Автор Тема: Разделена: ВОЛВО 144 1966 г.  (Прочетена 10595 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 22, 2016, 15:40:52
Прочетена 10595 пъти

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Привет на Всички.
Повода за последващите ми писания са разразила се интересна дискусия във фейсбук страницата на Волво клуб България относно колата, като главния генератор е колега БгТигър1978 или Дидо Николов от Варна, като причината за тази дискусия е снимка направена през уикенда, карайки от Повеляново до Варна по магистралата с 50 годишното ми Волво 144 и изпреварвайки всички коли движейки се до 130-140 км.ч.
Не съм го провокирал колегата с абсолютно нищо, даже напротив, идваше в гаража ми за информация, по времето когато си правеше неговата кола.
Освен това много колеги ме помолиха да направя тема за реставрацията, и тъй като няма такава, с разрешение от  Дидо ще бъде описано тука.
Ще разделя поста на няколко части:
1. Цитати на колегата от фейса - дословно.
2. В какво състояние закупух колата през 2012 г.
3. Какво съм правил по колата - двигател, купе, модификации,
4. Какво възнамерявам да правя оттук нататък

Ще оставя на Вас да прецените, дали колата отговяря на цитираното описание, също така и  техническата и лична култура на Колегата Бг-тигър.
Благодаря Ви


Цитати: Бг тигър1978 от Фейсбук стр. На ВКБ

„Това няма нищо общо и с истинско волво”

„На това, че колата е силно модифицирана, резервоара е куфар за инструменти, а самата кола върви единствено и само на газ. Мигачи от Волга, брони соц, габарити с лупи и диоди. На практика няма почти нищо общо с оригинала, ама чукчето от Chavdar Dimitrov е оригинал. :v Твърдението е на база пълно познаване на екземпляра. Вложени са време, труд и желание в него, но крайният резултат е меко казано съмнителен.”

„Няма да споря, въпрос на гледна точка, нито моята кола е това което искам да бъде, нито тази е кола която ще определя като читава. Изразявам лично мнение, като човек слизал достатъчно пъти в гаража, където се правеше този проект, както казах и по-горе, в колата са вложени доста труд, време и средства, но крайният резултат не е никак очарователен, нито е тунинг, като тунинга, нито има допирни точки с оригинала. Някакъв къстъм проект със съмнителен краен резултат. В крайна сметка, ако сложа едно покривало на някаква кола, но самото покривало брандирам с емблемата Волво (която в случая с коментираната кола също е самоделка) това означава ли, че отдолу имаме Волво? Някой ден живот и здраве, като се направи клубната кола на "Волво клуб България" ще има едно напълно реставриано в оригиналният му вид Волво”

Край на част 1




Юли 22, 2016, 18:42:15
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Защо някакъв спор от фейсбук трябва да се копира тук ?!
Особено пък в този раздел!

Направи си една тема в съответния раздел, сподели идеите ти и как си ги постигнал, какво е било преди, какво е сега.
Ще получиш поздравления, възхищения, отвращения и мъмрения.
Такъв е света на модифицираните автомобили.

Има и жило, има и мед.  :P

П.П. Темата ще я разчистя скоро.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 25, 2016, 10:44:57
Отговор #2

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Прав си Митко може да разчистиш темата!! Така да бъде, твой е сайта.

Жилото е от колегата Тигър,  които не може да различи контактно запалване от безконтактно електронно, камо ли пък да удвой мощноста на 50 годишен двигател с подръчни материали и почти без пари, което съм направил аз.

Има доста мледежи, които искат да научат и видят как стават нещата, оставям на други тази чест.

Поздрави
Калоян

Юли 25, 2016, 11:10:00
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Сега забелязвам, че нямаш тема в Шведския раздел - голям пропуск, защото това май е най-старото Волво във форума. И няма какво да им се връзваш на критикарите, твоя си е колата и най-важното е на теб да ти харесва. Може да звучи странно за някои колеги, но на мен цветът ми харесва - придава индивидуалност и свежест на иначе доста разпространения /дори у нас/ и скучен модел :) Би ми било интересно да науча поне накратко историята на моторния тунинг, като се загледах виждам допълнителни въздуховоди, предполагам е турбинирано.
За да не ставам пък прекален ласкател, бих критикувал само броните, които освен че са соц. ами имат дупки от липсващите гумени буфери и лайсни и стоят някакси незавършено. Ако не се намират оригинални, според мен по-добре да се сложат от 244, така ще заприлича на американската версия :)


п.с. извинявам се на модераторите за спам-а, но се надявам с поста си да предизвикам Калоян да си направи тема в шведския раздел. 
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 25, 2016, 12:02:02
Отговор #4

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66

На мен колата ми допада много даже, има присъствие.

