Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 402281 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2017, 01:26:58
Отговор #320

Неактивен ceco_mihailov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Официално съм сърдит на Фриско , че не ми е подшушнал за тази интересна тема в японската секция (обикновено няма нищо интересно от нещата които са ми интересни)  :D

Любопитно ми е с какви дебелини на 304-ката работиш ?


П.П. Аз лично съм изкефен и направо се чувствам вдъхновен за предстоящия ми бодиуърк по една 323 GTX  :) .

Февруари 21, 2017, 01:55:16
Отговор #321

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Любопитно ми е с какви дебелини на 304-ката работиш ?

      Благодаря :D

      Цялата кола до сега е изцяло с 1,25мм. SUS 304. Това ми създава доста главоболия, но неръждаемата стомана е ,,чуплива" - не носи на огъване в една е съща точка.
Това наложи да избера вариант който гарантира минимална гъвкавост на шасито - един вид ,,твърда" структура. Затова на ключови места съм дублирал сглобката с нитове
от стомана А2 и дори болтове. Това цели разпределяне на натоварванията за да няма напукване на заварките.
      При заваряването от високата температура се случват 2 неща с неръждавейката: първо вече не е съвсем неръждаема и второ се ,,разкалява" и става по-пластична. Затова задължително
обработвам шевовете против корозия. 
« Последна редакция: Февруари 21, 2017, 02:01:15 от S15 »

Февруари 21, 2017, 02:39:56
Отговор #322

Неактивен ceco_mihailov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Сериозна дебелина , със сигурност е доста "тегава" обработката на такава ламарина  :-\. А как се справя епоксидния грунд с адхезията по 304ката ? Цинка на Карсистем (като гледам той ще да е :) ) прави ли нещо с 304ката извън зоните на заварките , т.е. става ли по-лъскаво след протриване на сивия матов слой , така както се получава при обикновените стомани .


П.П. Впечатляващи са първите заварки с участието на ейнхела , което означава че и задапаратното устройство знае какво прави , а и самия апарат е работил добре :) . Важно е да се отчете и доброто качество на снимковия материал , подходящ за някое ремонтно ръководство. И това , за което ти благодаря е споделянето на проекта ти във форумното пространство , от това имат нужда форумите. Имаш моето уважение , колкото и незначително да е то  ::) .

Февруари 21, 2017, 07:45:45
Отговор #323

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
A разстъргване на цилиндрите за втори ремонт размер направи ли? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 21, 2017, 10:46:54
Отговор #324

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Сериозна дебелина , със сигурност е доста "тегава" обработката на такава ламарина  :-\. А как се справя епоксидния грунд с адхезията по 304ката ? Цинка на Карсистем (като гледам той ще да е :) ) прави ли нещо с 304ката извън зоните на заварките , т.е. става ли по-лъскаво след протриване на сивия матов слой , така както се получава при обикновените стомани .


      Да кажа първо за цинка. След проби в началото на проекта със спрей Вюрт  и Zinga (белгийската) установих, че цинка е много ,,крехък". Подобно на бялата постна боя в старите апартаменти. Това означава, че не образува ципа като другите бои и когато го потъркаш с пръст ти цапа пръста. Тогава открих, че Цинка на Карсистем се справя по добре и издържа повече на механично влияние.
      Въпреки това най-чудесното приложение според мен е за временна защита преди нанасянето на епоксидният грунд.   Зощо? Защото се нанася лесно, защото се маха лесно и защото
дори и да не го махнеш не пречи. Другото му приложение е в кухите пространства. Там няма физическо натоварване както на откритите места и за това не може да се ожули.
      Още един вариант. Приспособих си дюза със шлаух за спрея. Така имам насочена плътна струя с която мога да налея процепа между два препокриващи се детайла след заварката им.


       Неръждавейката е с доста полирана повърхност. Почти нищо не хваща. Затова използвам ръчен (малък) пясъкоструй с който матирам цялата зона преди епоксидният грунд.
 Това също така изчиства нагарите от заварката. Може да се ползва и малко флексче за да се надраска с ламелна шкурка. След това няма проблем с адхезията.
 Поинтересувах се дали се предлага специален кит за неръждаема стомана и излезе, че има.

Февруари 21, 2017, 11:01:20
Отговор #325

Неактивен S15

  • Публикации: 843
A разстъргване на цилиндрите за втори ремонт размер направи ли? :)

   Да. Това имах предвид за ЗиГ Сливен. Цилиндрите нямаха ръб в горната част. Дори се виждаше хонингът. Износването беше с ,,буревидна" форма т.е. по средата на цилиндърът.
За това беше много важно разстъргването да се центрира по износването а не по горната част. Това щеше да остави неизчистени петна по стените. Хората го направиха идеално а
износването беше толкова голямо, че петната изчезнаха след последните 1-2 стотни.
« Последна редакция: Февруари 21, 2017, 11:05:16 от S15 »

Февруари 21, 2017, 14:22:58
Отговор #326

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Сега е момента да споделя някои снимки от ремонтния цех. Надявам се да представляват интерес за хората които работят по двигатели.

На тези снимки е друг мой двигател - не е от Маздата, но идеята е да се види подхода към задачата. Обърнете внимание на стабилния монтаж под блока както и на самата
машина която както разбирам е институция в обработката.   (... а виждате ли, че се работи с бели ръкавици  :o )










« Последна редакция: Февруари 21, 2017, 14:30:42 от S15 »

Февруари 21, 2017, 15:12:47
Отговор #327

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Официално съм сърдит на Фриско , че не ми е подшушнал за тази интересна тема в японската секция...

А аз не знаех, че не си я чел...  :-[

      Днес поработих малко по капака на конзолата. Първите официални заварки със CuSi-3 са вече факт. Отчетох обаче и някои грешки  :(
Пробитите дупки за заваряване се оказаха доста голями. Това наложи да правя кръгови движения докато ги запълня и се натрупа много материал.

Това, струва ми се, е по-добрия вариант.На ф5 е напълно възможно дупката да се изпълни с материал, преди да е станала заварката за долния лист.Излишъка ще го отнемеш с флекса, а здравината на съединението няма как да го компенсираш впоследствие...

Февруари 21, 2017, 15:34:05
Отговор #328

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Това, струва ми се, е по-добрия вариант.На ф5 е напълно възможно дупката да се изпълни с материал, преди да е станала заварката за долния лист.


     Да особено при по-дебелите ламарини  дупката става като ,,кладенче" и заварката често ,,скача" към стените на горната ламарина без да достигне дъното. Пък и широчината
на дюзата пречи да се прицелиш хубаво. Затова минах през Асен и си взех заострена - тясна дюза и сега съм като Пикасо  :D :D :D

Февруари 21, 2017, 17:20:00
Отговор #329

Неактивен nmz

  • Публикации: 11
Може ли да ми дадеш някакъв номер на тая шлайф база в Сливен?