Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1982  (Прочетена 51420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 16, 2019, 14:38:43
Отговор #90

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Този уикенд от фирмата в която работя организираха тиймбилдинг на Цигов чарк.Реших отново да се кача с Вартбурга.Премина успешно около 140км като на връщане отново започна да вдига температура и на Батак спрях да обезвъздушавам.Следващата събота ще се сваля главата и дано проблема се окаже само в гарнитурата а де не е крива самата глава.След като пристигнах в Пловдив реших да му ударя една мивка и го прибрах в гаража :)





Юни 17, 2019, 13:57:21
Отговор #91

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Супер разходка! Според мен е добре да й направиш проверка и евентуално шлайф на главата - с тия грееници много вероятно да е крива.

Юни 24, 2019, 10:19:46
Отговор #92

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Есента когато отново сменях гарнитурата главата мина през шлайф.Тази събота реших да проверя защо така от време на време влиза въздух в системата.Есента когато поставих главата и изминах около 200км реших да е претегна и беше отхлабила малко.Сега отново реших първо да е претегна да видя дали отново не е отхлабила и се оказах прав 4 от гайките на главата бяха отново хлабави.По книга е дават да се стяга на 48Н.М.Този път е стегнах на 54Н.М.И ако отхлаби пак ще сменям шпилките и гайките.Реших да поставя и електрическа перка според мен моделите със заден радиатор трудно се охлаждат понеже студения въздух трудно достига до радиатора,още повече,че и изпускателният колектор е пред радиатора и колкото и да влиза студен въздух той минава първо през колектора.Поставих електрическа перка от Шкода и се пуска принудително с ЦК копче поставено под таблото.


Вчера направих и първия тест.Градско с постоянно включена електрическа перка и в тези жеги стрелката беше на това положение.

Август 14, 2019, 21:42:14
Отговор #93

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Да изтупам прахта от темата :D.Вартбурга за сега се държи доста добре,миналата седмица се качих на вилата в село Свежен на 60км от Пловдив във средна гора.Колата се представи без забележка върви добре и не загрява.



 На връщане в Пловдив спрях на една бензиностанция и там един дядо видя колата и се спря до нея,като излезнах от бензиностанцията се заприказвах с него.Имал е същия Вартбург но жълт и с люк,върнал го за отпадъци преди няколко години но имал останали части и чисто нов брезент за Вартбурга,даде си телефона и каза когато реша да заповядам :).Днес сутринта отидох с Вартбурга на работа,и от там директно при дядото.Беше приготвил частите и ме чакаше.

Чисто нови маркучи за спирачките,предни и задни,чисто нова авансова плочка,жило за съединителя,тампон за гърнето,капачки за джантите и още някоя друга дреболия,крик,триъгълник и пожарогасител :). Много готино чувство е все едно имаш рожден ден  :D :D

Август 15, 2019, 00:22:53
Отговор #94

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
много готино :) и брезентът си е екстра отвсякъде

Август 15, 2019, 15:10:56
Отговор #95

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво, Мите, супер находки! Браво и на стареца!
Преди десетина години е така един ден се връщам от работа и гледам две големи касети се мъдрят на задния капак на Варшавата (тогава седеше ред блока). Направо полудях. Отивам и какво да видя. Щайгите пълни с нови и стари части за Варшава. Освен това бяха оставени внимателно и нямаше дори и драскотинка по боята. Кой и как ги е оставил, нямаше как да разбера.
След 6-7 години вече бях купил Волгата и гледам някакъв старец се навърта. Твоя ли е Волгата? Моя? Имаше тука една Варшава, оставих едни части... Оказа се бивш пилот на Балкан, пенсионер, който е имал навремето Варшава. Та още неща даде и аз му дадох няколко шотландски шишета... Опасен старец.

Август 20, 2019, 15:57:07
Отговор #96

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Вчера пак се обади дядото който ми подари частите,намерил още части 😃.След работа отидох до тях да ги взема,два фара един чисто нов Полски амортисьор средна част от задна броня и отново няколко спирачни маркуча.Когато дойде време да сменям мойте в магазина нямаше нито един чаках около седмица и нещо да доставят и цената беше 14лв на брой.Сега имам за години напред 😃

Септември 01, 2019, 21:44:33
Отговор #97

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
От известно време насам съединители започна да приплъзва,направи ми впечатление че го прави от втора като превключвам на трета или като потеглям и смачкам газта се формираше а не тръгваше веднага. Днес останах свободен разрових се в запасите от части и изкарах чисто нов притискателен и феродов диск отново подарък от един човек. С моя приятел като за добро утро го захванахме още от 9:00 часа.Процедурата е сваляне на предната маска,бронята и демонтиране на двигателя.



Стария феродов диск беше почти до нитовите.
Новия вече на мястото си

Към 13:30 беше вече събран.Тази процедура е правих за първи път и мислих,че един ден даже няма да ми стигне но благодарение на моя приятел се справихме доста бързо.Сега все едно карам друга  кола,педала отделя долу и върви и набира доста по-добре.С това и се надявам да приключа този сезон и да се отдам на още малко каране и после прибиране в гаража.

Септември 02, 2019, 10:36:03
Отговор #98

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Добра работа сте свършили :) Не знаех, че и при Вартбург се налага сваляне на двигатея за смяна на съединител. И пак браво, за 4-5 часа чудна работа сте свършили.

Септември 02, 2019, 11:06:09
Отговор #99

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Благодаря!Да няма друг начин да се свали съединители,същото е и при по-новия Вартбург 1.3 и там е по-лесно да се извади двигателя от колкото самата кутия.