Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 403381 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2017, 21:37:16
Отговор #340

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     
Тези правят всякакви жила, но незнам кое ще е по-евтино, правеното или някакво оригинално ако се намери.

http://mikrondocev.com/bg/


      Тези и аз ги видях в гугъла, намират се в Княжево, ама си много прав за цената. И понеже няма как да ми сложат оригиналните маншони ще трябва да си разпарчатосам моето жило
и да им дам частите. Все пак ще им звънна утре пък да видим каква оферта ще дадат.
      Открих 2 жила в Германия но и двете не са точно моето. Пък и цената им ще дойде тук към 85-90 лв.

      А за припоя hydrometalique е прав. Вибрациите ще го напукат рано или късно. Ако така и така ще го сменям може да пробвам много тънко - само калайдисано. Понеже е близо
до началото там не се извива все още и може и да стане.

Февруари 22, 2017, 22:00:13
Отговор #341

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вземи флюс като гел за припой на медни тръби за парно и други инсталации , той не е агресивен.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 22, 2017, 22:13:13
Отговор #342

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     
Вземи флюс като гел за припой на медни тръби за парно и други инсталации , той не е агресивен.

     Май имам такъв на Rothenberger. Ама не знам кой припой става за него. На щанда има 5-6 вида. Обаче разгледах жилото с лупа и нещата рязко загрубяха. Липсват цели парчета от външната навивка.



Февруари 22, 2017, 22:56:06
Отговор #343

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
60 % kалай , 40 олово. Най комерсиален , с такъв и аз поя . Не е корав.

п.п. Оппа , и моя е Rottenberger , Osterreih
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 22, 2017, 23:07:21
Отговор #344

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Отиваш в магазина на Ротенбергер и питаш - хората са в час и ще ти дадат точния припой. Търси нискотемпературен, но с по-ниско съдържание на калай.
Не е зле да пробваш на някое друго жило първо - имам съмнение, че след нагряването ще има деформации - ще отпусне уплетката и ще се увеличи диаметъра.....
"Микрон Доцев" сме ги ползвали за ремонт на стъклоповдигач - аз го демонтирах/монтирах, а човека чиято беше колата го занесе при тях. Даде им го както съм го свалил и го взе във същия вид - разглобен, ремонтиран, сглобен. Най-добре им занеси жилото както си е и те да прехвърлят каквото е необходимо в/у новото.


Февруари 22, 2017, 23:19:52
Отговор #345

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... Най-добре им занеси жилото както си е и те да прехвърлят каквото е необходимо в/у новото.
+1
В Княжево съм им носил жила за правене още в зората на демокрацията, когато нямаше други варианти и никога не съм имал оплаквания. А за калайдисването - не си губи времето. Става за от ден до пладне и после цък. Просто няма нужната гъвкавост. Пробвано...много пъти... ;)

Февруари 22, 2017, 23:25:38
Отговор #346

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Ясно!  Утре се насочвам към Княжево и после ще кажа как е минало. Благодаря на всички!  :D

Февруари 23, 2017, 15:28:53
Отговор #347

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Добре!  Ето резултата.  Половин час и 15 лева като сменяме само вътрешното а кожуха остава старият.










 

Февруари 24, 2017, 15:48:26
Отговор #348

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Днес стана готова плочката от лазарното рязане за капака на резервоара. Направихме я от 3мм. дебела неръждавейка. За съжаление не можах да изрежа и дупките за винтчетата.
Оказа се, че са на неправилни отстояния едно от друго и това е доста трудно да се нанесе правилно в аутокад. Ще ги пробия ръчно. Ето плочката, гарнитурката и оригиналните винтчета.









Февруари 24, 2017, 17:15:00
Отговор #349

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
При ръчно пробиване на неръждавейка - без център. Аз ползвам тиксо и маркер. ;)