Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 402730 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2017, 15:56:54
Отговор #280

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Попаднах на интересен оригинален аксесоар от Мазда - Кутия за 6 бр. касетки която се слага в централната конзола на мястото на малката жабка. За пръв път виждам такава.
И понеже съм привърженик на касетофоните а не на сидитата веднага я придобих  >:D









Февруари 13, 2017, 20:50:58
Отговор #281

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       И така стигнахме до музиката. Ето как изглежда единият от оригиналните касетофони - дабъл дин:




       
       Не намирам в момента по-добра снимка. Имат няколко варианта




       Така или иначе това няма да го търся. Едва ли съществува а за цената дори не ми се мисли. За над 30 годишна музика няма начин да свири коректно както и правилни
части за подмяна. Познавам един ,,гуру" на електрониката но той е толкова ,,сложен" и бавен, че докато го оправи и сидитата ще излязат от употреба  ;D

       Затова се насочвам към един друг времеви период - 90-те години.   Тогава излязоха едни от най-добрите машини на фирми като Alpine и Pioneer.
Всички помним рекламните брошури на Alpine поставени в Lamborghini. В моя случай през годините съм имал модели на Pioneer и са ми по-близки до сърцето.
Имам няколко модела, всичките с касетка и управление на СД чейнджер. Остава да избера кой точно да бъде като имаме в предвид дизайна и някои технически разлики.
       Ето няколко снимки:









       Първата машина е дек тоест няма вграден усилвател. Това налага добавяне на един или два външни усилвателя. За сметка на това има по-високи технически показатели.

       Вторият модел си има стъпало 45W x 4, и цвят на корпуса много близък до цвета на барчето. И двата модела светят в зелено което съвпада с осветлението на таблото.

       Имам и още един вариант - KEH-P8600R , който го реставрирахме с помощта на Здравко от сервиза на Pioneer (нямам го светнат за съжаление)





Февруари 14, 2017, 16:09:33
Отговор #282

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Днес дойде и една от последните части от пъзела ,,големи ламарини"  -  Front Lower Valance или предната престилка. Тази част я нямах нито в добър нито в лош вид.
Нямаше какво да се реставрира. Поради триизмерната си форма и тънка ламарина това нещо лесно се мачка и трудно се прави. Моята липсва от поне 7-8 години. След
опита ми да ,,преборя" една саксия и една снежна камара тенекията си отиде завинаги   :(









           ,,Гаражна находка" - прашасала.





             И някога трябва да изглежда така:



Февруари 14, 2017, 16:17:40
Отговор #283

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Следваща стъпка при наличието на всички голями части е подготовката им за боя. Срещу корозия ще им осигуря 2 ръце епоксиден грунд докато ламарината е нова. Превенцията винаги
е за предпочитане пред ,,лечението"  :D

     Особенно внимание отделям на ръбовете - острите краища на детайлите. Боята има тенденция да ,,изтънява" та тези места и затова е необходимо да се отстранят ,,мустачките" и да се заоблят.
Това дава по-добро покритие и гаранция срещу корозия.
     Някои ламарини трябва да имат шегре. Така са от завода - предна броня, предна маска, частично предните калници в долната част, праговете и вратите долу.
« Последна редакция: Февруари 14, 2017, 16:35:29 от S15 »

Февруари 14, 2017, 19:42:21
Отговор #284

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Сега когато разполагам със здрава броня мога да се заема и с монтажните конзоли. Те са малко посукани и имат нужда от изправяне. Това обаче не е лесно защото са от доста дебел материал
и са оребрени. За да мога да ги оправя трябва да ги разглобя. За целта ще разпробия заводските пресоточкови заварки - пункшвайц. Имам този 8мм. фрезер предвиден за тази работа:





       Разглобяването има и друга цел и тя е да се създаде достъп за пясъкоструене в зоната на препокриване. Там не би било възможно да се почисти ръждата по друг начин.
Ето как изглеждат конзолите:







       След пясъкоструйването отделните части ще се поцинковат и ще се заварят отново през пробитите отвори с фрезата. Ще използвам МИГ брейзинг който е щадящ за цинка.
Монтажните дупки за болтчетата също не са с правилна форма. Вероятно ще ги наваря но преди поцинковането.


     


Февруари 15, 2017, 15:35:56
Отговор #285

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Ремонта на казанчето за задната чистачка е готов. Това се отнася за помпичката и монтажната планка с гайките.

















Февруари 15, 2017, 15:47:12
Отговор #286

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Днес направих още един тест. Заварих директно върху поцинкована плочка без да зачиствам за да разбера как хваща МИГ брейзинг.

Първата снимка е от горната страна - от към заварката като съм наварявал в дупките с цел запълване.
Втората снимка е на същата плочка от долната страна за да се види колко е повлиян цинка след заварката.









       Вижда се, че цинка леко е ,,кипнал" но е мноко по-добре от класическия МИГ.

Февруари 15, 2017, 17:13:14
Отговор #287

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Разпробих конзолата на бронята. Вече е готова за пясъкоструйване.






        С капака обаче нещата не са наред - доста е изнемощял  :D     Май ще си изрежа нов.



Февруари 15, 2017, 19:07:59
Отговор #288

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Колега,
Щях да питам на лични, но реших, че би било от полза да се знае: - къде си носиш чарковете за поцинковане?
 

Февруари 15, 2017, 19:28:48
Отговор #289

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Колега,
Щях да питам на лични, но реших, че би било от полза да се знае: - къде си носиш чарковете за поцинковане?
 


     На 4-та стр. го описах подробно защото доста хора питаха. Копирам го и го пускам пак  :D


,,За да отговоря изчерпателно на yoz бих искал първо да обясня за ,златния" цвят. Това е галванично нанесен цинк или поцинковане. Цвета се получава в последната химична вана - пасивиране. Покритието може да остане сребристо каквото е в действителност ако се пасивира безцветно или да стане златисто. Има два вида златисто: едноцветно жълто и жълто с цветни нюанси което се нарича дъга. Също така има значение вида на метала който поцинковаме като някои стомани стават по цветни и обратното.
А ето и фирмата която ползвам за поцинковане в София:

Е И В - ЕЛЕНА ВАСИЛЕВА София 1784, бул. Цариградско шосе 7км, ЗИТ, корпус 3, тел.028764717, 0878191479
Галванични покрития - поцинковане, никелиране, анодиране, помедяване

Друга добра фирма която ползвам е:
Галваник ЕООД град Враца, tel: +359 87 8 199 711

За поцинковането това е всичко но трябва да отбележа, че покритието повтаря структурата на повърхността на 100%. Това означава, че всяка неравност и драскотинка ще остане ясно видима. Ако детайла е полиран това е най-добрият вариант."
« Последна редакция: Февруари 15, 2017, 19:40:00 от S15 »