Автор Тема: ГАЗ 3102 Волга 1988 г.  (Прочетена 11252 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 19, 2023, 21:22:25
Отговор #60

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Чудесна работа сте свършили със светлините , но снимките в снега са просто уникални , като кадри от филм.

Юли 19, 2023, 21:58:08
Отговор #61

Активен Logrus

  • Публикации: 288
Няма ли да разкараш теглича - това все пак е премиум автомобил, много дразни ТКЗС-арският теглич  :-\ Направо си я представям с очукано ремарке на(пре)товарено със сено...

Юли 21, 2023, 10:16:20
Отговор #62

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
едно леко снижаване и изравняване на стойката как ще я отвори...... трябва да те свържа със собственика на моя стария ягуар, от софия е - двете черни широки лимузини от една епоха, но различни светове, ще седят супер на снимки заедно

Юли 21, 2023, 17:22:40
Отговор #63

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тегличът ще пътува съвсем скоро. Много качествено и грамотно е направен, но не ми е нужен и точно на 3102 не й стои адекватно. Освен това возя едни 25кг стомана допълнително.
Намислил съм да я понижа в длъжност. Подготвил съм една 8-клапанова глава от 402 мотор с големите клапани, сгъстена, ревизирана изцяло. Имам колектори. Имам чисто нов карбуратор К-151С, имам нов капак на клапаните... Купил съм всички възможни гарнитури, че даже и силиконови, където се предлагат.
На пропан-бутан 12-клапановата глава не е много смислена. Във форкамерите постъпва въздух при всмукване, после при сгъстяване идва и горивовъздушна смес от цилиндрите. Това цялото се пали, абе не ме кефи особено при спускане. Пляка в ауспуха. Иначе си върви съвсем прилично. Самият карб е с крив капак, не върви на бензин, което е друг кусур. К-156 няма намиране. а и да намеря нов, пак си остава екзотика, докато К-151С го има на магазина.
Та минавам на 8-клапанова глава, но си остава с вал 3102 и въобще очаквам да тръгне още.
Ще си сложа и електронното за 402. Имам всичко ново, само отвий завий. Взел съм си и нови неща по газовата.
Ще ми се да покарам на бензин, пък да видим как ще е.

Октомври 27, 2023, 11:00:36
Отговор #64

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Карах си аз доволно и щастливо, ама нали пусто все си търся белята.


Речено - сторено. Преминах от глава 4022 към глава 4021.

Изборът ми падна на дефорсирана глава за мотор 4021, която няма система за вкарване на допълнителен въздух посредством електромагнитни клапани. Главата е след пълна ревизия - легла, водачи, клапани, всичко. Логично, резнахме я, за да си дойде на адекватна за каране на газ степен. Поставихме гумички на водачите на клапаните от някакъв Либхер - нищо общо с фабричните шапчици.
Единствената драма се получи, след като пуснах новата глава по шпилките и се оказа, че остава да виси на 5мм от гарнитурата. Оказа се, че при 4022 глава единия водач на главата е на друга шпилка. Хайде обратно главата нагоре (бях и сам, главата тежи много, та си попремазах един пръст). Намерих си фрезист в неделя, направихме нужния отвор 16мм и в крайна сметка сложих главата успешно.
Карбураторът е чисто нов, К-151С, украинско - китайско производство. Бях наумил да правя някакви конфигурации с долна плочка. Бях взел плочка, едни бакелитени дистанционери, разни дължини шпилки, гарнитури (за Волга, за Лада...).
Редих, гласих, накрая оскубах всичкото, сложих едни къси шпилки и само щатната гумена гарнитура от новия карбуратор. Съответно на него не му се размина. Свредло, метчик и два директни щуцера.
В резултат колата запали от раз. Оказа се, че работи като дизел. Не правете реглаж клапани вечер, след като от 7 сутринта сте сменяли глава. Бях объркал тотално кой цилиндър къде е на делкото, та реално бях оставил хлабини по 1мм.
Хайде пак кръгом обратно, на втори опит колата заработи перфектно.
С новият карбуратор получи и нови маркучи с оплетка навсякъде, нов бензинов клапан, разкарах щатното филтърче със все стойката му...
И сега работи и на бензин, и то чудесно.

