Автор Тема: Trabant - Ханс Монтанчанина  (Прочетена 22750 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2017, 11:26:35
Отговор #50

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Що бре, може да сложиш някои трабантски чаркове на бавареца - няма да си личи много, нали и двете са немски талиги :winktongue:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 26, 2017, 20:31:31
Отговор #51

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Здравейте! Вчера падна доста работа по синия Трабант. Свалих блокиралата скоростна кутия и изхвърлих всички мокети отвътре, включително и изолацията. На мокета отпред все още седеше оригиналната стелка под краката на шофьора, това ме накара да запазя само този мокет. Най-вероятно ще взема друга кутия, но все пак ще отворя и тази за да се пробвам. Положението от към ръжда в багажника е плачевно, в купето не чак толкова. Но като знам колеги Трабантаджии с какви ръждиви Трабанти са се захващали... 
Позагледах се под колата и видях, че гредата отляво е малко изгнила(само едно парче от 2-3см), а от дясната страна е леко огъната. Идния месец ще закарам Трабанта на село при другия и тогава ще започне същинската работа по него.
Снимки:







Ако не беше изолацията, която да задържи влагата нямаше да е толкова ръждясало



http://trabito.snimka.bg/automobiles/trabant-601s-1990-sin.944033.37890668
« Последна редакция: Март 26, 2017, 20:48:28 от Trabi71-90 »

Април 17, 2017, 22:33:50
Отговор #52

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Тази седмица занесох огледалото и циферблата на километража за да ми изрежат стъкла. През почивни дни главно се занимавах с детайлите оформящи визията на колата. Излъсках и полирах огледалото, външните дръжки и ръчките за отваряне на прозорците, като ръчките за прозорците не очаквах да станат толкова добре.

 Ето малко снимки от свършената работа:












Много съм доволен от резултата.
« Последна редакция: Април 17, 2017, 22:50:13 от Trabi71-90 »

Април 17, 2017, 23:12:16
Отговор #53

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И с право, точно тези дребни неща дават визията на ретро кола... какво използва при полирането?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 05, 2017, 20:10:55
Отговор #54

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Преди полирането всички елементи ги минавам с водна шкурка - 1000,2000,2500, зависи от състоянието. И после няколко часа полиране с паста на ръка.

Миналата седмица приятел ми подари алуминиеви рамена за чистачки.


Отначало не бяха кой знае какво, но след малко повече работа придобиха вид.

(тук само долното рамо е излъскано)

Наложих ги на колата и паснаха идеално. (засега няма да слагам рамената, понеже нямам чистачки за тях)

Времето беше гадно и затова снимките са такива. Наложи се две нощи Трабантът да пренощува навън при приятелчето си (синият) и затова е малко мръсен.
« Последна редакция: Май 05, 2017, 20:13:27 от Trabi71-90 »

Май 06, 2017, 10:15:54
Отговор #55

Неактивен selan4eto

  • Публикации: 97
Здравейте!Успех с това което правите.Лично на мен това  е любимия ми автомобил:)Предполагам знаете как може елементарно да си направите парцал.Да го качите на каквото имате и с руската зелена паста напред:)Много,много по-лесно,пък и резултата,ще е по-добър.Само с ъглошлайф не става.Или трябва да е с регулиране на обороти.Не повече от 2500-3000.И колкото са по-високи толкова по-малък трябва да е диаметъра на парцала.

Март 01, 2018, 20:44:37
Отговор #56

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Привет, колеги!
 Не съм писал от много отдавна, почти година. През това време се случиха много неща с колата, включително и ПТП с участието на едно прасе (явно му е било много интересно да види Трабант отблизо, че даже да се забие в него). За щастие няма никакви пострадали, даже и прасето избяга! Ето кратка история на случката:
 Началото на Ноември е и вече съм решил, че ще ходя на 60-годишнината на Трабант, която ще се проведе на 11-ти същия месец в град Павел баня. Специално за този ден бях сменил предната броня с друга (която смея да твърдя беше много добра), защото старата я бях ударил отдясно. Бях полирал и тасовете, и гривните, направо светеха.
Сутринта на 11-ти тръгнахме към 6:30 и пристигнахме към обяд. Трабантът беше дал идеален разход от 6,5-100км. Денят мина страхотно. Бяхме се събрали точно 60 Трабанта.

На следващия ден закусихме с бащата и решихме, че е време за тръгване, защото пътят не беше малко. Но по стечения на обстоятелствата се разбрахме да си направим малка екскурзия. Минахме през Карлово, Калофер и накрая Копривщица. Времето доста напредна и затова започнах да давам зор, че трябва да се прибираме. Не бяхме стигнали Ботевград и вече беше тъмно. Движехме се по пътя край река Бебреш (казаха ми, че по този път автомобилите често имат близка среща с добитък) и без да очакваме… хоп и ето ти прасе почти на предното стъкло. Веднага слязох да видя щетите, глътнах си езика. Бях прекарал толкова време, хвърлил много пари (за мен са много, понеже съм само ученик) и накрая едно прасе да ми разкаже играта. Новата предна броня, чисто новият ляв алуминиев тас, хромираните гривни заедно с други части бяха тотал щета. Веднага врътнахме с бащата един телефон на познат трабантаджия от този регион, за дойде и да ни издърпа. Оказа се, че човекът има познат майстор, при който Трабантът ще се прави.
 Колата вече беше прекарала в Ботевград един месец и получих обаждане, че трабито е готово и мога да си го прибирам. Когато пристигнах и отворихме вратите на гаража бях поразен! Просто не си личеше, че е имало удар. Безкрайно съм благодарен на майстора, който ми я прави - Цецо!
А ето и малко снимки от процеса по възстановяване на предната лява част:
Няколко часа преди ПТП-то.

Тук вече са щетите.


Най-накрая си имам боядисан кош и основи за стопове:

Фугата между предния калник и врата е станала идеална:


Колеги, ако някой има от старите стъкла на мигачите за Трабант 601, нека ми пише. Това е засега.
Поздрави!

Март 01, 2018, 21:00:19
Отговор #57

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Това ще да е била някоя северозападна превъзходна .... добре,че не е бил малкия слон от Странджа планина :))
Радвам се,че си го възстановил перфектно!
retrobs.com

Март 02, 2018, 11:28:27
Отговор #58

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво, със сиви рингове изглежда по-добре! Де лукс е с хромирани брони и друг цвят таван. Така едноцветен си е много симпатичен.

Април 09, 2018, 23:49:09
Отговор #59

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Вчера ходих на пикник с Трабанта и реших да го понащракам малко на една хубава поляна. Не е професионална фотосесия, но мисля, че се получи добре.