Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 403673 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 27, 2017, 12:33:37
Отговор #250

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
 ::) a перкат аи ролката как са придобили този цвят при поцинковането ли?

Януари 27, 2017, 13:50:17
Отговор #251

Неактивен S15

  • Публикации: 843
::) a перкат аи ролката как са придобили този цвят при поцинковането ли?

     Ааааа тук още не са поцинковани, това е вида им след пясъкоструйването. След цинка стават златисти. Не намирам снимка но е същото като на новият.

Януари 28, 2017, 11:04:28
Отговор #252

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Здравейте! Продължавам с ремонта на ремъчната и демпферната шайби на коляновия вал. Разглобяване, оценка и пясъкоструй.







     Вероятно ще забележите, че шайбата е с 5 канала но колата е карана с 4 канален ремък. Това не е грешка. Пет канален ремък се използва при модела с хидравлика а за моя вариант
(без хидравлика и без климатик) производителя казва - 4 канален. Това е причината за ръждата в най-външния канал на ролката. Сега смятам, че през известни интервали ремъкът може
да се мести за да не ръждясва там.





     След бластиране:






     Следващото не можа съвсем да се изчисти и затова след това поседя малко и в киселина.




     Ремъчната шайба беше поцинкована но демпферната не. След обсъждане в цеха решихме, че киселината може да увреди гумената вложка и ме посъветваха да използвам боя.
Така и направих - 2 ръце епоксиден грунд и 2 ръце епоксидна боя. Стана ,,бетон"  >:D
     Всички оригинални винтове също минаха през пясък и цинк.





« Последна редакция: Януари 28, 2017, 11:07:42 от S15 »

Януари 28, 2017, 20:54:44
Отговор #253

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еххххх че красивоооо , педантска работа е това и маркирането оцветено . Разбрах ,че ще се кара ежедневно колата , а за зимните и дъждовните вечери ще има ли подслон ?

Януари 28, 2017, 21:24:18
Отговор #254

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Еххххх че красивоооо , педантска работа е това и маркирането оцветено...

Абсолютно! А цветът как е избран (за маркирането) - такъв е в оригинал или просто близък с този на купето?

Януари 28, 2017, 22:31:10
Отговор #255

Неактивен mevdo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Впечатлен съм изключително от работата по колата !
Аз самият имам подобна кола, минала през реставрация и в тази тема се потвърди максимата , че човек се учи докато е жив - стига да иска ! Видях много полезни работи по процеса, които аз преди години просто не съм знаел! Браво !
Колега S15 имаш ЛС !
Поздрави.
Shot to thrill...

Януари 29, 2017, 00:32:30
Отговор #256

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Радвам се, че и на вас ви харесва.  :)

   Да, ще се кара ежедневно или почти. Имам още един два варианта за късите разстояния. Маздата е с ръчен смукач и доста висок разход докато не е загряла. Но загрява бързо.
Прекрасна е за пътуване и когато не се навираш в центъра на града. Без хидравлика трудно се паркира но когато е в движение е много маневрена.
   Що се отнася до подслона - още работя по проблема.     Колата стои НАВЪН!     В момента!     Не се справям.

   Маркиращата боя не е съвсем по правилата. След всичката ръжда не е останало много но все пак попаднах на жълти и сини маркери тук там. Избрах синьо както каза колегата rsk
защото е близко с цвета на колата и защото има добър контраст със златистите болтове. А добре е да се вижда, нали?  Така или иначе маркерите имат важна функция. 80-90% от
болтовете ги стягам с динамометричен ключ и е важно да знам кой болт е готов и кой не. На някои съм сложил Локтайт и ако ги достегна после ще отлепя Локтайта.

   

Януари 29, 2017, 11:18:57
Отговор #257

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Започвам малко по малко да се подготвям за предстоящата работа по вратите. Набавих си оригинален ,,силикон" за кантовете (подгъва) комплект с подходящите накрайници.
Това ще трябва и за предния капак и хеча.


Февруари 01, 2017, 16:18:04
Отговор #258

Неактивен S15

  • Публикации: 843

Февруари 01, 2017, 19:17:09
Отговор #259

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Такива работи не се питат, ама 1.Финансово съобразно ли е цялото начинание? /знам че не е :)/ и 2.Как ще ти се скъса сърцето да изцапаш с прах този предстоящ музеен експонат?
П.С. Иначе следя с интерес и се възхищавам. Благородно завиждам за всичко.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран