Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399527 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2017, 16:03:39
Отговор #230

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Днес пристигнаха и бушоните  ,,Fusible Links"  за които говорихме на 20 и 21 страница. Все пак открихме ги в Европа, не се наложи да се поръчват от САЩ.
   Ще си позволя да сложа 3 снимки - струват си всяка стотинка.   И най-важното - няма да има ,,тунинговане" на тези неща. Остават оригинални.







Януари 21, 2017, 12:48:55
Отговор #231

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Преди време когато събирах задните макферсони не можах да открия гумените подложки за пружините. Реших да импровизирам и намерих някакви индустриални
гумени отливки които имаха близка форма и размер.
        Номерата от първата снимка 1 и 2 са оригиналните а 3 е ,,побългареното":


           


        ... това на квадратчетата отпадна.

        Сега обаче благодарение на приятели ( Благодаря Алекси! ) си набавих оригиналните подложки. Подмяната обаче е друго нещо. Да се разглоби макферсона, без да се надраскат
боядисаните пружини и стъблото е доста съмнителна работа. При сглобяването отидоха доста нерви, парцалени подложки и нецензурни думи. Уж всичко е изравнено и нивелирано но
като започне натягането на пружината се получава изместване. Та вероятно ще дам шанс да индустриалните подложки да се докажат и ще си оставя оригиналните за после.


                    
« Последна редакция: Януари 21, 2017, 13:07:05 от S15 »

Януари 21, 2017, 22:52:15
Отговор #232

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
После остава да се запоят със сребърен припой...

А защо?Мисля, че оная хитрата тел ще свърши работа и за това.

Януари 21, 2017, 23:51:30
Отговор #233

Неактивен S15

  • Публикации: 843
А защо?Мисля, че оная хитрата тел ще свърши работа и за това.


     Смятам, че специлно за тези тръбички телоподаващото ще им дойде малко грубичко и не до там красиво. С газопламъчно запояване става страхотно добре за тръбни монтажи
като гърловини на радиатори и в този случай. След обмазване с флюс само подаваш телта и спойката сама обикаля тръбичката. Почти магично :)
     Има доста материали в големите вериги, на Rothenberger например. Всякакви флюсове и припой. Ниско температурни, високо температурни абе доста са.
Другия вариант е вместо да губя време, пари и експерименти да го дам където запояват радиатори - ще го лепнат за 10 минути.

      Даже сега се сещам, че на първа страница на темата има снимки на колегата fokke на който са му запоили радиатора със сребърен припой. Може да ползвам ,,жокер" от него :)
« Последна редакция: Януари 22, 2017, 00:01:57 от S15 »

Януари 22, 2017, 10:31:03
Отговор #234

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Нещо такова. Тук са медни тръби но е подобно.




Януари 22, 2017, 20:52:35
Отговор #235

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Иво, при медните тръби е лесно (пусто ми е занаят). Като подкараш неръждавейката с оксижена ще видиш колко е различно - иска много по-яко греене, в следствие от което неръждавейката вече не е съвсем неръждаема. Освен това при заварка с оксижен на разнородни материали си има тънкости и те съветвам наистина да се обърнеш към професионалист.
Като идея - защо не потърсиш месинг за плочката? Хем не ръждясва, хем заварката става по-лесно и сигурно, хем ще можеш да минеш на медни тръбички, на които също не им пука от ръжда, бензин и т.н.
Е, не е съвсем оригинално, ама  ;D

Януари 22, 2017, 21:24:12
Отговор #236

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Иво, при медните тръби е лесно (пусто ми е занаят). Като подкараш неръждавейката с оксижена ще видиш колко е различно - иска много по-яко греене, в следствие от което неръждавейката вече не е съвсем неръждаема. Освен това при заварка с оксижен на разнородни материали си има тънкости и те съветвам наистина да се обърнеш към професионалист.
Като идея - защо не потърсиш месинг за плочката? Хем не ръждясва, хем заварката става по-лесно и сигурно, хем ще можеш да минеш на медни тръбички, на които също не им пука от ръжда, бензин и т.н.
Е, не е съвсем оригинално, ама  ;D

