Автор Тема: Проблем с карбуратор на Фиат 125л (не отваря 2ра клапа винаги)  (Прочетена 2337 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 13, 2016, 21:37:40
Прочетена 2337 пъти

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Здравейте! От известно време ме мъчи един проблем. Не ми се отваря 2рата клапа на карбуратора винаги. Карбуратора е оригинален-вакумен. На 1ва и 2ра предавка, на пълна газ, 2ра клапа се отваря и двигателя работи нормално, на 3та и 4та предавка, при пълна газ, двигателя заглъхва, придърпва и няма мощност. При отпускане на педала на газта леко, придърпванията изчезват, но няма мощност. Това  го прави и на бензин и на газ. Обяснявам си го с липса на вакум, но защо на 1ва и 2ра работи нормално?
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Юли 13, 2016, 23:36:44
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Понякога, при дълго некарана кола, самите оси на дроселните клапи закисват в корпуса на карбуратора, та не е лошо първо да провериш там. Огледай и за неплътност навсякъде по всмукателният тракт, включая и захранването и клапана на сервоапарата на спирачките.

Август 13, 2016, 22:24:38
Отговор #2

Неактивен Georgi Fiat 600

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • Georgi Fiat 600
В горната част на карбуратора има едно малко буталце. Понякога то заяжда. Напръскай с WD-40 и го раздвижи. Ако това не свърши работа провери страничния жигльор за високите обороти. Не помня левия или десния беше. За по сигурно почисти и двата, но внимавай да не им размениш местата щото и това има значение. ;) Успех и дано с това отстраниш проблема.
Georgi Fiat 600
tel.0878126663

Януари 11, 2017, 18:49:03
Отговор #3

Неактивен kris11

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
късно се регистрирах - ръб по стената на карбуратора , където се опира клапата на 2 ра степен.
ОФФ имам части по двигателя, карбуратор, ,хебел, маншони кормилни щанги , нови средни / дългата щанга, скоростомер и др. За съжаление едрогабаритните части заминаха за скраб. Имам бутала + сегменти 1 и 2 ри ремонт, биелни, основни, аксиални лагери, някои гарнитури. Списъка с частите ми е на работа.
тел 0877 04 74 99

Януари 16, 2017, 14:50:26
Отговор #4

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Не познавам конструкцията на този карбуратор, респ. мотор, но при някои карбуратори (напр. на Форд) втората клапа се отваря по-късно след определено положение на газта. Иначе колегите правилно казват да се търси механичен проблем.