мм. >:D