     
        Много се надявах да използвам оригиналните тръбички. Те са стоманени. Мислих си го и това да ги направя от мед както си изработих спирачните магистрали. И бензиновите
впрочем също. Но пустата мед е доста мека и като напънеш да вкараш маркуч започва да се огъва. А оригиналните имат и валцувани краища или както там се наричат които не
мога да изработя. Просто ще е по лесно да взема нещо готово и направено в завода.
       Имам още една идея е тя е следната: изрязвам в кръг около тръбичките без да нарушавам оригиналната заварка. Пробивам същият диаметър дупка в новата капачка и поставям изрязаният кръг със се тръбичките в новият отвор. При този вариант остава да заваря кръга към плочата което ще е лесно за МИГ брейзинг. Ако го направя от долната страна дори няма да се вижда. Накрая всичко отива за поцинковане.  :D
       

Януари 22, 2017, 22:09:44
Отговор #237

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Докато ,,мъдря" нивомера нека споделя нещо вече готово - предните макферсони.
Ето началото:





       Основният проблем се оказаха  опорните чашки за пружините. Вида им беше отчайващ но реших да се опитам да ги спася. И без това не открих нови.





       Ето и от долу. Личи единственото здраво място там където гумената подложка е притискала.




       След пясъкоструйване това е най-доброто което успяхме да изтискаме от чашките.







       Ясно се вижда, че язвите в метала не са почистени и за това следващата стъпка бе накисване в ортофосфорна киселина.




       И от близо - ръждата е на път да изчезне напълно




       След леко повърхностно шлайфане последва галванично поцинковане




       Разбира се язвите останаха но ръждата бе напълно отстранена. И за да помогна на цинка за в бъдеще минах горната част с епокси.
Дойде ред и на новите части. Гумената подложка - старата и новите:






       Малките семеринги са за лагерите на тампона а това са самите лагери:



 
       И така стигаме до най-готиното - Каяба произведени в Япония






       Всичко асемблирано с нови прахоуловители, стоп тампони, нови пружини и поцинковани на ново монтажни болтове и гайки


     

       Монтирано на колата  :D


Януари 22, 2017, 22:42:14
Отговор #238

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447

     Смятам, че специлно за тези тръбички телоподаващото ще им дойде малко грубичко и не до там красиво. С газопламъчно запояване става страхотно добре за тръбни монтажи
като гърловини на радиатори и в този случай. След обмазване с флюс само подаваш телта и спойката сама обикаля тръбичката. Почти магично :)
     Има доста материали в големите вериги, на Rothenberger например. Всякакви флюсове и припой. Ниско температурни, високо температурни абе доста са.
Другия вариант е вместо да губя време, пари и експерименти да го дам където запояват радиатори - ще го лепнат за 10 минути.

      Даже сега се сещам, че на първа страница на темата има снимки на колегата fokke на който са му запоили радиатора със сребърен припой. Може да ползвам ,,жокер" от него :)

Вярно е, че с газопламъчното става по излято, но неръждавейката е много тегава за такова заваряване.Аз правех едни експерименти, беше голяма мъка.Ако тръбичките не са медни, а стоманени, аз бих избрал на ВИГ, да ги заваря.Има всъщност такава тел и за този метод, може би ще е най-оптимално така, тоест ще се получи излято, както ти го искаш.А може да звъннеш да поискаш съвет от Асен, между другото, той владее и газопламъчното заваряване.

Януари 23, 2017, 09:33:54
Отговор #239

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Вярно е, че с газопламъчното става по излято, но неръждавейката е много тегава за такова заваряване.Аз правех едни експерименти, беше голяма мъка.Ако тръбичките не са медни, а стоманени, аз бих избрал на ВИГ, да ги заваря.Има всъщност такава тел и за този метод, може би ще е най-оптимално така, тоест ще се получи излято, както ти го искаш.А може да звъннеш да поискаш съвет от Асен, между другото, той владее и газопламъчното заваряване.


      Да идеята да се обадя на Асен никак не е лоша.  Ама като се замисля къде отива удовлетворението от това сам да си го направиш. Това си е важно за хобито.
Мисля да пробвам описания по горе начин да изрежа кръг заедно с тръбичките. Вече пробвах и знам, че CuSi-3 работи с инокс така, че остава да си намеря подходящо парче.

      Да не забравяме, че това не е единствената заварка - трябва и нивомера да се прихване от вътрешната (долната) страна.
« Последна редакция: Януари 23, 2017, 09:36:48 от S15 »