Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1982  (Прочетена 51401 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2019, 08:50:37
Отговор #80

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Чудесен Делукс, поздравления. Тези хром брони, гривните на фаровете и предната решетка придават истинска класа.
we all have wings, but some of us don't know why

Април 13, 2019, 17:01:53
Отговор #81

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Много ми хареса и на мен. Видях го за първи път на живо и аз, само че , все си мисля,че с черна престилка , както е оригинално, ще е по-добре. Някъде из ретро групите във фейсбук се подмяташе едно ново дясно огледало.Не знам как е трафикът в Пловдив , но в София без него си е рисковано да шофираш.

Април 14, 2019, 19:23:49
Отговор #82

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Благодаря!Да обмислям да му сложа дясно огледало трябва да се наканя само да му разпробия вратата.След Classic-day 2019.Колата мина успешно ГТП.От известно време насам се чуваше едно тропане отзад вляво,на пункта където минах има тресачка за амортисьори и показа,че заден ляв е на 25%живот : Разрових се в запасите от части и намерих два амортисьора в добро състояние,свалях ги от едно комби  и днес сутринта им дойде редът.



Май 06, 2019, 21:22:51
Отговор #83

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Днес обърнах внимание на резервоара.Имаше много буклуци които без сваляне нямаше как да ги изчисти на 1000км сменях филтърчетата понеже се задръстваха от буклуци.До резервоара се стига като се махне задната седалка и се развият 10-те болта.При мен се развиха 8 от 10 ,другите 2 се скъсаха :D.След като източих бензина и свалих резервоара сложихме 3литра солна киселина и през 15-тина минути го завъртахме на различна страна след което за неутрализация използвахме вар разтворена във вода.Напълнихме го до горе с вода и го източихме излезнаха какви ли не неща:D.Изплакнахме го няколко пъти след което сложих 2-3литра чист бензин и отново го източих за да може да обере водата.И отново на колата :)
Филтър след пробег около 800км




Май 07, 2019, 00:01:15
Отговор #84

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не искам да те разочаровам, ама почти няма ефект от това, което сте направили. Имаше тема тук във форума за препарат за обработка на резервоар, Фертан мисля се казваше препарата.

Май 08, 2019, 00:00:15
Отговор #85

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Бижу  :) Аз съм ЗА червената престилка - с черна колата изглежда по-висока, а така се създава илюзия че е по-близо до асфалта. Ако беше с черните брони, черна маска щеше да седи по-хубаво, но с никела е ОК.
Очите ми вади накрайника на ауспуха, но всичко е въпрос на вкус.
А халогените - защо ми се струва, че не са оригинални? По спомен оригиналните са с по- голямо стъкло, без черната пластмасова рамка?

Май 08, 2019, 08:04:47
Отговор #86

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Да колега,халогените не са оригиналните тези са по-малки,търся оригинални :)

Май 24, 2019, 08:02:31
Отговор #87

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Снощи с Вартбурга бях на абитуриентски бал.Колата събираше доста погледи сред другите нови и лъскави возила :D.Времето беше също с нас,малко след като го прибрах в гаража се изваля доста силен дъжд.





https://glas.bg/1844107/sportno-subaru-tesla-i-vartburg-sbraha-pogledite-pred-novote?fbclid=IwAR1kwIXacfSE8AH2eD4RLWiHI3qOTmqxJ4h8qc6dRzfEblQl1MSbLgn7q3c

Май 24, 2019, 09:00:12
Отговор #88

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Страхотно е варбуржинито.
А, интересно, че датсуна не са го отразили изобщо.
we all have wings, but some of us don't know why

Юни 10, 2019, 08:10:02
Отговор #89

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Тази събота и неделя проведохме за пореден път Вартбург събор в Еленския балкан в село Долни Марян.За съжаление бяхме само 5 Вартбурга,но това не означава,че не си изкарахме добре :D.Вартбурга общо взето се представи добре и измина успешно около 550км,но най-вероятно ще трябва да се сваля отново главата,на 100-тина км някъде започва да вкарва по-малко въздух и загрява.След обезвъздушаване на Шипка стигнах успешно в Пловдив.Сбирката съвпадна с тази на Клуб Москвич която беше на Узана и постоянно засичах Москвичи с които се поздравявахме.