Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1982  (Прочетена 52349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2021, 09:25:05
Отговор #130

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Халогените са един път, браво. Видях те как ги отмъкна. И аз съм с гедерейски на Волгата и са с отлично качество. И светят, а и не са мръднали като хром. Не че караме в мъглата кой знае колко, ама друго си е да има. В събота ходих до Бяла Слатина сутринта и на Ботевград имаше мъглица. А да ги пусна и тя се вдигна.

Това с протектата би трябвало да държи. Ако пак ръждяса, пак ще го намажеш.

Март 31, 2022, 20:12:32
Отговор #131

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Wartburg-a беше една от двете двутактови машини на Калояново
и видях че събираше доста погледи...дори колегата беше
повикан по радиоуредбата от организаторите, но не
разбрах какво отличие получи, защото тъкмо
тръгвах обратно за София.

Няколко снимки:






Април 05, 2022, 16:38:57
Отговор #132

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Ехаа Благодаря много за снимките супер са O:-)..Вартбурга за поредна година участваше на това мероприятия но за първа година получи специална награда за което съм много благодарен ..аз самия даже не чух като ме викат :D бях се заблял по другите автомобили.



Иначе колата си върви без проблем общо взето не съм правил нищо по нея освен че сложих още една допълнителна задна светлина.Тези дни мисля да сменя и задните амортисьори понеже единия е унгарски и тропа доста а си намерих нови немски :)

Април 06, 2022, 09:12:34
Отговор #133

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Поздравления за наградата! Нас ни стовари грип и не можах да дойда, а ми се ходеше.
Снимките са много красиви, както и колата.
Ще си позволя само да те подканя да си му сложиш надписа делукс на десния калник. Колегата Белев ги произвежда, ако се не лъжа.
И в тоя ред на мисли - дали няма да е добре дръжките и надписите делукс да са хромирани, а не черни, както е фабрично. Ти си му боядисал спойлера в цвета на купето, има хромирани стопове и предни мигачи, та може би няма да е зле и дръжките и надписите...

Април 06, 2022, 22:41:06
Отговор #134

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Благодаря много Момчиле O:-).Надписи Делукс имам няколко броя но десния калник някога е сменян и няма дупките и за това не съм го сложил но мисля да жертвам един надпис и да му изрежа крачетата и да го залепя с 3м двойно лепещо тиксо понеже не ми се дупчи калника.Колкото до дръжките,започнал съм да събирам комплект имам 2 чисто нови но ми трябват още 2 и ще ги заменя.Другото което обмислям е да му сложа джанти с уши за тасове и да  сложа хромирани тасове :)

Септември 03, 2022, 16:13:20
Отговор #135

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Реших да променя малко визията като сложа тасове.Успях да събера комплект чисто нови тасове и рингове.За целта трябваше да сменя и джантите понеже моите нямаха уши за закрепянето им.Намерих запазени джанти в Габрово и една събота се разходих до там да ги взема.Тези дни прехвърлих и гумите и вече сме с нова визия.

Сега останаха дръжките :)

Септември 05, 2022, 08:54:37
Отговор #136

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522


На мен ми харесва. Вече изобщо не се мяркат ранни 353.
На първо гледане състаряването ще включи буфери на броните, дръжки, огледало, надписи, решетки на задните колонки и евентуално да свалиш спойлера с халогените, или да си му върнеш оригиналния черен цвят. И ауспухът на ранните си е направо. Вътре ранното табло лично на мен не ми харесва.

Март 19, 2023, 20:58:24
Отговор #137

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Около новия Вартбург не бях обръщал много внимание на този,но то и не е имало нужда от нещо належащо.Тази събота се проведе ежегодния Трабант фест във Велико Търново.Решихме със приятелката ми да се разходим до там със Делукса.Петък сутринта преди работа отидох до гаража,закачих му акумулатора, запалих и отидох с него на работа.В края на работния ден му ударих една вода на близката автомивка и отидох да го заредя,взех приятелката ми от работа и от там отидохме до нейното село което се намира на 5км от Карлово.Преспахме там и събота сутринта потеглихме към Търново

Разбрахме се с един приятел да се чакаме в село Дунавци преди Шипка и от там да продължим заедно към Велико Търново.

Самия фест беше доста силен,имаше доста колеги от Румъния със Трабанти и един Вартбург,направихме парадна обиколка на града и се запътихме към един паркинг под Царевец където се проведе майсторско шофиране.


Решихме да преспим там и да се приберем неделя,намерихме хотел и вечерта отидохме на представлението Звук и Светлина.
Сутринта се разходихме до Царевец и от там обратно към Пловдив

Прибрахме се благополучно колата безпроблемно измина 430км.

Преди малко е измих и прибрах в гаража готова за идната неделя за Класик рейсинг. :)





Март 19, 2023, 22:20:50
Отговор #138

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Страхотен и мотивиращ репортаж от уикенда  :)

Март 19, 2023, 23:06:20
Отговор #139

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
една препоръка с цел по-добра визия - има рамки за номера с метален хром кант - много ще го отворят