Автор Тема: Разделена: ВОЛВО 144 1966 г.  (Прочетена 10708 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 08, 2016, 21:02:53
Отговор #20

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
Сега ако кажеш и че е на Бертоне купето 262С направо ти завидях - любимо ми е още от едно време от картинката на дъвките Би-бип :D
Бъркаш, няма на какво да завиждаш. Това е стандартна 264- модификация, добра или лоша въпрос на вкус.

"Хвалу и клевету приемли равнодушно
И не оспоривай глупца."

А.С.Пушкин
« Последна редакция: Август 08, 2016, 21:28:00 от bg_tiger1978 »

Август 08, 2016, 21:49:55
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Последно 262 или 264 /т.е. с 2 или с 4 врати?/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 08, 2016, 22:07:04
Отговор #22

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
Оригинално е с 4 врати, бронзово златист цвят, не знам как точно се води, на нас ни я показа колегата Мартин-Механджията, за което му благодарим.

Август 09, 2016, 08:36:45
Отговор #23

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ей как се развълнувах, че има шестцилиндрово купе във Варна, пък хич не се сетих, че и аз съм виждал новия проект на Калата, но помислих, че е намерил трета кола, двуврата.

Иначе 262 и 262C действително се оказва доста малка серия - общо 9951 броя... Преди време бях видял сребристо 262C в Исперих, когато ходих на оглед, преди да си купя 1000 МВ-то... Предполагам, че у нас повечето двуврати от серията 200 са четирицилиндрови, като за тях пише, че са произведени 245257 броя. Шестцилиндровият седан си е интересен действително, като за девет години са произведени 131500 коли. И ей така, за статистиката - след купетата най-редки са комби шестаците - 35132 броя.
И още едно уточнение - Delorean действително е с V6 на Renault/Volvo, но в другата му разновидност - B28F.

Калоянски - успех с проекта, каквито и да си ги наумил!
« Последна редакция: Август 09, 2016, 10:02:36 от rsk »

Август 09, 2016, 09:18:52
Отговор #24

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Тигъре, имаш много остаряла база данни, освен това отделяш много време на проектите ми, което няма как да не ме радва. 
Лично аз не виждам смисъл да правим излишен сеир на аудиторията. Не е от полза на никого.
Когото поискаш ще ти дам да покараш колата, поне  на живо да добиеш по-реална представа какво е свършено, каква е разликата между стокови 70-80 коня и 140 налични.
Моята сила е в гаража и с инструментите, ако се чувстваш обиден - приеми моите извинения. Ше говоря занапред  само добри неща за теб, както съм и правил досега. Може да направим едно барбекю - като и пържолите и бирата са от мен, и ако успееш да ме убедиш че стоковите брони са по-добре изглеждащи - ще ги подаря в музея на СОЦА.
Към Митко Кранкенщайн
262 няма с правоъгълни фарове
с по 4 фара като на брошурата експорт за Америка
и по един кръгъл за Европа
Пак уточнявам 262 е различно от 262Ц Бертоне
Броя на вратите ...... много дискове и шлайфа взеха тежкото решение.
Поздрави

Август 09, 2016, 10:11:59
Отговор #25

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Броя на вратите ...... много дискове и шлайфа взеха тежкото решение...

Значи казваш, че като няма купета на пазара - правим си :). Не е лошо, успех в работата! Ще е супер яко, ако се осмелиш и да снижиш тавана, но тогава ще трябва да правиш и нови предно и задно стъкла... Да стане в височината на 262C, но пък с колонките на 262 - ще е доста диво купе, според мен. Айде, действай смело и пускай снимки.

Август 09, 2016, 10:43:05
Отговор #26

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
Няма как да ме обидиш, както във футбола един е техничен, друг компенсира с бързина, трети с сила , така и в конкретният случай. Ако ти си боядиса сам колата и го умееш, то аз си платих като пич, защото силата ми не е в боядисването, а в изкарването на пари. В крайна сметка, времето което ти си отделил за целта вероятно е повече от времето в което аз съм изкарал парите за боядисването. Да вярно, готино е ако едно нещо може човек сам да си го направи, но като не може си има начини. Крайният резултат е важен, както ти дадох примера с футбола. Фейса и форумите са различна бира, но след като си ме цитирал видно е какво съм казал..." в проекта е вложено много старание, желание и труд..." при това написано в два поста и продължението..."като резултата е съмнителен" стоя си зад думите. Нищо не може да ме накара да харесам картина на Пикасо, разкрасена от млад художник. Харесвам оригиналите, за това и не се вълнувам от конете на ретро колата, бях се засилил да я боядисвам в черно, че повече ме кефи, но в крайна сметка заложих на оригиналният цвят. Не претендирам нито за уникалност, нито за перфектност, просто всяко нещо което добавих е оригинално, издирено с много дебнене в ибея и със солидно количество излязла войска от джоба. Всичко е въпрос на вкус, не се обиждай от това, че не съм лицемерен и казвам, че не ми харесва проекта ти, след като на теб ти хаесва дерзай. Пътници в различни вагони на един и същи влак сме. Поздрави Дидо.

Август 09, 2016, 19:44:00
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Надявам се колата не е спряна от движение, иначе след смяна броя на вратите просто няма как да мине КАТ, освен ако не муне първо Технотест... по същата причина не се размечтах и на тема - щом ще е къстъм мейд, то защо не направо кабрио? Или по-скоро хардтоп, ако може да се направи читава отливка на тавана от стъкломат според мен би станало много яко!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 09, 2016, 20:09:07
Отговор #28

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Самоделно кабрио е едно от най-гадните неща, които човек може да причини на колата си. Винаги си личи и винаги е грубо. За гюрук и неговата конструкция пък да не отварям дума...

Август 09, 2016, 23:33:47
Отговор #29

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Златистото 262 беше бракувано, доколкото помня...

иначе във Варна се намери прибрано от много години 142, което още си е в гаража, по сигурна информация от хора, дето са пробвали да го извадят оттам, е на 40 и малко х.км.  Ако има развитие, ще пиша. :)