Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399518 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 20, 2017, 00:58:56
Отговор #510

Неактивен petko

  • Публикации: 15
проекта си е твой . иначе аз съм за всичко скрито и да не си личи че нещо е пипано все пак е показна реставрация не търсиш визия на  самолет от втората световна  . аз епоксито повечето хващат на поцинковани алуминизирани и какви ли не повърхности така че не би трябвало да е проблем само трябва да се надраска и почисти хубаво повърхността

Май 20, 2017, 01:25:18
Отговор #511

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Така е, така е!    Не съм сигурен колко е дебел този цинк но едва ли ще мога да го надраскам безнаказано. Ще трябва да разчитам на естествената адхезия на грунда.
Това разбира се, по традиция, ще бъде изпробвано. Един скочбрайд надали ще му навреди. При неръждаемата стомана нямаше проблем и още повече след леко пясъкоструене
на повърхността.

п.п. името на темата е дадено от администратора. Аз не бих използвал толкова изискващо заглавие   :D

Май 20, 2017, 01:40:12
Отговор #512

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Коланите вече са поръчани. Това са фабрични заготовки със зашит край за котва (шпилка). Взех черен и сив  O0   После ще видя кой да сложа. От завода е черен с 5 пътеки.

     

Май 23, 2017, 18:59:11
Отговор #513

Неактивен petko

  • Публикации: 15
скочбрайда е е идеален за тази работа само не знам с нитове и лепило дали след време няма да се нацепи кита по фугите дали няма да има движение някакво като се кара колата 

Май 23, 2017, 19:24:14
Отговор #514

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ама,кит по фугите и снадките слага ли се .... това някаква нова технология ли е ???
Май съм бягал много от часовете когато трябваше да уча :-\
retrobs.com

Май 23, 2017, 20:55:39
Отговор #515

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Яяяя как хубаво си върви темата даже без да пиша  ;D

    Румба, не си изпуснал нищо и не си бягал много от часовете  :D      Няма да има кит по фугите и снадките.     Планирал съм кит само върху нитовете и конусите
 от щанцирането (но може и да размисля).       Няма да има напукване защото няма да има местене. За това се грижи сглобката ,,конус в конус" (+ лепило + нит)
     
   На местата където има фуга ще бъде запълнена с уплътнител за фуги ( Аааа не внимавате! ) този:



    Е добре, ще трябва пак да рисувам.

    Фугите са 2 вида. Номер 1 е добре познат на РумбатаБс метод. Номер 2 обаче може и да го няма в книгите. Това е когато е невъзможно да се направи берт.
Прави се изкуствено задигане (жълтото) което имитира берт. И в двата случая уплътнителя за фуги се поставя при червените стрелки. После минаваш с пръст
за да стане фугата вдлъбната и гладка.


Май 23, 2017, 21:31:06
Отговор #516

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да,доближаваш се до оригинала!
Бих направил едно предложение ... при номер 2 не ползвай "жълтото" (бебешко повръщано) а остави нивата да се разминават .... фугирай само снадката и ще се получи фабрична сглобка!
Успех!
retrobs.com

Май 23, 2017, 22:51:31
Отговор #517

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Виж как идва прага. Тук не мога да оставя разлика в нивата. Нямам друг вариант освен "жълтото" (бебешко повръщано)  :D




     Бих могъл да го наваря, но лепилото ще излезе от края на детайла и ще ми прецака заварката. Не мога да измисля метод хем да го залепя и после да го заваря  :(

Май 24, 2017, 00:25:15
Отговор #518

Неактивен petko

  • Публикации: 15
като съм писал фуги имам предвид фугата покрай  нита не на целия праг !!!!!!!!

Май 24, 2017, 10:33:21
Отговор #519

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Конусите за нитовете са направени по-дълбоки и така остава място кита да покрие всичко и да хване на самата ламарина а не само да запълни процепа. В този случай принципа ,,по-малко кит" не е подходящ.
Ще използвам високо еластичен кит за ремонт на брони (за всеки случай).

     Въпреки това, след толкова усилия, още не знам дали искам да скрия напълно нитовете. Както писах преди те ще бъдат видни само при отворена врата и макар да е различно от
оригинала все се сещам какво стана с оригинала  :(




    А ето и оригинална сглобка с изравнени нива и запълнена с уплътнител за фуги. Гуменото уплътнение на вратата е оставило видима следа.