Автор Тема: Skoda Rapid 130 1986 г.  (Прочетена 14173 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 12, 2016, 18:32:08
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Приказка е, поздравления за колата и реставрацията.  :)
Точно тоя оранж червен отенък е бил много модерен за спортни купета през 70те и 80те.

Отвъд океана на подобен на него амер. производители тогава са му викали-  Бърнт ориндж.
А такъв малко по-червен на БМВ подобен отенък е (колегата ДМС да ме поправи, ако греша)- Хена рот.

Значи Шкода цвета Корал са го кръстили като търговско име в проспектите, пасва си...
« Последна редакция: Юли 12, 2016, 18:45:43 от USfan »

Юли 12, 2016, 19:04:59
Отговор #21

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Роска, и аз така мислех за карбураторите, че без вал няма смисъл, но не е точно така. Пример е на Анастас жълтата 100ес. 136 мотор обикновен вал(за 136 мотора ) плюс 4-1 изпускателен колектор и колата върви повече от прилично,а разхода 6 -7/100 при двойни вебери. Запалаването е голфово. Целта ми е да я позасиля малко, но не да правя автомобил за гонки :)       

Пепи , на Настас мотора е 781.136X със лифтван , а не с обикновен  260/260 136B или М валове. Слага се на Фаворит Black and
Silver line и някои фаворитови едишъни. Лифта дава едни 6- 7 магарета и мотора  работи на празен ход леко неравномерно. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 13, 2016, 10:18:24
Отговор #22

Неактивен Rapid130

  • Публикации: 39
Пепи , на Настас мотора е 781.136X със лифтван , а не с обикновен  260/260 136B или М валове. Слага се на Фаворит Black and
Silver line и някои фаворитови едишъни. Лифта дава едни 6- 7 магарета и мотора  работи на празен ход леко неравномерно. :)

Да прав си Кире, май вала е от 136Х . Имаш ли представа, дали последните фелиции които са 1.3 MPI  са с този вал като на 136Х , дават ги по каталог 68 коня. 

Юли 13, 2016, 10:45:36
Отговор #23

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Пепи, поздравления за отличната машина. Има правилната визия, и за разлика от всичките правени - преправени двуврати Шкоди, си й стоят лайсните на праговете, което мене лично много ме кефи. Джантите също са отлично допълнение. Не знам с кои ми харесва повече. И стандартните ламаринени с черната капачка не са чак толкова лоши всъщност.
Бих ти препоръчал да си запазиш за резерва стандартния 130 мотор на колата. От една страна, цената на колата се запазва, ако е в пълен оригинал. От друга, с друг мотор става много сложно минаването през КАТ. От трета, шкодовите мотори не карат по много, особено ако ги настъпваш. Добре е да имаш резерва.
По отношение на 781.136 агрегата - аз съм леко песимистичен към ползите от него. Може и да е една идея по-здрав от 742, но не кой знае колко. И дали е 58 или 62 коня, май все е тая. Доколко тия с 68 държат, не знам, но са редки...
Ако ти се клечи и ръчка непрекъснато по "настройките", и не те интересува разхода на гориво, може да помислиш за хоризонтални карбуратори. Иначе и далече по-простия и надежден двукамерен Вебер DCR в съветския му вариант ще ти върши работа. При мене храни 1700 кубика безпроблемно. За електронното съм с две ръце "за". Калпавото делко с привод "отвертка" е една класическа причина за окуцяване на Шкодите. Износва се за норматив и т.н. Голфовото би трябвало да се държи по-добре.
В крайна сметка, колата трябва да е приятна за каране и надеждна.

