Автор Тема: Шкода 130РС - реплика  (Прочетена 90153 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 04, 2022, 22:17:07
Отговор #320

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Ники,никой не ми е казвал,просто аз си помислих,че ще  закача тези обороти,проблема почва от 3800-3900 и след 4500 почва да отшумява.А за air correction jet-ове,това ми е ясно имено от там пооправих нещата.Оператора на диното,се хвана за главата вика голям яд с тея карбове,ако беше с една електроника и дросели за 10 мин. щеше да ми направи перфектни смеси във всички обороти.Между другото си е така,съботата настройвахме състезателния Кадет,на който съм механк,върти на диното,гледа сондата какво показва и с едно цъкване на копчето на лаптопа,оправя сместа.Много пъти съм си го мислил,да мина на инжекция,но така ми се разваля идеята,колата да е максимално оригинална.

Август 05, 2022, 10:21:14
Отговор #321

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Ясно Тошко! Ами радвам се, че накрая всичко е приключило с успех. И ми е ясно, че не се настройва лесно такава сериозна класическа бегачка, като твоя РС.
Просто се учудвам защо проблема се появява точно посредата на средните обороти! Там нещата със сместа и настройките на карбовете трябва да са най-лесни! Аз на тази кубатура и при този агресивен разпределителен вал с твоите карбове бих очаквал проблеми или в ниските и преходния режим от ниски към средни обороти, или в най-високите (даречем над 7000 оборота). Но точно в средните  ???. Ето една таблица на 5 двукарбураторни машини със сериозен спортен дух + моята скромна Костенурка (904ката на Порше си е буквално състезателна машина), която показва връзката между големината на дифизьорите и главните жигльори (дефакто се вижда как става избора на главните жигльори), които именно определят сместта в средните обороти. Ами от таблицата се вижда, че умножаваме размера на дифузьора с коефициент от порядъка на 4.2 ... 4.3 и получаваме размера на главните жигльори. И така няма как да сгрешим дотам, че да имаме яко обедняване или преобогатяване. Сега дали на финала ще остана примерно аз на 125 главни или 130 (както съм в момента) е въпрос на финна донастройка и дори аз не усещам никаква разлика никъде в оборотите между 125 и 130, но съм се презастраховал откъм обедняване с малко по-големи. В крайна сметка какви ти са дифузьорите и главните жигльори след последния сетъп?
ПС. Последното, което се сещам е, че това с преобготяването може да е свързано с емулсионните тръби. Има доста тънкажи с тяхния избор.
« Последна редакция: Август 05, 2022, 10:32:21 от Nik1600GT »

Август 05, 2022, 12:55:13
Отговор #322

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Страхотна тема и страхотна кола се е получила. Поздравления колега.
Аз все пак искам да попитам каква мощност изкара на диното? Предполагам и на другите колеги ще им е интересно. :D
Извинявам се ако е написано някъде и не съм го видял.
Поздрави.  8))
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Декември 01, 2022, 14:43:07
Отговор #323

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Предновогодишното ми чистене на картите с памет  ::) винаги води до намирането на някой забравен и некачен кадър.
Далеч съм от мисълта, че е шедьовър, но пък защо да не остане за историята.



Март 28, 2023, 20:58:18
Отговор #324

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Покрай другите ми проекти направо бях забравил,че я имам  ;D,но заради Класик рейсинг състезанието,се наложи да я събудя от зимен сън.но за да не ми се сърди и обух нови задни сликове.миналата година есента оправих проблема с прекъсването по завойте,като пуснах тръбопровод за излишно гориво.И така тази събота се отправихме към пистата в Калояново.Съботния ден беше за тренировки,но поради проблем с колата к която дърпах Шкодата,отидох късно следобеда,но все пак съумях да покарам малко и останах доволен,няма прекъсване по завойте даже иска да върти гуми,реагирва мигновено на подаването на газ,така записах и личен рекорд от 1:17,миналата година от три състезания,бях зациклил на 1:19.Тръгнах си спокоен към хотела.Неделя сутринта по време на състезанието,колата ми направи страхотен подарък,понеже бях рожденик  :D ,никакви проблем,яко раздаване на газ и  3те ръна,като си подобрих времето до 1:15:425.Така в моя клас до 1.4 завърших втори.Поради малкия брой участници в нашия клас,карахме заедно с до 1600куб.като и там времето ми е второ,което е показателно,че Шкодата може да се противопостави и бие по мощни коли.
Спонсора ми,но понеже е в Англия и като се чухме събота,ми каза ако има стълбичка,доживотно ще ми бластира безплатно детайли  :))



и малко арт снимки




Една от награждаването,веднага я пратих в Англия,да му мисли като ми е обещал доживотно бластиране

и една фамилна с жената и 2те деца

И един он борд от последния рън
&t=8s

Март 28, 2023, 21:57:10
Отговор #325

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Браво за класирането , страхотно сте си изкарали , но ти трябват повече тренировки  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Април 07, 2024, 13:10:12
Отговор #326

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
Сега като видях,в тази тема не съм писал от миналогодишния Класик рейсинг.То и реално нямаше и какво да пиша,имах едно състезание септември месец Дракон спийд къп в клас 1400,но там колите са много сериозни и съвремени,първия е с Мазда РХ8 с ванкеловия си двигател и заводски е 250к.с.,който по кубутура го водят 1400.Няколко  Хонди Сивик и ФВ Полота 2000 г и Форд Пума,там старата техника неможе да се пребори за челната тройка,но поне взех 5-то място.След това състезание я заземих и я събудих миналата седмица преди Класик Рейсинга.Съботния ден на Класика  имахме проблеми със на жената колата по пътя,оправих ги,но отидохме на пистата късно,за тренировките.И там почнаха проблемите с Шкодата,нямам и една завършена сесия на собствен ход,колата гаснееше като взема рязко десните завой,след това запалва с триста зора и  пак така.Бях се видял в чудо.Сезона 2023-та съм я карал 3 пъти на пистата и нямаше никакви проблеми,вървеше си жестоко.И така завърши съботния ден,без да се останови какво и е.Неделя за състезанието отидох рано на пистата,за да продължа да търся проблема,запалих я без проблем работи една минута и огасна,отначало си помислих,че се е одавила,от гориво,вдигнах капака,и видях странно омасляване покрай бобината, нямаше искра от нея.Звънах на приятели Шкодажий от Пловдив,който щяха да идват да гледат състезанието, да донесат бобина.Докато дойдът отървах първия манш,но имаше още 3.Дойдоха малко преди 2-рия манш с цели 3 бобини,който за съжаление се оказаха изгорели,вече се бях отчаял,когато моя приятел Тодор Пецанов,който участва на състезанието със неговата Шкода 135 и сме в един клас,ми каза,адаш да изкарам и този манш и вземай моята бобина.Така и стана колата побесня,никакво прекъсване по завойте.И така успях да взема 2-ро място в класа.Искам да благодаря на Адаша отново за бобината,който освен,че ми е добър приятел и излезе и голям спортсмен,защото реално той беше 3ти,ако аз не очаствах и щеше той да е на стълбицата,вместо мен.




Със семейството

И с адаша


Април 12, 2024, 13:04:55
Отговор #327

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 250
И един  он борд от състезанието
&t=4s