Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399689 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2017, 17:36:14
Отговор #350

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
... За съжаление не можах да изрежа и дупките за винтчетата. Оказа се, че са на неправилни отстояния едно от друго и това е доста трудно да се нанесе правилно в аутокад...

Стана ми интересно - на снимката ми изглеждат така, сякаш са разположени равномерно, през 45 градуса...

Февруари 24, 2017, 18:14:56
Отговор #351

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       
Стана ми интересно - на снимката ми изглеждат така, сякаш са разположени равномерно, през 45 градуса...

     Това е често срещано при японците. С цел да не може един детайл да се монтира грешно правят дупките разминати с малко и така нямаш избор - слагаш го правилно. Тук се оказа, че от център до център има по 2 -3 милиметра разлика. Изобщо не си губих времето да го разгадая.


При ръчно пробиване на неръждавейка - без център. Аз ползвам тиксо и маркер. ;)


     За дупките съм планирал това:





     Понеже оригиналната плочка е по-тънка винтчетата са по-къси. Обаче за да не изметне при заварките се презапасих с тези 3мм. Мисля да ползвам вертикална бормашина като с фрезера за
пункшвайц да издълбая разширението за главата на винта и след това да разпробия до край с друга бургия. А защо с фрезера - защото е подострен хоризонтално - плоско а нямам истинска фреза.

Февруари 24, 2017, 18:31:57
Отговор #352

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
... С цел да не може един детайл да се монтира грешно правят дупките разминати с малко и така нямаш избор - слагаш го правилно...

По принцип това е хитро, въпреки че в случая не се сещам, как може да се монтира грешно кръгъл фланец, с равномерно разпределени по него отвори, но както и да е, г-н Японец си знае работата, това е ясно.

Февруари 24, 2017, 18:35:57
Отговор #353

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
По принцип това е хитро, въпреки че в случая не се сещам, как може да се монтира грешно кръгъл фланец, с равномерно разпределени по него отвори, но както и да е, г-н Японец си знае работата, това е ясно.
Много просто - ако го завъртиш, тръбичките ще сочат в друга посока. Направено е с цел пестене на време и избягване на излишното мислене - монтира се по само един точен начин.  ;) Един японец мисли - другите просто сглобяват.

Февруари 24, 2017, 20:13:30
Отговор #354

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Какъв аутокад ........!?!?! що не каза да ти направя файла да не се мъчиш и да стане купешко

Февруари 24, 2017, 20:24:20
Отговор #355

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Какъв аутокад ........!?!?! що не каза да ти направя файла да не се мъчиш и да стане купешко

   Ами лазера ползва аутокад. Ама то има толкова работа по тази капачка, че тия дупки са ми най-малкия проблем. А това степенчатото пробиване иска фреза за да стане купешко.  :D

Февруари 26, 2017, 14:55:26
Отговор #356

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     След кратък размисъл се отказах от степенчатото пробиване и направих обикновенни дупки. После минах повърхността за ,,brushed" ефект.






     Остава да намеря точните места за нивомера и тръбичките като ползвам насоките от книгата:



Февруари 28, 2017, 21:55:33
Отговор #357

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Днес отбелязах края на още едно голямо търсене. След повече от година най-накрая намерих ляво огледало с тонирано в синьо стъкло. Сега вече комплекта е пълен (дясното го имам от началото на проекта) 















Март 02, 2017, 20:55:02
Отговор #358

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Продължавам с нивомера. Поработвам ,,лекичко". Разглобяване на донора, почистване с киселина и пясък и наместване на правилното място.
























Март 07, 2017, 20:36:34
Отговор #359

Неактивен S15

  • Публикации: 843
















         Следващият път - заваряване с CuSi-3 на тръбичките, почистване с пясък и поцинковане. След това занитване на нивомера и окабеляване.