Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 403593 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 17, 2017, 00:39:39
Отговор #370

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Това е тръбата за въздушния филтър. Германецът беше непреклонен и след няколко месеца инатене накрая все пак му я платих колкото искаше. Сега ще си я сложа с кеф макар
да ми излезе повече от ремонта на главата  :(



Март 18, 2017, 19:17:31
Отговор #371

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    След дългата зимна пауза днес запалих двигателя да поработи. Отидоха 3 литра бензин на място. Отворих капака на клапаните и направих реглаж на ,,горещо". Болтовете на главата също
бяха притегнати с 30 градуса. Януарските студове явно са се отразили зле защото имаше няколко прокапвания на антифриз но все пак всичко е ново и трябва да мине малко време за да пасне окончателно.
    Огледах и за корозия. Почти няма проблем с изключение на 1-2 места където не съм грундирал.

Март 19, 2017, 08:29:40
Отговор #372

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Задният ляв подкалник с разширението за гърловината:
























Март 19, 2017, 20:03:30
Отговор #373

Неактивен S15

  • Публикации: 843





















Март 26, 2017, 11:28:37
Отговор #374

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Някои моменти от градежа на заден десен ботуш.


















Март 26, 2017, 21:44:37
Отговор #375

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Кратък размисъл и ... подмяна на цялата задница  >:D

     (малко е разхвърляно за което се извинявам)





     Разпробиване на заводските пресоточкови заварки





     посрещане на новите панели






Март 26, 2017, 23:23:09
Отговор #376

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ювелирна изработка... аз все пак не разбрах-новите панели от неръждавейка ли ги правиш?

Март 26, 2017, 23:51:48
Отговор #377

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Ювелирна изработка... аз все пак не разбрах-новите панели от неръждавейка ли ги правиш?

   Като изключим черните, оригиналните, всичко друго е SUS 304 с дебелина 1,25мм. То се води 1,2мм но всъщност е по-дебеличко. Ползвам също квадратни тръби и шина 3мм. също неръждаеми.

Март 28, 2017, 21:55:09
Отговор #378

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Днес имах възможност да си поиграя със струг. Беше ми за първи път и го намирам за доста увлекателно занимание. Целта беше направата на един инструмент от две части. Не е нещо сложно.
Нещата тръгнаха от там, че вече няколко седмици умувам как да монтирам новите прагове на колата. Не искам да ги заварявам. Ако ги занитя ще се виждат нитовете и това също не го искам.
Праговете са производство на Клокерхолм и след като свалих част от грунда се оказаха ... поцинковани. И така пак опрях до нитове. Този път обаче лекичко се доближих
до аеро технологията и поръчах поп нитове със фрезенкова глава.






    Това добре но за да стане работата трябва инструмент с който да оформя легло за фрезенковата глава.
    Ето какво измислих и направих на струга днес:














     Малка щанца с водач по средата. Не е върховно постижение но се очаква да свърши работа. Пробивам 3мм. отвор в прага, поставям едната част от зад така, че водача да
мине през отвора, нанизвам втората част на водача и притискам. Или удрям с чук, не съм решил още  :D. Това би трябвало да оформи легло 120 градуса - колкото е
главата на нита и той да дойде на равно с прага. После китосвам главата и на теория не трябва да се вижда изобщо.
    Най-хубавото е, че ще намажа между ламарините с полиуретаново монтажно лепило и след занитването ще имаме ,,неразрушима" сглобка при това защитена от корозия.

Март 29, 2017, 08:32:33
Отговор #379

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Този начин на закрепване няма ли да ти отдалечи новият праг с дълбочината на фрезенка?