Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73594 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2018, 11:25:47
Отговор #100

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Дидо, и аз много се кефя на Нисана. Цвят, форма, всичко е така, както трябва да бъде. Голям кеф е сам да си направиш кола. На мене вчера ми се случи за трета моя кола да си кажа "Готова е". И всичките мъки вече не са актуални. Зор, зор - стана и сега следват няколко месеца блажено спокойствие, докато пак не ме озари музата и не се заема с поредната бездънна яма. Ямата си седи пред нас - догодина сигурно ще правя Ниса, ако не ми мине котка път.
Та така - хиляди безаварийни километри и успех в следващите начинания, щото това едва ли ще ти е последната направена кола...

Януари 19, 2019, 17:01:26
Отговор #101

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Поздравления!Уникален автомобил от най бруталната японска марка!Дизайна наподобява Корвет :D

Март 16, 2019, 20:39:45
Отговор #102

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Приятели продължавам от там , където бях стигнал .

Задния мост беше старателно изчистен , обезмаслен и боядисан . Тампоните му се разпаднаха и поръчах полиуретанови.





Куриз контрола получи освежаване и лека полека под капака започна да се запълва .

Март 16, 2019, 20:42:24
Отговор #103

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna

Март 16, 2019, 20:46:20
Отговор #104

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Причините да гният в багажника са две . Едната е течащите странични прозорци , другата е поради тежката 3 та врата уплътнението на багажника се смачква и започва да пропуска . Нейното и това на донора бяха в плачевно състояние . След проучване из щатските форуми разбрах ,че е 1:1 профила с това на Мазда MPV . Другото положително е ,че това е ванче и петата врата ляга вертикално и уплътнението не се сплесква . Намерих такава на части с перфектно уплътнение и си реших проблема за 20 лв .




Март 16, 2019, 20:51:18
Отговор #105

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Балдахинът на спящата красавица е розов  :)
Но ние не гледаме през розови очила ... реалността е очевадна ... браво  :)
retrobs.com

Март 16, 2019, 21:03:15
Отговор #106

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Стиропора на задната греда под бронята се беше разпаднал тотално . За мое очудване тази на донора беше в отлично състояние !



Понеже цялата изолация под мокета и таблото от миришеше ужасно нямаше вариант да я върна обратно. Вариантите бяха два . По-евтиния да ползвам гума и битумна лента за хидроизолации и тн строителни материали или доста по-скъпия вариант - Silent Coat . Понеже последното нещо , което исках е да свалям табло и да вадя салон някой ден , реших да го направя както трябва .


Март 16, 2019, 21:11:45
Отговор #107

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Румба мерси !

Фен съм на готината музика , но не искам да личи нищо . Без отливки , без модерни решетки и тн . Говорителите реших да са на DLS , отзад фланците се наложи да ги преправя с малко да за влязат . Усилвателя е скрит в багажника под корите - също на DLS 4 канален . Плеъра е Pioneer P77 - страхотен звук , но направих компромис защото е прекалено нов за интериора на колата . Някой ден ще сложа нещо от епохата и ,което хем да изглежда олдскуул хем да свири що годе добре.




Мога да кажа ,че с шумоизолацията се получи доста добре , колата е комфортна на дълъг път и музиката звучи отлично .


Март 16, 2019, 21:21:11
Отговор #108

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много се кефя на плафончето в багажника , открих го съвсем случайно здраво из частите на колата . Оригиналното беше счупено , това на донора също . Може би здравото е от изгорелия преди много години 300 ZX от който ползвам и калниците.

Колегата цял ден лъска кутията и я направи като нова . Голяма помощ , защото през това време аз започнах с монтажа на корите в салона .





Относно мокета - това е оригиналния на донора - за десен волан . Това някак си го преглътнах с малките разлики , но изглеждаше доста кофти + че беше изгорен и смърдеше ужасно .
Брат ми ме изненада - прати ми мокет от Германия , цвета се води антрацит или нещо подобно , но пасва отлично с тъмната част на седалките и таблото .









Март 16, 2019, 21:23:42
Отговор #109

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колко конзоли за "говирители" е заложил конструктора в оригинал?
retrobs.com