Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 104757 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 12, 2019, 18:34:24
Отговор #680

Неактивен S15

• Публикации: 481
         Ами общо взето поприключих с рецептата за боята. Вариантите от Spies Hecker много се доближиха до търсените параметри, но не съвсем.
Направих тестове и със Standox и макар, че се правят в същият завод има някои различия. Металика е с по-фини частици а и цвета е различен.
Оригиналната рецепта не излезе и от двете марки. Направихме "снимка" с колориметъра и забъркахме проба. Отново греда.
         Финално имам два варианта с близък цвят - един от Spies Hecker с къстъм микс и един от Standox - "снимката" но с корекция от мен.
За лак нещата клонят към "K9040 Standocryl 2K Crystal Pro Clear".

Май 12, 2019, 22:14:09
Отговор #681

Неактивен немо

• Публикации: 786
Не знам какво визираш под "оригинална рецепта" и какво значи тя да ти "излезе",но след като имаш такова цветоусещане и богат опит трябва да си наясно,че син цвят и то на японски автомобил е ....олеле майко  :'(  защото синият пигмент,използван в боите е естествен,а не синтетичен продукт,и като такъв не е устойчив във времето.
Но щом те влече да откриваш топлата вода....дерзай....
Успех  :)

Май 12, 2019, 22:29:42
Отговор #682

Неактивен S15

• Публикации: 481
Не знам какво визираш под "оригинална рецепта" и какво значи тя да ти "излезе",но след като имаш такова цветоусещане и богат опит трябва да си наясно,че син цвят и то на японски автомобил е ....олеле майко  :'(  защото синият пигмент,използван в боите е естествен,а не синтетичен продукт,и като такъв не е устойчив във времето.
Но щом те влече да откриваш топлата вода....дерзай....
Успех  :)

Ммм да. Под "оригинална рецепта" разбирам това:
       Отиваш в магазина и казваш - искам боя U6 код на Мазда от 83-85г. Те ти казват - има 2 варианта - стандарт и дарк.
Ти поръчваш и от двата варианта защото не се знае кой точно е твоят а и толкова стара боя я няма на мостра. Готовата боя пръскаш на тест карта и се оказва, че това
е по-скоро Пежо или Фиат но не и Мазда.
        До тук с "оригиналната рецепта"  ;)

Що се отнася до "топлата вода" просто не харесвам студената  :D :D :D