Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399675 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 02, 2019, 17:51:32
Отговор #690

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Жееестооооко ! Това е цвета , страхотно изпъната е ! Просто педантична и отлична . Гледам да не пиша често за да не спамя , но този път не се сдържах . Удовлетворен ли си как се получи ?

Юни 02, 2019, 20:18:22
Отговор #691

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Жееестооооко ! Това е цвета , страхотно изпъната е ! Просто педантична и отлична . Гледам да не пиша често за да не спамя , но този път не се сдържах . Удовлетворен ли си как се получи ?


         Благодаря!  На тази снимка колата е на база, без лак все още. Светлината в камерата е от диодни "пури" и цвета малко се различава от на слънце.
Днес толкова бързахме да превозим колата заради дъждовете, че дори не успях да я снимам от вън.
         Иначе, резултата е добър. Има някои забележки на подготовката за които знаех и няколко "изненада"  :D

         А качеството е субективно донякъде и се определя от оценяващия - за някой може да е перфектна за друг нищо особено. Аз съм реалист и смятам, че за първа кола подготвена от мен и с ограничени ресурси, резултата е добър. 
         

Юни 03, 2019, 17:19:36
Отговор #692

Неактивен S15

  • Публикации: 843





Юни 03, 2019, 17:52:58
Отговор #693

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Много радва окото, качвай снимки да им се радваме.  O0

Един страничен въпрос, понеже в началото на темата беше споделил, че колата ще се кара редовно
- Мислиш ли за някакъв тип защитно покритие след като я боядисаш цялата, керамично например?

Поздрави!

Юни 03, 2019, 19:09:26
Отговор #694

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Много радва окото, качвай снимки да им се радваме.  O0

Един страничен въпрос, понеже в началото на темата беше споделил, че колата ще се кара редовно
- Мислиш ли за някакъв тип защитно покритие след като я боядисаш цялата, керамично например?

Поздрави!



               Направих тест със   "Spies Hecker® HS Diamond Clear Coat 8450" който е по-твърд лак. Проблема със керамичните лакове е, че се полират много
трудно. Ако допуснеш грешка няма оправяне  :D
               Спрях се на частична защита на ключови места, като ще ползвам специално фолио  "Teckwrap Protection Tape". Това е полиуретанов филм разработен за
авиационната индустрия - лепят го по крилата и по перките на въртолетите. Ето:

https://www.ebay.co.uk/itm/Teckwrap-Helicopter-Tape-Bike-Protection-Film-Clear-All-Sizes-1M-2M-3M/323332230570?var=512397164190


               С една дума - фолио. Става и 3М но това изглежда "готино"  O0

               Има и едни "мазньочи" на които им викат "керамика", но за тях имам по-специално мнение и ще замълча.




Юни 04, 2019, 13:53:31
Отговор #695

Неактивен S15

  • Публикации: 843
              Уплътненията на купето за вратите са почистени и готови за слагане  :)








Юни 05, 2019, 12:56:17
Отговор #696

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
А поръчал ли си вече от това фолио, че ми стана интересно как ще изглежда. Ако си правил проба вече, може да щракнеш някоя снимка.

Уплътненията изглеждата супер, всичките ли са здрави?

Поздрави!

Юни 05, 2019, 20:18:49
Отговор #697

Неактивен S15

  • Публикации: 843
А поръчал ли си вече от това фолио, че ми стана интересно как ще изглежда. Ако си правил проба вече, може да щракнеш някоя снимка.

Уплътненията изглеждата супер, всичките ли са здрави?

Поздрави!


              Още не съм го поръчал - не е спешно. Прозрачно е но не знам дали може да завива - да се разтяга.
              Уплътненията са добре с малки изключения. Има 1-2 закъсани, но преди време попаднах на лепило
 за гума, което е като Каноконлит и ги лепи моментално. Единствения проблем е, че не му помня името  :D

              А това е от днес - вратите  (тук са на база)

              Големи благодарности на Меци за помощта!   :)








Юни 05, 2019, 20:22:03
Отговор #698

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Доста марки поставят такова фолио на критични места още във фабриките ... и да,много е еластично.
retrobs.com

Юни 06, 2019, 14:30:15
Отговор #699

Неактивен S15

  • Публикации: 843