Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399405 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2020, 20:24:00
Отговор #830

Неактивен stefan4o

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Сигурно няма да преувелича, че тази тема ме накара да се регистрирам в този форум.
Смея да кажа, че не съм много в час с тенекиджийската и бояджийска работа по автомобилите, но от темата си личи меракът и професионализмът, с който е направен автомобилът. Аз лично по-подредена и по-мераклийска тема за реставрация на кола не бях чел в български източник - а витая из интернет от доста години вече.
Струва ми се, че работите нещо, свързано или близко до това - човек, който хал-хабер си няма от тези работи не може да има такъв резултат. Още веднъж - поздравления.
п.п. не харесвам японски автомобили.

Януари 06, 2020, 22:25:22
Отговор #831

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com

Струва ми се, че работите нещо, свързано или близко до това - човек, който хал-хабер си няма от тези работи не може да има такъв резултат.


Далеч си от истината ;)  :)))

Януари 06, 2020, 23:28:55
Отговор #832

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много се радвам ,че тези джанти попаднаха във възможно най-правилния човек и кола .

Много Благодаря на Жоро за споделената и изчерпателна информация . Цената предполагам зависи от диаметъра и дизайна на самата джанта . Щом за 18 ки е била 160 лв на джанта , значи за моите 16 ки не би трябвало да мине тази цифра . Тъкмо тези дни наум разсъждавах над тази тема как да постъпя с джантите на новия ми стар Нисан. Изглеждат да са били обработени по същия начин фабрично .





Януари 07, 2020, 00:18:36
Отговор #833

Неактивен S15

  • Публикации: 843
        Благодаря за положителните мнения  :)

        Дидо, доколкото разбрах, размера на джантите не променя цената за обработка. Можеш да очакваш същата цена от 160лв на джанта за кътването + лак.
При теб обаче има и боя, която трябва да оправиш преди даймъндкъта. Корозиралият алуминий иска бластиране също като моите 15-ки. Има услуга содабласт в Пловдив.
Адреса е във форума някъде. Не препоръчвам пясък или метални дробинки - много са агресивни към алуминий.
       Но си прав. За финал определено даймъндкът  :D

Януари 07, 2020, 10:57:46
Отговор #834

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Единственото нещо, което трябва да направи Дидо е да свали старата боя от джантите. Дали ще е с бластиране, дали със смивка. Което е по-удачно. Корозиралия алуминий не се нуждае от бластиране. Струга ще го изчисти. Почти съм убеден на 99.9%, че цената зависи от цоловете на джантата. Право да имам лека несигурност е това, че не съм ги питал.
Дидо, обади им се и питай. Дали ти да си боядисаш джантите, дали те ще ги боядисат, струговат и да ти направят пакетна цена. Може и снимки да им пратиш да видят за какво иде реч. Ако решиш ти да ги боядисваш, пръсни само базата, без лак. Те ги лакират после задължително.
Момчетата са отзивчиви и ще дадат отговор на твоите въпроси. 0876 677 655 - търсиш Дани.

....Много Благодаря на Жоро за споделената и изчерпателна информация.

Моля. За нищо. :)
Шапка ти свалям за Нисана. Не съм писал там, но темата я знам. Възхищавам се на такива перфектно завършени проекти. Евала за труда и чувството ти за естетика.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 07, 2020, 11:41:28
Отговор #835

Неактивен S15

  • Публикации: 843
... Корозиралия алуминий не се нуждае от бластиране. Струга ще го изчисти...

         Е да така е, ама корозия има и между спиците, в дупките за болтовете пък и отзад. Там струга не достига. Но най-вече бластираната повърхност е много по-добра основа за боята.

Ако решиш ти да ги боядисваш, пръсни само базата, без лак. Те ги лакират после задължително.

        Точно този въпрос обсъждах с моят приятел бояджията и тук има един проблем. При нанасяне на базата има технологично време за да бъде запечатана с лак. Това е ключово за добрата адхезия между двете покрития. Ако се изчака твърде много боята "пресъхва" и може да се олющи. Нека немо да каже за това, тук сме в негови "води".
Вероятно всичко трябва да стане в един ден, при момчетата.


Януари 07, 2020, 11:53:15
Отговор #836

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Прав си. Тези неща не ги предвидих. По-скоро гледах да му спестя на Дидо разкарване на джантите до Пловдив за бластиране със сода.

Ако аз трябваше да ги правя тези джанти, щях ги дам да ги боядисат в сервиза.
И за базата не го знаех. Сигурно е така. Всичко си има технология.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 07, 2020, 20:18:42
Отговор #837

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Най-добре наистина да ги поразкарам тези джанти насам натам за бластиране до Пловдив и след това боя (ако предлагат услугата) и даймънд кът + лакиране . Така ще стане както си му е реда. Ще ги преслушам по някое време и без това не бързам в момента , искам да се възстановя финансово от покупката на втория Лисан  :)) А информативно колко би струвало бластирането със сода на 4 те джанти за да мога да се ориентирам в крайна сума на целия процес ?


Януари 07, 2020, 20:57:40
Отговор #838

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         Нещо не откривам адреса, но колегата rosen sn е писал и ползвал услугата в Пловдив при "Николай".  Ако и друг го знае да сподели.
Аз съм бластирал алуминий със стъклени перли и резултата е забележителен.






« Последна редакция: Януари 07, 2020, 21:02:15 от S15 »

Януари 07, 2020, 21:19:57
Отговор #839

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
+359895667007
 И телефон на Ники
 не съм пращал нищо от лятото, но от 8 години е с тоя номер, така че едва е променен
 Последно ми чисти капаци на главите на М119

 


чистил ми е над 10  комплекта джанти, нямам забележки