Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 403539 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2017, 20:48:31
Отговор #430

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Има неутрален вариант - самозалепващ Aeroflex - неопреновата гума , която се предлага в черен ии с други думи неутрален цвят. Аз налепих такава по дъната на моите коли и съм доволен, понеже Аерофлексът дава възможност да се покрият всички гънки на купето, така че да не остане въздух и да кондензира. Ватата налепих на неутрални или вертикални места, така че да няма възможност да прави трикове с влагата.
Ето позициите / извинявам се, че качвам мои снимки в чужда тема, само за онагледяване е / :


Април 07, 2017, 22:51:41
Отговор #431

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Уникална работа.Колега може ли да очакваме такива професионални услуги срещу заплащане след като приключите този проект ? Поздрави.
Привет от рая.
Сатанаил

Април 07, 2017, 23:42:25
Отговор #432

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Имах възможност да пробвам и такъв материал (черен). Дори го сложих на доста места в колата, просто не съм писал за това. С времето обаче се натрупа нужда от влагането
на материали с различна дебелина и свойства. Ето няколко снимки на черна неупренова изолация която в този случай е с дебелина 3мм. и е на руло с широчина 5см.








     Следващия кадър е от сваленото табло за което този размер беше най-подходящ и още нещо важно: тази конкретно изолация е произведена за климатични системи което и дава широк
температурен диапазон на употреба. С нея съм облепил въздуховодите на парното и дори самият радиатор на парното. Вижда се и дунапреновата из. на връзката на въздуховода (също специализирана)








     Имам и листови парчета с дебелина 1 и 2 сантиметра за мостра но прецених, че не са подходящи. Черната повърхност от този вид е много крехка - къса се лесно и не е много
издръжлива на UV. Затова е лъскавото покритие за да предпазва неупрена.
« Последна редакция: Април 08, 2017, 00:03:55 от S15 »

Април 08, 2017, 20:04:30
Отговор #433

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Колега S15 въпреки че поста ми/питане излезе под това на колегата hidrometalique въпроса ми беше към теб по горе.  :) Просто реших да уточня защото така може би изглежда че е отправен към него.То не е лошо но Пловдив ми е по далеч.
« Последна редакция: Април 08, 2017, 20:23:12 от хромовата_епоха »
Привет от рая.
Сатанаил

Април 08, 2017, 21:45:20
Отговор #434

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     
Колега S15 въпреки че поста ми/питане излезе под това на колегата hidrometalique въпроса ми беше към теб по горе.  :) Просто реших да уточня защото така може би изглежда че е отправен към него.То не е лошо но Пловдив ми е по далеч.

      Не реагирах, защото не разбрах, че е към мен. Също така каква услуга имаш в предвид за изолацията или нещо от предишните постове? Добре е да кажа сега, че моят проект
е любителски, т.е. това не е моята професия. В момента дори нямам гараж в който да работя но благодаря за положителната оценка!
      Въпреки това тази година съм на ,,професионален кръстопът", ако мога така да се изразя, и съм отворен към нови предизвикателства. Ако е удобно за теб може на лично съобщение
да се чуем. Не знам дали ще мога да помогна но човек никога не знае  :)


Април 09, 2017, 17:52:39
Отговор #435

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Забелязах, че горивната смес при работа на двигателя не е съвсем добра и изглежда богата. Това е на ,,око" за сега тъй като колата не е в движение и не съм я настройвал
с анализатор за СО. Бърз поглед към прозорчето на карбуратора показа причината - високо ниво на бензин в камерата. Добре но нивото е настроено по учебник който в случая е ръководство на Haynes.
Там пише да се настрои поплавъка на 10мм. без гарнитура.


   


      И докато се чудя как е възможно попаднах на руско ръководство и там пише друго:





      Тази разлика от 2,5мм. е точно толкова с колкото съм над нивото в момента. С една дума - ,,Ммм, разглобяване ще има, да!" (Йода)
« Последна редакция: Април 09, 2017, 17:59:21 от S15 »

Април 11, 2017, 13:06:17
Отговор #436

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Пристигнаха нитовете за които писах на 38 и 39 страница. Ето ги на живо и как пасват в подготвен отвор с фрезенк.  Остава достатъчно място над главата на нита за да може успешно да се китне и да стане ,,невидим" и херметичен.














     
« Последна редакция: Април 11, 2017, 13:10:36 от S15 »

Април 11, 2017, 18:10:39
Отговор #437

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Освен нитовете с фрезенкова глава направих още една поръчка за местата където не мога да ги сложа или ще е много трудоемко.
Това е друг специфичен поп нит - херметичен. Различава се от обикновените със запечатана вътрешна част благодарение на което е херметичен за вода и въздух.



Април 13, 2017, 15:33:22
Отговор #438

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Отново се връщам на опорите на предните седалки, но този път от към тунела. На дясната седалка имаше пукнатина която се вижда добре.





      Шлайфах мястото и разширих пукнатината за да осигуря повече място за медната спойка. Ръждивото петно на 6 часа също беше почистено.









      Зоната от 3 до 6 часа дойде ниско и там също го залях с CuSi-3.
      И след временната защита с цинков спрей преди епоксидния грунд.

« Последна редакция: Април 13, 2017, 15:39:21 от S15 »

Април 13, 2017, 16:58:49
Отговор #439

Неактивен selan4eto

  • Публикации: 97
Здравейте!Знам,че правите всичко много прецизно.За такива пукнатини е добре да се ограничат с малки дупки в края.Просто споделям какво знам,не ви критикувам :)