След упражнението Волгата мина едни 600км. Пак така сутрешно за нула време сваляне тенджера, капак клапани, кавал с кобилици, притягане глава и реглаж клапани. Цялото нещо отне около час, вече задобрявам. Главата се беше поохлабила, ама то и затова са казали да се притяга след 500км. Вече е минала не знам, може би към 1000км с новата глава.
Резултатът е чудесен. Двигателят работи равномерно, не стреля в ауспуха при връщане на газ. Колата има сила. Разходът падна до около 13/100 газ, което за 2,5л двигател не е никак зле. Китайските другари са произвели съвсем нормален карбуратор, без никакви магии работи учудващо чудесно.
При едно пътуване се скъса ремък, та вече е и с нови ремъци (те са 2 броя и реално 1 се къса, но колата продължава да върви).
Друго какво?
Разкарах щатните жълти халогени с капачета. Оказа се, че са поръждясали и затова не светят. Сложих бели, руско производство (унифицирани за ГАЗ, МАЗ, КамАЗ и последния да затвори вратата). Бели много повече ми допадат, с ония жълтите не беше добре като вид.

Отделно на фаровете сложих крушки Osram Night Breaker +200. Пак са си H4, 60/55W, но светят доста по-ярко, без да заслепяват насрещното движение. Отделно си купих и комплект нови фарове - беларуски, за МАЗ. Хубавото е, че фаровете на 3102 впоследствие се монтират на КамАЗ и МАЗ и в момента ги има по магазините във всякакви варианти, включително с гладко стъкло. Има руски, украински, беларуски. Всичко е произведено в Китай, но разни фирми го опаковат. Та има и по-мунинг варианти с ЛЕДове, ама аз съм си враг на мунинга. Новите не съм ги сложил още, има време.


В момента колата е в пълна изправност, заредена с нов антифриз и готова за зимни подвизи.
Остана ми да подкарам пръскалките на фаровете, ама не си давам много зор по темата. Може да остане и за напролет.




Ноември 12, 2023, 22:00:42
Отговор #65

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, браво, идеална значи е станала, и за зимно комфортно каране.
А ето няколко мои снимки, тематично с нея, точно от 7 Ноември /по стара соц. и съветска традиция, датата на празника на ВОСР/.
Бях наблизо до Пазарчето на Кръста, та там кротко си стоеше, истинския Мерцедес на СИВ.
 
Екстремно ме учудва, предвид на възрастта на колата, видимо доста доброто състояние на този фабричния и златист плюш.
Поне през прозорците, никъде не се вижда да има сериозно захабено, или скъсано.
Или от дългогодишния собственик е карана с калъфки, или доста умерено е карана, или е седяла основно в гараж, или и трите наведнъж. ))







Ноември 13, 2023, 11:51:41
Отговор #66

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Люси, по принцип салона на волгите е доста здрав. По моята има какво да се желае, но поне не е на много километри.
По темата за интериора - първият собственик беше сложил удължена топка на скоростния лост. Беше удобна, но изглеждаше ужасно.
Аз сложих кръгла, без надписи по нея, каквато слагат на таксиметровите варианти.
Лостът обаче ми идва къс...
След едно съботно ходене до магазина за Лада се оказа, че ладовият е същия на вид, но по-дълъг. Речено - сторено и вече съм с лост от Лада 2103/06. Взех и топка с 1234R. Взех и една издължена от соца с надпис Rallye. В крайна сметка след малко магии по частите от калпавия комплект за монтиране на лоста, нещата се получиха.
И за да не е съвсем постен поста, снощи се качихме до хижа Кумата семейно.






Колата се държи чудесно, парното позволява да се кара по къс ръкав, докато навън е около нулата. Към новия лост нямам забележки, с него е много по-удобно, когато седалката е докрай назад.
Светлините са супер, новите фарове за мъгла вършат чудесна работа. За стара кола свети чудесно. Е, като сляза от новата с LEDовете има разлика, ама е далече по-добре от това, което имат другите ми коли.




Ноември 18, 2023, 01:49:20
Отговор #67

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Миналия ден те видях да плуваш с Волга 21  на Шел на В.Вазов. Махам махам и никаква реакция :)))

Ноември 23, 2023, 16:31:42
Отговор #68

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Не съм бил аз. Сини 21-ци има още няколко из София и района. Моята не съм я изкарвал от над месец или дори към два месеца може да са. Не че й има нещо, просто не успявам да стигна до нея. Иначе, ще се радвам да се видим някой път.

На първия сняг се разходих с Волгата нагоре. Никакви проблеми на изкачване. Държи се чудесно. Частта към хотел Боерица вече беше заледено, стигнах до паркинга на хотела и до там, та връщах назад до разклона за х. Кумата, където обърнах. Оказа се, че пеша едвам се стои прав. На връщане помогнах на колега с БМВ, та го избутахме. Зад мен едни юнаци се позавъртяха. Аз кротко и спокойно си слязох. Парното е супер, светлините - също.



Това е малко в стилистиката на една от рекламните фотографии на модела от 90-те:




Ноември 26, 2023, 12:45:57
Отговор #69

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
тази вероятно е била експортна версия, има мигачи на калниците.. а джантите са доста добри