Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1982  (Прочетена 51474 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 24, 2020, 13:25:29
Отговор #120

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Подаръка за Коледа на Вартбурга е така търсените от мен DeLuxe стопове.Единия е чисто нов,другия за съжаление е малко по-избелял но и така се изкуших да ги сложа.Ще търся и ако изкочи друг по-запазен ще го взема :).
Преди



След


Декември 30, 2020, 11:28:22
Отговор #121

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ще разкажеш ли малко повече за стоповете? Тези, които сега си сложил, не са ли просто за по-ранните варианти? Колко вида стопове има за 353? Три ли са, или повече - по снимките гледам има и някакви със светлина за заден ход навътре.
Нашите за рейсовете Чавдар не са ли същите като тези, които сега ползваш? Нямат хром кант, но иначе изглеждат баш като раннните на 353. Къде са правени за Чавдарите - в Светлина - Стара Загора, или са ГДР?

Де да знам? Мене може би по ми харесват тия с малкия заден ход. Тия с големия по-им се връзва и метален надпис, и броните с големия буфер. Тегличът бих го оскубал директно - това и друг път сме го говорили.

За светлината за мъгла аз малко се чудя. Имам за Шкода даже две нови, ама не ми иде на ранната задница да овеся и тоя пискюл. Пък и нямам такъв ключ на таблото. Ако докопам ключ, може и да сложа... На японките серийно има, ама на тия дъртите не. При тебе имаше ли си я инсталацията? Все пак си е "Де лукс".

Януари 01, 2021, 11:29:01
Отговор #122

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
За много години колеги!Дано новата година ни донесе най-вече здраве и повече средства и свободно време за нашите занимания.Стоповете които са слагани в моделите 353 са 3 вида.Първите са точно тези които каза секцията за заден ход е по-навътре.

След това секцията за заден ход се измества встрани,като тези които съм поставил сега и третия вид са вече последния и най- разпостранен модел.Стоповете за Чавдар не знам какво производство са понеже не съм се докосвал до такива но мисля че са Български веднъж ми предлагаха стопове за Вартбург и като ги видях на снимката бяха точно за Чавдар

Габарита за мъгла не е вързан понеже все още не съм намерил ключ.Моя няма такъв и до колкото знам е било като опция дали да има габарит за мъгла.Теглича и друг път съм казвал,държа го понеже на няколко пъти ме спасява да не ми нагънат бронята :)



Януари 01, 2021, 16:31:00
Отговор #123

Активен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Привет,

чудесен автомобил, виждал съм го на живо. Можеш да получиш еднакви на визия стопове като ги лакираш при добър бояджия. При мен оригиналните стопове от 1976 г. имах леко овехтяване и след лака са като нови.

Януари 02, 2021, 11:46:13
Отговор #124

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Благодаря!Обади се следващия път да се запознаем :).Засърбяха ме ръцете и от ebay поръчах чисто нов такъв стоп.Ще видим какво ще дойде към края на януари. :)

Февруари 15, 2021, 15:47:51
Отговор #125

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Да подновя темата с една зимна фотосесесия от вчера :).Реших вчера да го препаля с почукването на ключа и запали от раз.Изкарах го от гаража поработи малко,наснимах го и го прибрах обратно  :D.





Март 08, 2021, 20:44:02
Отговор #126

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Още от преди нова година се сдобих с 3броя български комутатора за запалване от Автоелектроника Пловдив.Заместват оригиналните и често дефектиращи кондензатори долу в плочката за запалване.Благодарение на моя приятел в неделя успяхме и вече да ги монтираме.С тях замених с чисто нови и старите чукчета които до сега не бях сменял.Колата върви доста добре,остана тази седмица да си купя едни нови иридиеви свещи NGK.





Август 09, 2021, 00:20:46
Отговор #127

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Този уикенд се проведе първата за тази година Вартбург среща.Мястото беше хотел Тонзос на 5км от Бузлуджа.Петък след работа отидох до гаража запалих Вартбурга взех приятелката ми и потеглихме,решихме да спим в нейното село Дъбене на 5км е от Карлово и събота сутринта да потеглим от там за Бузлуджа.Вартбурга се представи отлично предвид високите температури, стрелката на водата затова средата и не подминаваше повече

Събота сутринта потеглихме към 9:00часа и за час и нещо бяхме на хотела.Срещата се получи доста добре дойдоха и нови членове.За първи път присъства и един доста интересен Вартбург който до сега бях виждал само на снимки
311 купе

Събрахме се и решихме да направим една обиколка като обиколим Бузлуджа и от там да идем до връх Шипка







На връщане също нямаше абсолютно никакъв проблем с пътуването докато не стигнах Карлово и се скъса новото жило за газта,добре че в багажника освен ремък си бях запазил и старото преправяно жило и за 15тина минути го смених и продължих обратно към Пловдив.Измих колата прибрах е в гараж и утре спокойно мога да отида на море 😁

Октомври 02, 2021, 20:48:52
Отговор #128

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От доста време исках да се сдобия с оригинални DDR Ruhla халогени.За съжаление или не бяха много хубави или ги изпусках :(.Миналата седмица излезна обява за чисто нови халогени в оригиналната си кутия за скромната сума от 80лв.В комплекта си има крушки,кабели,реле и ключе.За мой късмет ги видях 20мин след пускане на обявата и успях да ги взема.

Попаднах в ибей само на един такъв комплект и цената е четворна

Вчера нямах търпение и реших да ги поставя на колата,мойте старите бяха доста по малки и ме дразнене това че не запълват отворите
Преди

След

Остана тези дни да се свържат и вече да имам работещи халогени :)

Октомври 03, 2021, 20:55:47
Отговор #129

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От доста време обмислях и все не стигах до там да изчистя пода пред предните седалки от повърхностната ръжда.Като купих колата имаше поставен балатум и въпреки това че е била гаражна ръждата се беше появила.Вчера махнах оригиналната гумена стелка и с ъглошлайфа с телената четка зачистих пода

След което нанесох две ръце ръждопреобразувател на Вюрт

И след това две ръце Protecta 3in1
Мисля че се получи добре.