Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73628 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2019, 21:43:39
Отговор #110

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Другата голяма болка - фаровете .  Общо разполагах с 7 броя ?!?  . Два от тях бяха от донора - десен волан и стъклата им автоматично не стават . Другите два бяха със счупени стъкла ,а останалите два последни бяха с изгнили рефлектори и рамки . Задвижват се с ел мотори , като от 6 броя - 3 бяха тотал щета . Събрах два работещи в отлично състояние.
Пръснах всичко на съставните му части и подбрах само най-добрите възможни за да сглобя два читави фара .
За огромен мой късмет точно двете здрави стъкла  бяха ляв и десен за Европа ! Откачих от кеф защото един фар е на цена 150 евро за втора употреба разбира се .



И все пак нямаше как да просто да ги сглобя и сложа , та рефлекторите пратих в Евертлак за ново покритие . Рамките старателно подготвих и дадох за боя .

Наистина се изкефих как станаха !








Март 16, 2019, 21:46:01
Отговор #111

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колко конзоли за "говирители" е заложил конструктора в оригинал?

Фабрично - 6 броя . Два горе на таблото в ляво и дясно - високи . Два долу във вратите и два над задните амортисьори . Доста по-добро разположение от предходния 280 ZX при който има два говорителя ниско долу зад предните седалки и един централен на предното табло под прозореца . Там е цяло геройство да си направиш добре звучаща музика .

Март 16, 2019, 22:19:29
Отговор #112

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
В една от щатските групи за Z31 300 ZX съм засичал постове на един пич на име Кайл - собственик естествено на такава машина и произвеждат къстъм части за модела . Та един ден ми пише на лично , абе случайно да си в гаража да мина да пием по нещо ?!? Изобщо не го взех на сериозно и му казах ,че едва ли той някога ще стъпи в БГ , по - скоро аз ще дойда някой ден на тяхна среща така и така искам да посетя щатите . Вика морската ви градина е много яка , но ми се гледат малко стари японки хаха . Точно след 20 мин беше при нас бях като ударен с мокър парцал . На всичкото отгоре се появи с Z фанелка . Страхотен човек !

Та по професия е механик на бойни самолети и беше тук по работа . Може би във връзка със закупуването на щатските F-16


Март 17, 2019, 00:11:43
Отговор #113

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мотора искаше още малко внимание , смених гарнитурите на всмукателя - от там минава антифриз също , гарнитури капаци клапани и на изпускателите . Дросела и цялата всмукателна система искаше хубаво чистене.


Март 17, 2019, 00:13:34
Отговор #114

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Дадох да челосат и изпускателните , заварихме ги където имаше пукнатина и сменихме меката връзка между двата изпускателя .


Март 17, 2019, 00:20:26
Отговор #115

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna



извадихме и скъсаните шпилки в главите


Март 17, 2019, 00:43:50
Отговор #116

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мотора готов за монтаж , тестово напасване пак на бронята





Март 17, 2019, 01:11:35
Отговор #117

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Знам ,че с тия шарени чаршафе  е  грозна картинка , но това имахме под ръка хаха . Незабравим момент !


Март 17, 2019, 08:12:29
Отговор #118

Неактивен to6ko_opc

  • Публикации: 246
Мога да кажа само едно голямо Браво.Вижда се любовта към колата,всичко е изпипано до най-малкия детайл.От малък съм фен на 300ZX,имах такъв на играчка от Мачбокс  :D.Пожелавам ти много приятни моменти с тоя красавец.

Март 17, 2019, 16:25:59
Отговор #119

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря ти , наистина харесвам модела и ми достава удоволствие.

Понавързах това онова по мотора . Уж по ел. инсталацията всичко беше вързано , а имах само фарове и стопове - абсолютно нищо друго не работеше :D Смених си всички бушони с нови , прегледах всичко поетапно и едно по едно започнаха да си идват нещата .





Реших ,че е време и на задната броня - всичко пасна отлично тоест кърпенето в задната част е без забележки .



Нямах търпението да дочакам подкрепление и се заех сам да слагам дифа . Взе ми се акъла , но стана :D

Вече съвсем друга стойка имаше като я понатоварих с мотор кутия и тн