Автор Тема: Внос на автомобил или части от страна извън ЕС  (Прочетена 10674 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2016, 00:02:09
Отговор #10

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Здравейте, някой да е внасял част от Украйна ? Оказа се трудна задача... Единствения вариант май е по пощата, но едно че цените са високички и второ, че няма опция като наложен платеж. За парите да кажем, че ще намеря начин да ги пратя, но някой ако може да удари едно рамо с транспорта на един  колянов вал...

Ноември 16, 2016, 14:18:33
Отговор #11

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
От там не съм внасял, но принципно пощите са най-евтиния вариант. На DHL сигурно ще се озъбиш... А за наложен платеж от чужбина не съм чувал. Вариант ти е да си намериш някой, който пътува, да ти докара вала.
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 16, 2016, 14:59:35
Отговор #12

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Аз, също живо се интересувам от темата!
В случай, че не се сметне за реклама, тези хора са добър вариант за по-евтин международен банков превод: www.transferwise.com (P2P паричен превод)

Март 25, 2018, 12:49:04
Отговор #13

Неактивен vw-beetle

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте,искам да внеса кола от Сърбия.Какви документи ми трябват,за да прекарам колата през границата,плаща ли се мито,как става вноса и т.н.?
Колата няма регистрация така,че или трябва да я карам с репатрак или с транзитни номера?
И след това,за да мога да регистрирам колата в КАТ какви документи ще ми трябват.
Трябва ли да се минава през технотест и ако да колко ще струва?
Всяко важно нещо за което се сетите при внос от Сърбия ми пишете.
Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Ноември 25, 2021, 11:42:28 от dido1903 »

Март 25, 2018, 13:16:45
Отговор #14

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
При желание може да прочетете - https://www.carimport.bg  :)

Март 25, 2018, 16:01:52
Отговор #15

Неактивен победовод

  • Публикации: 836

Колата няма регистрация така,че или трябва да я карам с репатрак или с транзитни номера?
И след това,за да мога да регистрирам колата в КАТ какви документи ще ми трябват.


За да регистрираш колата в КАТ,трябва да представиш документи за придобиване на собственоста с данни за идентификация на превозното срество.При положение ,че колата няма регистрация там,виж дали изобщо нещо ще можеш да вземеш като документи.Ако има някакви такива,с тях за разговори в съответния КАТ по местоживеене,не приказки по форуми и на улицата.Всичко други неща са незначителни подробности.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 25, 2018, 17:30:18
Отговор #16

Неактивен dido-donev

  • Публикации: 27
Намираш кола.
Договора се заверява в съда, нямаха навремето нотариуси, на мен ми искаха трима със сръбски паспорти за свидетели.
Мисля че искат документ, че може да се изнася от нещо си в Белград.
Плащаш на фирма са ти подготви документи за износ.
Минаваш вътрешна митница.
Минаваш границата
На едни девойки вече в българска страна се плаща за митническа гаранция от граница до вътрешна митница.
Вадиш си еори номер и си плащаш мито и ддс вече във митницата където живееш.
Технотест около петстотин лева.
Стотина лева такса в автомобилната агенция, след месец със всички документи в кат.


Септември 28, 2020, 21:26:08
Отговор #17

Неактивен drumvlado

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте,
Имам една чуденка относно един не прост казус. Реставрирам един рядък автомобил който се е произвеждал и в Европа и в Иран, като май се оказва че имам единственият такъв регистриран в ЕС и произведен в Иран още през социиализма. Сега няма как това да стане, защото тези коли нямат сертификат Евро 1 и, до колкото знам, няма изобщо вариант.

Въпросът е следния. Мога ли да внеса такъв (77-ма година) от Иран, но да не го регистрирам, а да го ползвам за части? Как би следвало да стане:
1.Има ли изобщо нужда да го регистрирам тук? Предполагам че мито и ДДС са неизбежни, но КАТ бих си ги спестил изобщо ако това е възможно.
2.Да го регистрирам и да го бракувам?!? Това звучи идиотско, още повече че май няма как да го регистрирам така или иначе. ЗНам ли, тук нещата са интересни понякога.
3. Мога ли да го внеса като резервна част? Ако двигателя е в багажника, или нещо подобно?

Благодаря предварително!
Поздрави,
Владо (Ситроена)
« Последна редакция: Ноември 25, 2021, 11:38:46 от dido1903 »

Септември 28, 2020, 22:05:36
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
А каква точно местна марка, и модел/версия е автомобила...

Септември 29, 2020, 06:26:58
Отговор #19

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
У нас се внасят купища автомобили за части, ако не греша, най-много от Англия. Трябва ти някой с подобен бизнес да ти разкаже повече.
we all have wings, but some of us don't know why