Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1982  (Прочетена 51425 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 02, 2019, 12:19:42
Отговор #100

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Добра работа сте свършили :) Не знаех, че и при Вартбург се налага сваляне на двигатея за смяна на съединител. И пак браво, за 4-5 часа чудна работа сте свършили.
При Опел Астра G също се сваля двигател, не че не може да се свали кутията, но трябва да се демонтира и предният мост. Технологично е предвиден демонтаж на мотора, за 45 минути е навън.

Ноември 10, 2019, 19:09:50
Отговор #101

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От смяната на съединителя до сега не съм правил нищо по колата освен само миене😃 и каране.Смятам и така да приключи този сезон,не го бях палил 2 седмици.Вчера отидох с него на работа,след което му направих една баня.


Днес решихме с приятелката ми да отидем на пистата в Калояново,провеждаше се 4-ти кръг от купа Дракон а братовчед ми участва с една Хонда.Сутринта отидох до гаража запалих колата заредих със 100октанов бензин понеже от известно време карам само с такъв и колата върви и работи много по-добре.Купих винетка и потеглих.По пътя се държа много добре и е приятен за каране,спокойно си подържа 120 и не загрява като преди.




Ноември 11, 2019, 10:09:29
Отговор #102

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво! Още много безаварийни километри! Сигурно за осми път пиша, ама много е красив тоя червен Вартбург.

Ноември 11, 2019, 13:54:27
Отговор #103

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Хе хе благодаря ти Момчиле!Трогнат съм да го чуя от човек който има уникални автомобили.

Декември 14, 2019, 21:41:09
Отговор #104

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Тези дни реших да се позанимавам с колата, като започна да отстранявам някой дразнещи неща.Едно от тях беше жалузите на предната маска.При движение и неравности по пътя се чуваше доста дразнещо дрънчене отпред оказа се точно от въпросните жалузи.Действието им е при зимно време да се затварят с цел по-бързо загряване на двигателя с жило което се намира вляво под таблото до ръчката за отваряне на предния капак.При мен доста от ребрата бяха счупени други бяха изкривени и не се движеха а останалите се бяха разнители и дрънчаха много.Имам още 2 маски на село но реших изобщо да не се занимавам да е сменям а направо да е махна понеже колата зимата нямам намерение да е карам. :)



Януари 06, 2020, 20:37:20
Отговор #105

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Петък понеже нямаше много работа реших да отида на работа със Вартбурга и да си сменя предните амортисьори.Тази работа можех да е свърша и пред гаража но при положение че подемника беше свободен реших да се възползвам.Смяната им е доста проста без да се изисква сваляне на пружини.Имах втора ръка Ddr-ски от зеления Вартбург и 2броя чисто нови Полски от един дядо който ми подари части.Реших да сложа полските които няма да изкарат колкото Ddr-ските но колкото толкова.Нямам снимки от самия процес при смяната понеже работата беше за 30-тина минути 🙂

След смяната им возията е доста по-приятна не тропа въобще.Вечерта слезнах да го прибера в гаража а пред нас беше спрял пикапа на Москвич клуба.



Януари 14, 2020, 13:30:56
Отговор #106

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Според мен си намери жалюзи от друга маска или ако имаш възможност поправи своите.
Не мисля, че са лошо изобретение, не знаеш кога ще ти щукне да излезеш на зимна разходка.
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Януари 16, 2020, 09:56:13
Отговор #107

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Ще проверя от маските които имам на село дали има хубави :).

Март 01, 2020, 20:30:17
Отговор #108

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От вчера доволно се повозих на Вартбурга.Вчера сутринта отидох със него на работа,към обяд като свърших работа реших да взема моята приятелка и да отидем до едно село до Пловдив където ми правят Алфата понеже предаде богу дух 😁.За целта купих уикенд винетка на Вартбурга заредих от Газпром 100 октана и потеглих.Видях се със моя приятел който прави Алфата и слава богу двигателя ще живее но повече подробности във другия раздел на форума 😁.От там решихме да се разходим до един манастир във близост до Пловдив.Хапнахме,разходихме се и потеглих обратно към Пловдив.




Днес сутринта отново на Вартбурга и този път до село.Поседяхме до ранния следобед и се прибрахме.На влизане във Пловдив се обади един приятел който също беше изкарал Вартбурга и предложи да покараме малко из Пловдивските булеварди.



Много е готино да караш и да гледаш погледът на хората как два Вартбурга карат един зад друг😃

Май 10, 2020, 20:48:28
Отговор #109

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Да обновя малко темата :D.Миналата седмица колата мина безпроблемно ГТП.Единствено трябва да натегна ръчната,понеже задно ляво колело държи малко по-малко.Реших да сваля крайното гърне и да го изчистя понеже беше доста омаслено.Изчистих го хубаво заиграх се със телената четка :D,след което го грундирах и пръснах със температуро устойчив спрей.

Реших временно да се разделя и със меча лапата (накрайника на ауспуха).
Преди няколко дни ми подариха почти чисто нова оригинална резервна гума.Дано не се налага и да е слагам понеже една 40годишна гума колко ще е резервна и успее да те прибере не се знае,но мисля при по- дълго пътуване да е сменям.



И една снимка от днес на колата :)