Автор Тема: Раздел "Английски автомобили"  (Прочетена 10961 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 04, 2019, 16:01:15
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Като сме на тема немного нови тъмносини Ягуари, да постна едни снимки на последния ми от бившите ми ХЖ6 седани, дето съм имал.

Този тук Джаг серия 3 ХЖ6 модел, го бях купил през 90-те години, май в 1997 точно.
Беше 1984 производство, внос от Флорида /въпреки липсата на странични мигачи, си беше с УС-тайтъл, може да е бил там сив внос на евро-версия в 80-те, като е бил нов/.
Като спецификации, бе оборудван със стандартен 6. цил. 4.2 литра инжекция двувалка мотор, и разпространения специално при УС-Джаговете тогава, 3-скоростен автомат.
Снимките му тук са от доста по-късен период, не от при мен, и от 2009 год. някъде.
Преди 10 години го бях снимал при тогавашния му собственик след мен, един стар ценител на по-интересни коли, Игнат, който живееше близо до Паркхотела.

Беше си готин луксозен седан, като всички класически ХЖ6, си вървеше гладко, комфортно и тихо, но бе много муден с тоя скопен с ниска компресия и катализиран УС-спек мотор, и затова, а и че бе без мито, в 1998 год. някъде, го продадох.
Конкретния Джаг като цяло бе запазена кола, без ръжди поне тогава, в 90-те, но споменатия след мен собственик Гацо, дълги години си го държа на паркинга пред блока, без да го кара или регистрира. Че даже имаше и 1-2 махнати или счупени странични стъкла, и салона на колата си седеше отворен към природните елементи.

Въпреки това, понеже имам сантимент към него /както и, разбираемо, към повечето ми бивши коли/, ако някой знае къде седи тоя син металик Джаг ХЖ6 серия 3, и ако се продава отново /стига да не е на пари като за нов ХЖ8, де :)) /, бих бил благодарен за някое инфо или насоки.






« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 16:10:08 от USfan »