Юли 13, 2016, 11:05:30
Отговор #24

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Разгледах пак снимките на колата - Пепи, страшна е, много ме радва! Имам усещането, че твоята предница май е с най-добре напаснати детайли (доколкото мога да преценя от снимки) - калници и престилка и особено капак.
Джантите с фланци ли са, че нещо много стърчащи ми се струват...? Относно високата, но пък оригинална предница - има различни като височина предни пружини, като най-ниските серийни са на най-ранните модификации на 105/120. Такива предполагам, че е трудно да се намерят нови, но ако видиш някой донор, имай го в предвид. Аз съм точно с такива пружини и разликата във визията е голяма. Е, наскоро видях една супер запазена японка, която си беше пълен оригинал и стърчащата предница много ме зарадва. Цялата кола изглеждаше много бодро, като готова за дълъг скок, но все пак...
Поздравления още веднъж!

Юли 13, 2016, 13:22:35
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да прав си Кире, май вала е от 136Х . Имаш ли представа, дали последните фелиции които са 1.3 MPI  са с този вал като на 136Х , дават ги по каталог 68 коня.
Пепи , 781 .136 М мотора от 1,3 Mpi не е с лифтван , а със стоков вал. Според градусите на фазоразпределение са 2 модификации  - 58 и 68 магарета. :)
Момчиле , бъркаш за 781.135/6 мотора , доста силна ракия си е , не го давам за нкакъв друг освен за 1,4 Фабия1
« Последна редакция: Юли 13, 2016, 13:27:58 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 13, 2016, 13:46:43
Отговор #26

Неактивен Rapid130

  • Публикации: 39
Радвам се че ви харесва вида на колата. Доста си поиграхме а има и още работа.
За карбовете, работата е още несигурна, не съм ги видял, не знам кой модел са, само ми казаха че ги има и ще ме водят да ги видя. Каквото излезе. Със сигурност с малко повече мощ се кара по-лесно, но и така си върви(120-130км/ч)  са безпроблемна скорост, че и разхода е приличен. Предните пружини са оригиналните и предницата е много вирната, имам и по-къси(не рязани) и ще ги сложа,когато стигна до пълна ревизия на предницата.  За сега трябва да спра теча от скоростите и преправя запалването.

Джантите с фланци ли са, че нещо много стърчащи ми се струват...?

Да с фланци са отпред, иначе стържат в спирачните апарати. Сега ми правят малко по-тънки. Но нали имам и други джанти вече.   

Юли 13, 2016, 18:25:48
Отговор #27

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Мога да ти предложа пружини от S110L , по меки са и са 266 мм , с 10 мм по къси от S105/120. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 15, 2016, 19:02:26
Отговор #28

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Пепи, и на Сокола ти го казах и сега ще повторя. Резултата от пребоядисването и изпъването е много добър. Чак ти завидях за майстора, нищо ,че ти е отнело доста време. Цвета на живо е уникален , а джантите и стоят супер. Нахъсал си се и това е страхотно. Давай сега и чарколяка и рапидчето ще стане и отвътре перфектно. Поздравления!

Юли 18, 2016, 17:31:10
Отговор #29

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
честито Пепи! Рапида е станал чудесен!
Макар и снимките да са в далечен план и да липсва снимка на задницата. Това, което виждам много ме радва :)
И цвета и гланца и лайстните. Окомплектовал си го, като от завода.
Аз съм твърдо ЗА да сложиш Аполото. Без много отлагане във времето. Колата ще изглежда още по-красива. ;)
Защото джантата е красива и много му върви. И заводски са с такива джанти. Добре ще бъде да ги направиш полирани с черно. Така са оригинални. Той Роската каза да ги направиш поне като моите, но моите не са полирани.
Боядисани са сребърен металик на частта, която трябва да е полирана. Така реших да ги направя след пясъка. А и по колата няма толкова хром и щяха много да лъскат. Нещо много контрастни щяха да са. А и полираното след време се окислява и помътнява. Но спор няма - полирани са още по-красиви. Както и да ги направиш съм съгласен. Но не едноцветни, а с черно.
Начина по който си направил колата го заслужава. Сложи Аполото и ще си на 100% завършен.

Поздрави
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.