Е има и неща за доизкосуряване, не е за награди правена, по скоро за удоволствие.

Броните от каква кола са? Много добре са се получили, само едни гумени буфери и са топ.

Юли 25, 2016, 13:05:02
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Аз за броните дадох друг акъл - фолио, имитиращо хром, което да се залепи на мястото на липсващите гумени елементи. Ще трябва обаче и отзад да се сложи някакво фолио, за да се предпази хромовото от отлепяне...

Иначе колегата Калоян е голям пич, работяга е и е услужлив, колата си я е правил сам, за което има моите адмирации! Имам обаче съмнение, че е далтонист :P.
Калоянски, наистина трябва да направиш отделна тема за Volvo-то и не се вживявай особено. Сам знаеш, че колата ти не е перфектна, има модификации и т. н., поради, което е съвсем нормално да не се хареса на всеки, но то пък има ли нещо, което може да бъде харесано от всеки... Важното е, че си я направил сам, имаш познания за модела и може да си полезен на някой друг ентусиаст, както и някой друг може да е полезен на теб. "Харесва ми - не ми харесва" е тип спор на ниво детска градина. Между другото - цветът на колата не ми харесва, казвал ли съм ти го досега O:-). Положителното обаче (трябва винаги да го търсим) е, че не си я боядисал розова. Ако сториш обаче това на другия си проект, ще си говорим сериозно ;D.

Юли 25, 2016, 14:09:34
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Роска, стига вече де - сума работа отворихме на модовете, нека почакаме да се появи тема в шведския раздел, пък тогава да продължим обсъждането... между другото да те "зарадвам", че преди време в София имаше и розово Волво дори металик, при това от модела Амазон. Виждал съм го основно около битака и твърде възможно е да са го карали "мургавите братя" ;D За жалост това беше преди ерата на масовите gsm-и с камери, затова и не успях да го запечатам за поколенията...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 25, 2016, 20:01:27
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Калояне , темирай , проекта е много стойностен. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 26, 2016, 15:31:15
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Прав си Митко може да разчистиш темата!! Така да бъде, твой е сайта.

Жилото е от колегата Тигър,  които не може да различи контактно запалване от безконтактно електронно, камо ли пък да удвой мощноста на 50 годишен двигател с подръчни материали и почти без пари, което съм направил аз.

Има доста мледежи, които искат да научат и видят как стават нещата, оставям на други тази чест.

Поздрави
Калоян

Няма никакво значение "кое е мое и кое твое".
Съжалявам, че си се афектирал, но нормално е всеки да се хвърли да кометира, еле пък в във Фейсбук. :)
Трябва да те радва, колата създава интерес и ще е интересно да я видим как е била преди това и в развитие в отделна тема в шведския раздел.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 27, 2016, 00:04:18
Отговор #9

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Роска, стига вече де - сума работа отворихме на модовете, нека почакаме да се появи тема в шведския раздел, пък тогава да продължим обсъждането... между другото да те "зарадвам", че преди време в София имаше и розово Волво дори металик, при това от модела Амазон. Виждал съм го основно около битака и твърде възможно е да са го карали "мургавите братя" ;D За жалост това беше преди ерата на масовите gsm-и с камери, затова и не успях да го запечатам за поколенията...

Амазона беше не розов, а лилаво-цикламен металик.  :))
Началото на 90-те паркираше по ул. ВИТОШКА, а и в жк. ЛЮЛИН.
А ако тоя ОРАНЖЕВ ЦВЯТ от горната снимка на 144-та се е получил, адмирации.
Абс. 70ски цвят е.
А като още бяха нови тия 144 и 244 преди 30-40 години, съм виждал екземпляри и у нас баш с такъв отенък.