Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399454 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 04, 2017, 22:05:11
Отговор #470

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,нещо не можем да се разберем .... попълваш голям луфт още от рамката на малкото задно стъкло ... веждата е доста по-ниско?
retrobs.com

Май 04, 2017, 22:19:00
Отговор #471

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Ето сега на една друга кола: Червеното е веждата. Радиуса е различен и опира в т. Едно. От там ми мести вратата на пред и отваря в синьото. На всичко отгоре отваря и в т. Две. За да стане трябва т. Едно да се прибере към гумата ама не иска.


Май 04, 2017, 22:23:08
Отговор #472

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Това ми е ясно но по този начин няма ли да нарушиш/намалиш фугата между предна и задна дясна врата?
retrobs.com

Май 04, 2017, 22:36:55
Отговор #473

Неактивен petko

  • Публикации: 15
защо не направиш разрез на около 2 см от ръба към задната част на калника вертикално да разтвориш за да дойде ръба както ти харесва и да завариш струва ми се по лесно и с минимално количество кит  :) . това е само предложение де иначе следя темата ти с интерес справяш се повече от перфектно

Май 04, 2017, 22:48:11
Отговор #474

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Това ми е ясно но по този начин няма ли да нарушиш/намалиш фугата между предна и задна дясна врата?

    Там може да се лавира защото фугите на колата са сравнително големи и ще си поделят разликата. Но все още не съм се предал и днес нарязах веждата.
Разкачих и долната част към прага за да я освободя за напасване.




    Добавих временна подложка за опора и мерене.




    Коригирах и вътрешната част на арката понеже не беше заварена изцяло а и да доближа радиуса (медната тел почти свърши)




    ... и от вътре


Май 04, 2017, 22:52:52
Отговор #475

Неактивен S15

  • Публикации: 843
защо не направиш разрез на около 2 см от ръба към задната част на калника вертикално да разтвориш за да дойде ръба както ти харесва и да завариш струва ми се по лесно и с минимално количество кит  :) . това е само предложение де иначе следя темата ти с интерес справяш се повече от перфектно

      И това го мислих но няма да стане заради извивката в долната част. После ще има и много заварки в лицевата част, кит, температурно може да изметне. Абе ... отказах се!
Ако оправя веждата и другото с електрода ще отпадне  :D
« Последна редакция: Май 04, 2017, 22:55:13 от S15 »

Май 04, 2017, 23:48:13
Отговор #476

Неактивен petko

  • Публикации: 15
ти щом си срязал веждата долу със сигурност ще решиш проблема . иначе когато е лицева заварката с плътен шев и естествено заваряш на мноого почивки :) не се деформира ламарината и  като се шлайфа,количеството кит е наистина минимално занимавам се с тенекии и бои от много години

Май 05, 2017, 00:00:03
Отговор #477

Неактивен S15

  • Публикации: 843
... иначе когато е лицева заварката с плътен шев и естествено заваряш на мноого почивки :) не се деформира ламарината и  като се шлайфа,количеството кит е наистина минимално ...

     В тази връзка погледни на стр. 9.    Лявата вежда  :D

Май 05, 2017, 00:33:50
Отговор #478

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Радиуса на веждата не може да се коригира без рязане. Въпроса е как ще е най-подходящо. За сега си мисля за тези два варианта:



   
       Търсеният ефект е към 3 милиметра. И двата варианта имат недостатъци.     Май трябва да потърся една нова вежда   :D

Май 07, 2017, 01:02:56
Отговор #479

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Поради лошото време не мога да заварявам и за това реших да поиграя в къщи на геометрия. Изрязах от картон модел на веждата на калника и пробвах поредица
от срезове за да разбера на живо как е най-добре да стане. Оказа се, че повечето варианти водят до нарушаване на дъгата а надлъжното срязване ще промени
широчината. Ето целта: в точка А трябва да се отдалечим от вратата а в точка В - да останем на същото място.




     Установих, че V образен срез е добро начало и най-малко променя плавността на дъгата.




     Имаме търсеното отдалечаване от точка А, но също така имаме и нежелателно преместване в точка В. И понеже второто е доста голямо
правим нови 3 среза.  Този път са прави и леко разширени.




    В резултат арката се връща до точка В.




    Е пак има някои проблеми но на ,,хартия" изглежда добре  8))

    Една от ползите на този метод е, че няма заварки и срезове от вътрешната страна на арката (към колелото) където е най-изложено на корозия.
« Последна редакция: Май 07, 2017, 01:07:39 от S15 »