Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1982  (Прочетена 51400 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 13, 2018, 00:34:10
Отговор #50

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Свалено от фейса ;)

Септември 13, 2018, 10:00:55
Отговор #51

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На мене ми писа тия дена един човек с 311 Стандарт. Да видим каква цена ще обади.
По принцип, наскоро се продаде един сив добрички 311 Стандарт с червен салон на някакви 2хиляди и нещо лева май, и после излеза в София на софийаки табели за 3 и нещо - 4. Личеше си, че е добре запазена кола. И пак не е лоша цена според мен.
То колко хора биха си купили двутактова соц кола с 45 коня, за която никъде нищо няма. Не са много, нито някой толкова се е затърчал да прави реекспорт в Германия.
Аз твърдо "искам" делукс и то ако може със шибедах - има ги с фалтдах както казва Люси - платнен таван, както и с ламаринен шибедах (последните години на производството).
Имаше в квартала такъв с фалтдах и то супер запазен - стоеше в едни гаражи над хотел Хемус - синьо и бяло май беше, ама това преди 15 години и отдавна вече го няма.
Пък наскоро един 311 в Стара Загора му бяха лепнали стикер от общината и с едни приятели помогнахме да попадне при фен на вартбурзите за доста под 1000 лева. Ама си беше приключил курса - личеше даже и на снимка колко много е каран. Ама пък си е гърбав Вартбург.
311 за зла беда яко гние, както и 353, та е добре да се търси нещо здраво, дори и на по-висока цена. Още повече, че за 311 няма никакви части никъде.
Поне съм си ги купил в няколко варианта на колички и като ми се доще, мога да си ги потъркалям из хола. Колко пъти ми се навират в ръцете в 1:1 мащаба, ама няма къде да ги държа.
Иначе до сега да съм си купил. И пак идва въпроса за какво ми е, ще го карам ли.
Днес дойдох на работа с Волга М21.

Септември 20, 2018, 14:56:47
Отговор #52

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Днес пристигна ето това:

Четири броя шарнири,външни накрайници и маншони на рейката,понеделник ще влиза в бокса за смяна :)

Септември 29, 2018, 20:20:26
Отговор #53

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
След като смених шарнирите и накрайниците Вартбурга мина и стенд,сега се управлява доста по-леко и комфортно но от няколко дена започна да загрява и да надува,оказа се че е духнал гарнитура,днес свалих главата и идната седмица ще е карам да е челосат




Септември 29, 2018, 21:35:39
Отговор #54

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Голям кеф - няма ангренажи, няма клапани, няма валове, няма зацепвания. Тук ако не трябва да челосваш, гарнитура ще се сменя за 15 минути :D

Септември 29, 2018, 22:11:52
Отговор #55

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Повече време отне да се източи антифриза 😂 за 15-тина минути беше свалена,дано обаче това да и е последното за сега ,че точно преди година е слагах но тогава послушах един колега и е тръкна на ръка а не е занесох да е челосат и точно там ми беше грешката. :(

Октомври 03, 2018, 21:15:38
Отговор #56

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Днес след работа остана малко време да поработя по главата.Поизчистих е и разглобих капака където седи единия фибър,понеже ми казаха ,че ще пречи за челосването.





Също така махнах и стария термостат който според мен отваряше малко късно най-вероятно ще купувам нов.Днес купих нова ГДР-ка перка за охлаждането,моята най-вероятно е опирала някъде и 2 от витлата бяха със счупени краища

Октомври 10, 2018, 10:15:47
Отговор #57

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Вчера след работа дойде време и да се сложи отремонтираната глава.Много се чудих какво да правя със термостата тъй като едната причина да загрява беше точно тази, отваряше когато си иска,същия проблем преди имах и със стария Вартбург и накрая послушах моя приятел който елиминира на неговия,същата работа направих и аз.Вече е без термостат и дори след обезвъздушаването колата си държи почти работна температура,парното е по слабичко но зимата не се кара и парно чак толкова не ми трябва :)
 

Успях да измина около 20-тина километра снощи и за сега съм доволен,остана да си сменя ремъка и смятам да е това за тази година :).

Октомври 12, 2018, 21:30:49
Отговор #58

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Днес взех и поставих новия ремък спрях се на марката Continental.


Стария го сменях преди около година взех го от магазина на Вартбург и за 1200км пробег започна да се разплита :D.


С това мисля да закривам сезона и да зазимявам машината,върви добре не загрява,не скърца и тропа от към ходова част.

Ноември 28, 2018, 20:44:56
Отговор #59

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
След дълго търсене най-накрая си намерих мигач от ранните версии,слагани са на моделите DeLuxe,преди години си купих втора ръка такива но единия беше избелял.Този е чисто нов и днес след работа отидох до гаража и си застана на принадлежащото за целта място :)

Стария