Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399364 пъти)

kiril_m и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2017, 00:38:47
Отговор #390

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Ето скицата за която споменах. Тя не е точна само ,,нахвърляна на ръка"





    - Малкият зелен квадрат е основната обединяваща част - тръба с размери 25х25х2мм (такава няма от завода)
    - Червеното е новият праг
    - Светло синьото - единствената останала оригинална част
    - Светло кафявото - изработените панели
    - Големият зелен квадрат е надлъжна носеща греда 50х50х2,5мм
    - Ярко зелените стрелки сочат места за заварка и, или лепило
    - Тънките стрелки са места за занитване като под тях задължително ще има лепило (полиуретаново)

Горният ръб който остава от червеното се покрива от пластмасовата част на прага но може и да го продължа до билото.
Оттичането ще става вътрешно през малката зелена тръба а и нитовете няма да се виждат, защото също влизат в тръбата.
« Последна редакция: Март 31, 2017, 00:47:59 от S15 »

Март 31, 2017, 08:21:49
Отговор #391

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Харесва ми наличието на малкия зелен квадрат, но ако светло синьото е единственото останало от оригиналната конструкция, как ще се запази общата форма? т.е. Няма ли да се компрометира цялата конструкция, след като е вече толкова сериозно нарушена? :-\

Март 31, 2017, 11:07:39
Отговор #392

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Харесва ми наличието на малкия зелен квадрат, но ако светло синьото е единственото останало от оригиналната конструкция, как ще се запази общата форма? т.е. Няма ли да се компрометира цялата конструкция, след като е вече толкова сериозно нарушена? :-\


     Ее, не казах, че ще е лесно. Липсват цели части и нямам отправни точки. Това е една от задачите на малкия зелен квадрат. Дава ми права линия и височина по цялата дължина.
Намирайки тази линия определям размерите на всички околни части. Запазена е и напречната греда под шофьорската седалка. Тя е много важна за запазване на оригиналните размери.
     Ето една две снимки:








    Гредата е захваната стабилно за прага а двойният ръб по билото на прага гарантира нужната здравина докато се изгради всичко наоколо. Дъното липсва изцяло и се виждат
и двата зелени квадрата от рисунката. Горната им страна е на една линия и това дава равна опора за бъдещото дъно (първото парче вече е подпъхнато под напречната греда)
   
    Прескачам малко и ето снимка на предния калник в по-напреднала фаза.
    Новият черен праг не е монтиран а само е защипан на място с цел да напасна другите неща по него.




   

Март 31, 2017, 13:10:33
Отговор #393

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Намерих още няколко снимки на ватрешната част от прага


















       И това е всичко останало от оригиналният праг и напречната греда под шофьорската седалка (погледнато от долу)



Март 31, 2017, 16:52:41
Отговор #394

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Дано да изляза лош пророк, ама си мисля, че ще имаш проблеми с напасването на луфтовете после. Такива самоносещи конструкции имат лошото свойство да слягат и поддават на места, където не можеш и да предположиш...

Март 31, 2017, 19:55:34
Отговор #395

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Дано нямам този проблем. При заварките има значение как е подпряна колата, дали а на колела, праг или греда. Купето се усуква и за това много внимавам натоварването
да е симетрично преди да заваря. За целта си направих една рамка която е с колела и има нивелирани 4 подпори на които ляга колата.
    В крайна сметка съм се примирил с възможността да има луфтове. Не казвам, че го искам или ще ми хареса но колата беше толкова зле, че по-добре с бойни белези от колкото в моргата  :'(

Март 31, 2017, 20:20:52
Отговор #396

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Това е същия праг в деня когато го отворих.  Мисля си, как целият автомобил е запазвал форма при динамичните натоварвания на пътя?





   

Март 31, 2017, 20:41:56
Отговор #397

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Праговете с демонтирани врати ли ще ги поставяш?
retrobs.com

Март 31, 2017, 20:55:25
Отговор #398

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Праговете с демонтирани врати ли ще ги поставяш?

     Уф, тия врати поне 10 пъти ги слагах и махах. Прага не влиза на позиция ако не сваля вратите. Махам ги, слагам прага и отново връщам вратите за проверка на луфтовете.
Хубавото е, че вече колата е на колела и с монтиран двигател така, че усукванията са окончателните и мога да видя реалните луфтове.

Март 31, 2017, 20:59:18
Отговор #399

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)) :)) :))
Още толкова ще ги демонтираш и монтираш ;D
Успех!
retrobs.com