Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399576 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2019, 20:32:11
Отговор #640

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Също така да припомним,че въпросният шев м/у колонката и тавана се прави едновременно от 2-ма заварчици,като от започването до завършването на шева разминаването м/у двамата трябва да е макс. 1-2 сек.   :)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 17, 2019, 20:35:46
Отговор #641

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Наближава следващият много важен етап - боядисването. След цялата подготовка на колата, грундове, кит, шлайфане, пак и пак, най-сетне
достигнах финалния етап.
       Както всичко друго досега, боядисването ще се прави от собственика  :D :D :D  Моля професионалистите във форума да бъдат снизходителни  :D

       До този момент получих помощ от приятел който боядиса двигателният отсек  и броните. Аз боядисах предната маска с напречните греди и 4-5 малки детайла.
Разбира се не се размина без трудности. Първо боята U6 в конвенционалния си вариант не се получи точно. Пробвахме няколко производителя а и боята има 2 тоналности
светла и тъмна. Сега е момента да кажа с какво я сравняваме. Всеки знае, че с времето боята избледнява но освен това тя мени и нюанса си. Някои багрила се влияят
повече от UV лъчите от други и това променя цвета.
      Най-близко до оригинала е боя, която не е била изложена на слънце. Това са местата под заводските стикери. Сега някои хора ще кажат "Какво значение има
малка разлика в нюанса щом ще я боядисваш цялата?"  Ами просто имам запаметено усещане за цвета на колата и разликите ми вадят очите. 
      Пробвахме PPG както и Spies Hecker и се спрях на втората. Има много добра покривност и цвят. Все пак цвета не се получи нито от светлата нито от тъмната
версия на рецептата. Това което направих е да смеся двете рецепти 1:1 и да коригирам пурпурната компонента. Боята силно лилавееше и намаляването на пурпура
реши проблема.   За лак нещата вървят към    Spies Hecker 8007 HS clearcoat.  Той обаче малко жълтее та съм резервиран.
      Ето и пистолета с който разполагам за задачата:


     

Февруари 17, 2019, 21:23:03
Отговор #642

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
1-ва забележка:Не прави корекции в цвят за цялостно боядисване....престараването е_ава мамата на старанието.
2-ра забележка:Лакове,които не жълтеят има доволно много в диапазона 20-40лв.Лаковете от порядъка на 80-100лв. и нагоре  жълтеят  ;).Изводите оставям на теб. C:-)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 17, 2019, 21:45:37
Отговор #643

Неактивен S15

  • Публикации: 843
1-ва забележка:Не прави корекции в цвят за цялостно боядисване....престараването е_ава мамата на старанието.
2-ра забележка:Лакове,които не жълтеят има доволно много в диапазона 20-40лв.Лаковете от порядъка на 80-100лв. и нагоре  жълтеят  ;).Изводите оставям на теб. C:-)


       За лаковете и аз така разбрах. Проблема е в това, че на извивките забелязвам жълтеенето а и това променя цвета. В моя случай (светло синя боя) жълтото е противоположният
цвят в гамата и ефекта е осезаем.
       Боята за цялостното пръскане ще бъде направена възможно най-лесно повтаряема, тоест лесна рецепта.    Но по-добра  :D

Февруари 17, 2019, 22:22:19
Отговор #644

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Забелязваш "жълтеене" ПО ИЗВИВКИТЕ,предполагам от по-дебел слой от безцветно лаково покритие,което е с дебелина 50-60 микрона   :o :o :o
Само да попитам:как ще гарантираш,че лаковото покритие ще е с еднаква дебелина навсякъде?
Човече,уважавам перфекционизма и търпението ти,обаче  това последното е доста хиперболизирано.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 17, 2019, 22:36:17
Отговор #645

Неактивен S15

  • Публикации: 843
 
Забелязваш "жълтеене" ПО ИЗВИВКИТЕ,предполагам от по-дебел слой от безцветно лаково покритие,което е с дебелина 50-60 микрона   :o :o :o
Само да попитам:как ще гарантираш,че лаковото покритие ще е с еднаква дебелина навсякъде?
Човече,уважавам перфекционизма и търпението ти,обаче  това последното е доста хиперболизирано.


          Имам обяснение.    Първо в истинската си работа работя с цветове и имам професионално изкривяване  :D   виждам разлики до 1%.
Можеш да си представиш как ме побъркват по-големите разминавания.  А що се отнася до дебелината на лака нещата стоят така: светлината преминава през
лака и се променя веднъж. После се отразява от боята долу и отново преминава през лака преди да я видим. Така имаме двойна промяна от иначе тънкия слой лак.


         А това е една структура която пробвах за страничните лайсни.
         Преди и след.


     

Февруари 19, 2019, 18:39:17
Отговор #646

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Капачките на главините на задните барабани се оказаха твърде стегнати за да може да се набият без да се деформират.
Това което измислих е да си направя дорник който да легне на периферията. Най-лесния начин беше да купя от железарията прав полипропиленов преход за 
водопровод. Това струва 2-3 лева и има всякакви размери. Все пак се наложи да го кача на струга и за 5 минути размера стана перфектен.


     

Февруари 19, 2019, 19:18:20
Отговор #647

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
     Цитат от 61 страница:"Още малко за химията. На по-долните снимки е процедурата за отстраняване на ръжда от дълбоки язви, където не излиза с четки, шкурки и с пясъкоструй.
В случая това е на същия капак от външната страна. Ръбът на гуменото уплътнение на стъклото е протрил боята и е започнала корозия.
   
       След механично зачистване на боята и по-грубата ръжда останаха петна които не излизат. Ламарината е тънка и няма да понесе бластиране.
Използвах гел на органична основа (некиселинен) който не уврежда боя, гума, пластмаса и самият метал."
     Иво,първо искам да те поздравя за твоята работа!Браво!Ще те помоля да напишеш повече за този гел,каква разфасовка и откъде си го купил!?Благодаря ти предварително!

Февруари 19, 2019, 19:28:38
Отговор #648

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         За гела бях писал някъде но с тези 65 страници става трудно. Ще потърся gogo и ще покажа в следващ пост.


         Тази година не си бях купувал нови инструменти и реших да поправя тази неправда  :D

След извесно ровене в "тубата" открих много интересна американска марка. Те са най-популярни с гайковерти и бормашини но имат огромен асортимент от всичко.
Става въпрос за  Milwaukee Tool. Ето някои неща, които си намериха нов собственик  >:D


















     



                  Най-интересните запазвам за следващ пост  :D


Февруари 19, 2019, 19:41:07
Отговор #649

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Ето за гела. Това е английска марка и имат и други продукти но не съм ги пробвал.

https://www.ebay.com/itm/Bilt-Hamber-Deox-Gel-Rust-Remover-Gelled-Corrosion-Remover-1kg-bottle/181229105982