Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399297 пъти)

Logrus и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2017, 18:07:51
Отговор #330

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Може ли да ми дадеш някакъв номер на тая шлайф база в Сливен?

http://www.zig.bg/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82%d0%b8/

Февруари 21, 2017, 21:32:16
Отговор #331

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Машината за шлайфане на цилиндрова група/групи е супер , заедно с калибрите /банниците за шлайф консуматива.

Една конкретика - помниш ли дали в процеса на експлоатация от тебе се е налагало да сменяш сегменти?
 
Ако преди това са сменяни , много вероятно е да са поставени по качествени , ноооооо .....с по голяма твърдост от
предписаните за марката и модела .
Мазда моторите ( и бензинови , и дизелови ) използуват относително меки  сегменти , производство на Мазда . Ако се поставят
по корави , се получава най разпространеното износване на цилиндрова група както е и при тебе - в средата на цилиндъра. :)

Това с пълна сила важи за всички ДВГ , толкова много публикации и дисертационни научни трудове са написани и  са правени изследвания по трибология ( науката за триенето ) в машините и ДВГ.

РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 21, 2017, 22:35:49
Отговор #332

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Една конкретика - помниш ли дали в процеса на експлоатация от тебе се е налагало да сменяш сегменти?

   Колата я имам както се разбра вече от доста време и никога не е сменяно нещо по мотора. Единствено на 190 000 км смених гарнитура на главата.
Като се замисля възможно е и да има скрити километри, но не мисля, че са сменяни сегменти. Този двигател има типичния ,,квадратен" дизайн - ход на буталото 86мм. и цилиндър 86мм.
Има висок въртящ момент за мотор с 8 клапана и достигаше скорост и представяне съпоставими с по-мощни 16 клапанови коли. И понеже аз винаги съм карал колата с много ,,газ"
износването го отдавам на високите натоварвания в момента когато биелата е в крайно странично положение. А това се пада по средата на цилиндърът.

Февруари 21, 2017, 22:47:02
Отговор #333

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
   ........ И понеже аз винаги съм карал колата с много ,,газ"
износването го отдавам на високите натоварвания в момента когато биелата е в крайно странично положение. А това се пада по средата на цилиндърът.
Яснооо, те това е другия момент/случай на износване.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 22, 2017, 15:36:08
Отговор #334

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Като качвах мотора стана ясно, че жилото на километража не е съвсем добре. Отворих го и си личи как е почнало да се разбридва. И корозийка разбира се, то може ли да няма поне на едно място.










     Сега ще го обезмасля и ще го накисна в гел на органична основа за премахване на ръждата. Това не е агресивно колкото киселината.После си мисля, че мога да
 залея разбриданото с някакъв припой но ако не стане ще трябва отново да търся ново  :(

Февруари 22, 2017, 16:26:12
Отговор #335

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Я, стана бързо.    И сега?    Някой да има идея?


« Последна редакция: Февруари 22, 2017, 16:34:39 от S15 »

Февруари 22, 2017, 18:37:05
Отговор #336

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Добре, ето жокер: трябва да е нискотемпературен припой някакъв. Жилото е стоманено и не искаме да се отвърне ако го нагрея много като за сребърен припой.
А какво ще стане с киселинния флюс? Дали няма да проникне навътре между жилките и да причини по-голяма корозия? Щото ще е трудно да го измия от вътре.

Февруари 22, 2017, 20:45:04
Отговор #337

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Навремето във всеки ДАП, имаше специалисти по такива жила. Взимаха накрайниците и сменяха сърцевината, та поразпитай за такъв специалист по твоя край, за мен това е най-разумното решение. Ново жило не може ли да се намери?

Февруари 22, 2017, 20:59:25
Отговор #338

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Според мен припой не е добра идея. Много натоварено от вибрации е и е възможно да се накърти бързо , а след това да ти създаде други проблеми. Да слезе надолу примерно и да ти разбие втулката, в която лагерува пиньона.
Мисля ще бъде по-добре да потърсиш вариант с някакво съвременно гъвкаво средство. Мисля има добри лепила - я на Хенкел, я на Вюрт - да го намажеш и да фиксираш тръгналите жилки.

Февруари 22, 2017, 21:17:31
Отговор #339

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Тези правят всякакви жила, но незнам кое ще е по-евтино, правеното или някакво оригинално ако се намери.

http://mikrondocev.com/bg/