Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399474 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 27, 2020, 19:23:06
Отговор #920

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Румба (fokke) тази идея никак не е лоша. Мислех да направя гипсов калъп защото е твърд и мога да притисна двете половини, но щом ще покривам всичко с фолио
май няма значение. Има още един начин за завършек на кората - електростатичен ФЛОК.

      Започнах пробите с папиемашето. Първо приготвих хартиена пулпа. Най-важно в тази работа е да не ви види жената  :D :D :D  Използвах кухненския чопър и ето подробно:
      Нарязвате кадастрона на малки парчета




      Слагате в чопъра (тайно)





      Добавяте топла вода за да се разкисне и накълцвате на средно големи парченца





      После изцеждате излишната вода





      Към така получената пулпа (каша) добавяте С200 и бъркате добре





      Вече имаме хартиено лепило - кит и го пробваме. За сега изглежда сиво-бяло от лепилото но като изсъхне очаквам да почернее  :)










     






Март 28, 2020, 00:27:39
Отговор #921

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Сега се сещам за друг вариянт спецялно за липсващото място, отгоре, от видимата част с хартиено тиксо облепваш. Теглиш дълги тегели с тиксото така че да седи опънато , така тиксото държи формата на профила на детайла. След като облепиш няколко слоя , самото тиксо така налепено особено под лек градус всеки тегел ще държи добре формата на профила, отдолу без да облепваш със скреч фолио директно с пяната така че да запълни на липсващото място но и леко да хване по 2-3 см и здравата част. След стягане на пяната след около 3-4 часа  махаш тиксото и мажеш с тая черна гадост отгоре, но ми се струва, че трябва да имаш и някаква арматура , за това може да сложиш преди пяната  текстилна марля с големи дупки. Като стегне всичко  чоплиш пяната , после с ацетон  и тва е

Март 28, 2020, 11:42:37
Отговор #922

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Днес проверих резултата. Първо това нещо съхне повече от 12 часа. При съхненето се свива малко. Доста е твърдо и най-вече грозничко  :))





       Стои малко на бучки и трябва да се шлайфа. Малките неравности могат да се китосат с нещо по практично например еластичен кит за брони.
Разликата в цвета няма да има значение с оглед боядисването на целия детайл или фолиото за което стана дума.

Март 28, 2020, 18:53:53
Отговор #923

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Ето как е от задната страна:





      Запълних дупките с кашата и намазах с С200





     Добавих един лист кадастрон също намазан с С200





     Два часа по-късно





    И шлайфано след изсъхване



Март 28, 2020, 19:54:12
Отговор #924

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер става, нищо няма да личи след финалното покритие


оригинални калобрани имаш ли за колата? за мен тия мазди са недовършени без калобранките с надпис 'мазда' на тях

Март 28, 2020, 20:18:51
Отговор #925

Неактивен S15

  • Публикации: 843
оригинални калобрани имаш ли за колата? за мен тия мазди са недовършени без калобранките с надпис 'мазда' на тях

      Имам само предни оригинални и на тях няма надпис. Надписа е на задните но ги нямам а и в ибей излизат само за други модели. Виждал съм за германския пазар
опция продавана на времето и пише, че стават и за 323 и за 626. Не знам за моята дали се различават или са същите.

Март 28, 2020, 20:42:47
Отговор #926

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Странна работа. Това е снимка на съвсем нова кола и на калобраните не пише нищо  :-\



Март 29, 2020, 02:33:53
Отговор #927

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Калобрани с надпис Мазда (бял повечето пъти) доколкото знам няма оригинално за твоята - на предишната 626 и на 929 да, но не и за този и по-новите модели. Естествено може и да бъркам. От 323 би трябвало да не станат, защото формата на калника е коренно различна - макар че ако се захванеш, с цялото си търпение и ентусиазъм, сигурно ще паснат на-накрая  ;)

Март 29, 2020, 10:52:24
Отговор #928

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Калобрани с надпис Мазда (бял повечето пъти) доколкото знам няма оригинално за твоята - на предишната 626 и на 929 да, но не и за този и по-новите модели. Естествено може и да бъркам. От 323 би трябвало да не станат, защото формата на калника е коренно различна - макар че ако се захванеш, с цялото си търпение и ентусиазъм, сигурно ще паснат на-накрая  ;)

         На моята никога не съм имал задни калобрани и не знам как трябва да е. Виждал съм по коли ама дали са оригинални ... знам ли. В мрежата повечето снимки не дават
много информация. Или нямат или не се вижда. В Германия изпадат разни бройки но са в странни кутии с немски надписи. Изглеждат като опционални екстри за техния пазар.
Ето какво продава един човек - пише, че става за 323 и за 626 ??? от 1988г.









Март 29, 2020, 12:24:20
Отговор #929

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign