Автор Тема: Skoda Rapid 130 1986 г.  (Прочетена 14168 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 11, 2016, 12:51:39
Отговор #10

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Страшни джанти. Браво
we all have wings, but some of us don't know why

Юли 11, 2016, 13:43:12
Отговор #11

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Apollo-то ли ще слагаш на Рапид-а?

Юли 11, 2016, 14:38:56
Отговор #12

Неактивен Rapid130

  • Публикации: 39
Apollo-то ли ще слагаш на Рапид-а?
Да така мисля, но има доста работа по тях. Едната джанта е полирана и добре седи, може би ще полирам всички.
Лошото е че положих доста усилия да направя сегашните джанти, пък ми и харесват и ще чакам да ми омръзнат :) и тогава ще сложа аполото :)       

Юли 11, 2016, 22:22:26
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Пепи , дай подробности - Иков ли си е карба , смукателния колектор оригинален 135/136 ли е или ще преправяш от
Фаворит /Фела?
781 мотора е много добро решение - разтеглив , издръжлив . 130 чугун мотора е  рисков към прегряване , иска си хубав антифтриз
Иначе за кутията - след пълна ревизия черния Victor Reinz силикон спира течовете . Масло 80W - 90. :)

Ако ще  слагаш  Фаво /Фела мотор , прехвърли си двете долни шпилки от 130 мотора , на Фавото /фелата кутията идват тамън, но
на 5 степенна задномоторна кутия независимо с мокро или сухо окачване не стигат, с по голяма ,,буза'' отдолу е .

Имаш ли си резервни карета и лагери на задните главини?
« Последна редакция: Юли 11, 2016, 22:28:49 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 12, 2016, 09:42:42
Отговор #14

Неактивен Rapid130

  • Публикации: 39
Мотора е  136 отворен и ревизиран, работи много стегнато. Карбуратора си е Иков- рапидов с по-големите жигльори, но сега преговарям за едни алфови двойни карбуратори :) така че ще видим какво ще направим. Колекторите и двата са 135/136 от такава шкода. Гърнето е оригиналното. Запалването ще помагате и мисля да сложа от голф 2(делко,бобина,комутатор )  :)   
За скоростите много се чудя за този Victor Rainz . Ползвах преди, много бавно стяга и се чудя дали не съм купил менте.   
А крета и лагери май нямам :) резервни .

Поздрави 

Юли 12, 2016, 11:06:29
Отговор #15

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Поздравления за джантите! Ако ще ги правиш, трябва да ги изпипаш, като Жоро, другото ще е компромис ;) Иначе на мен повече ми харесват Електроните.
Относно карбовете - без вал ефектът ще е основно в повишения разход, което не значи, че не бива да ги вземеш, разбира се. Аз също имам чифт Dellorto, а преди известно време изпуснах шанс да се сдобия с вал и ще си изям главата... Но в Чехия продават де, ако стигна до вала... :)

Юли 12, 2016, 12:49:13
Отговор #16

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Изкарах авторско за мод запалването. Шегичка , казвам на всеки шкодаджия и не само (намира и на други ДВГ приложение)
как трябва да стане. :)

Не се чуди за Рейнц - а , истинския струва 15-18 лева тубичката и за два часа опъва , а след 24 е бетон.!
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 12:51:29 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 12, 2016, 13:31:33
Отговор #17

Неактивен Rapid130

  • Публикации: 39
Поздравления за джантите! Ако ще ги правиш, трябва да ги изпипаш, като Жоро, другото ще е компромис ;) Иначе на мен повече ми харесват Електроните.
Относно карбовете - без вал ефектът ще е основно в повишения разход, което не значи, че не бива да ги вземеш, разбира се. Аз също имам чифт Dellorto, а преди известно време изпуснах шанс да се сдобия с вал и ще си изям главата... Но в Чехия продават де, ако стигна до вала... :)

Роска, и аз така мислех за карбураторите, че без вал няма смисъл, но не е точно така. Пример е на Анастас жълтата 100ес. 136 мотор обикновен вал(за 136 мотора ) плюс 4-1 изпускателен колектор и колата върви повече от прилично,а разхода 6 -7/100 при двойни вебери. Запалаването е голфово. Целта ми е да я позасиля малко, но не да правя автомобил за гонки :)       

Юли 12, 2016, 17:33:25
Отговор #18

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Целта ми е да я позасиля малко ...       

Ще се "позасили" със сигурност  ;) . Ефекта вероятно ще наполовина от това, което би се получило със "спортен" разпределителен вал, но ще е повече от осезаем. Разходът на гориво може и изобщо да не се вдигне, ако карбове не са "големи" за мотора и са с подходящи дифузьори и жигльори.   Проблема е, че в тези карбове трябва да се инвестира, така както в "шарени" джанти (примерно). Не става просто да ги "присадиш" от Алфата и да чакаш чудеса. Едни и същи карбове ги слагат на кубатури от 1300 докъм 1800-2000, че и отгоре. Ама всичко вътре е различно - дифузьори, емулсионни търби, жигльори и т.н.. Дори и при един и същ мотор в зависимост от клапани, валове и т.н. пак трябва да се подменят доста неща. А иначе тези карбове са доста прости и лесни за обсулежване и настройка. И няма майстор, който на място да ги настрои и всичко след това на ОК.  Просто няма как да стане! Настройват се "на пътя" след като се изгорят (поне) 20-30 литра бензин! А може и един - два резервоара  ;D.
Отнася се не само за карбовете. Мисля, че и от моята механична инжекция на 1цата успях да изкарам нещо отгоре. Не съм участвал скоро по ретро ралита, а и тази точна езда изобщо не ми се връзва, но изилзам често на почивка и/или просто на излети извън Варна с нея. Та тези дни изпитах нещо, което се равнява на поне 2-3 китайски купи. На обзорския проход, на изхода на с. Баня посока Варна се образува колона от поне 10на коли. Прилична забързана съвремнна пластмаса.  Аз бях предпоследен в колоната. Всички се нервят, всеки се чуди кой къде да изпревари. Та в ниското, след отбивката за Иракли, има един приличен баир ... става за изправеране по принцип ... но и отгоре слизат доста засилени ... а всички в колоната караха твърде здраво и всеки натиска.  Та с 1чката без грам риск просто се изстрелях в същинската част на баира край цялата колона и никой друг не си и помисли да пробва.  Едно нищо и никакво изпреварване за мен беше (и още е) невероятно изживяване. Има и много други такива моменти, разбира се. И пак казвам - изпераварих с 0лев риск за разлика от същата тая пластмаса, която просто в повечето случаи е по-тромава и прави много повече глупости на пътя! А общото с карбовете е ...  насторената инжекция . Успех с карбовете - слагай ги  ;).
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 17:47:41 от Nik1600GT »

Юли 12, 2016, 17:43:47
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Роска, и аз така мислех за карбураторите, че без вал няма смисъл, но не е точно така. Пример е на Анастас жълтата 100ес. 136 мотор обикновен вал(за 136 мотора ) плюс 4-1 изпускателен колектор и колата върви повече от прилично,а разхода 6 -7/100 при двойни вебери. Запалаването е голфово. Целта ми е да я позасиля малко, но не да правя автомобил за гонки :)       
Доколкото знам Анастас е с 280 градусов вал още от времето, когато жълтата S100 беше все още в оригинален цвят охра... освен ако не го е сменил понеже дочух оплакване, че спотния копир вал се бил износил бързо.
Според мен най-добре остави Рапида в оригинален вид, освен ако не си много нахъсан да "шиеш" на Междене :) Точно затова помогнах да си намериш Аполо джанти, понеже са най-близки до оригиналната визия. Виждам, че и окачването си го повдигнал на стандартни пружини и вече не е "лоу райдър". Виж запалването може спокойно да го замениш с Бош-ово, което на вид почти не се отличава от ПАЛ, дори капачките на делката са взаимозаменяеми.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.