Автор Тема: Trabant - Ханс Монтанчанина  (Прочетена 22742 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2017, 20:38:28
Отговор #40

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
И така, през този уикенд дойде времето и на задните подлакатници на задните кори, с които се сдобих по-миналата седмица. Бяха в доста неприветливо състояние, окаляни и картона, на който бяха закрепени си беше заминал. Свалих ги и след доста търкане с Мелио станаха много добре. Залепих ги за нови картони и бяха готови за слагане на задните кори. Реших да направя едно ГОЛЯМО основно почистване отвътре. Разколачих я и само я чакаше парцала. Свалих доста мръсотия, че даже водата стана тъмно сива, но за сметка на това вътре стана чистичко. Направо да ти е кеф да седиш. След това монтирах и тапицерията. Има една кора между задната седалка и задното стъкло, и нея реших да я напръскам с препарата. След чистенето кората направо светна. Също така поработих и по мрежата на предната маска, и там мисля че стана добре. НО за зла участ си изпуснах километража на цимента и стъклото с числата замина... :'( а тамън бях приготвил гривната за полиране...
Ето снимки:










Някои може да се чудят защо се опитвам да възстановявам тези стари неща. Защото моята идея е почти всичко по колата колкото се може по-оригинално да е.
« Последна редакция: Март 06, 2017, 20:44:46 от Trabi71-90 »

Март 06, 2017, 20:45:52
Отговор #41

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 134
Браво! Изглежда точно в ретро модела!
ГАЗ 69

Март 06, 2017, 20:52:17
Отговор #42

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Вземи го намести/фиксирай този преден десен мигач,че на фона на добрата кола всеки път ми "вади очите" ;D
retrobs.com

Март 06, 2017, 21:05:21
Отговор #43

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
НО за зла участ си изпуснах километража на цимента и стъклото с числата замина... :'( а тамън бях приготвил гривната за полиране...
Ако не успееш да намериш здраво оригинално ще ти дам един жокер - изрязваш го от обикновено стъкло при стъклар със същия диаметър, а после отиваш в рекламна агенция където правят сувенири като стъклени чаши с тампонен печат в/у тях. По тази технология там могат да ти напечатат цифрите, като ги сканират предварително от оригиналното счупено стъкло. За единична бройка излиза малко по-скъпичко, но няма да е някаква бомбастична сума. Аз съм си поръчвал така щампа в ъгъла на китайско автомобилно стъкло за да изглежда като оригиналното.
Има и по-евтин вариант - да ти изрежа цифричките от бяло самозалепващо фолио, в момента се занимавам с това... пари няма да ти взема, но и няма да е съвсем като оригиналното.
« Последна редакция: Март 06, 2017, 21:07:29 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 06, 2017, 21:58:06
Отговор #44

Неактивен S15

  • Публикации: 842
Има и по-евтин вариант - да ти изрежа цифричките от бяло самозалепващо фолио, в момента се занимавам с това... пари няма да ти взема, но и няма да е съвсем като оригиналното.

    Вероятно би могло да се ползва ,,негатив" от изрязано фолио т.е. на мястото на цифрите да има дупки. След това да се боядиса през дупките с бяла боя и да се отлепи фолиото. 
Цифрите са сравнително голями и би трябвало да се получи.
« Последна редакция: Март 06, 2017, 22:14:29 от S15 »

Март 14, 2017, 20:08:55
Отговор #45

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Здравейте колеги!
 Ето и най-новата ми придобивка: Трабант 601s 1990, спасен от скрапа. Този път е син и доста поизмъчен. Има си липси като преден фар, спирачна помпа + педали съединител и спирачка, мигачи и някои други дреболии. Купих го от едно селце близо до Монтана. Беше истинско приключение. Преди да тръгнем се наложи да смъкна двигателя, тъй като скоростната кутия е блокирала и е запекла на 1-ва. През отворите на цилиндрите за изпускателния колектор успях  да разгледам буталата. Няма повлечено, нито задирания по цилиндрите, също така няма нагар по буталата. Това ме кара да мисля, че е добър. Ще го видим като го сложа. Като смъкнах двигателя на дъното на скоростната кутия видях едни топченца. Веднага се сетих, че е лагер. Тези дни ще откача притискателния диск заедно със съединителя за да видя в какво състояние са.
 Състоянието от към ръжда е прилично. Доколкото успях да видя в купето почти няма, но на пода в багажника прозира една дупка. Праговете са за смяна. Абе има си работа(нали затова съм го взел  :D ). Моята идея е да си го оставя оригинал. Само ръждата ще изчистя.
 Тези дни като се стопли времето ще изчистя всичко от вътре за да преценя точното състояние.

Снимки:










http://trabito.snimka.bg/automobiles/trabant-601s-1990-sin.944033

Може и отделна тема да пусна.
« Последна редакция: Март 14, 2017, 20:11:21 от Trabi71-90 »

Март 14, 2017, 20:35:55
Отговор #46

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А какво е това нещо на задния капак с надпис Олимпик доколкото мога да прочета и с емблеми на Трабант отстрани, точно заради тях не ми изглежда като случайно присаден тунинг... гледам после си го свалил де.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 14, 2017, 22:51:43
Отговор #47

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Олимпия е надписа, и е свален от някой стар Опел :D

Март 14, 2017, 22:58:31
Отговор #48

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
 В такъв случай може да го продадеш на някой Опел фен или да го трампиш за трабантови чаркове ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 14, 2017, 23:00:14
Отговор #49

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Aз не мога, пък и не ми трябват трабантови чаркове :D :D :D