Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 17, 2019, 23:18:59
Отговор #130

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това и е първото излизане на дневна светлина , макар все още на бутане понеже имах проблем с помпата на съединителя ,но все пак сефте я видях на слънце .




Март 18, 2019, 21:35:06
Отговор #131

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето и вече се движи на собствен ход ! Страшно доволен :D





Март 18, 2019, 22:44:37
Отговор #132

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Тъкмо бях свел течовете на охладителна течност до 0 и вече бях наистина доволен ,че ще карам !

Знаете ,че все някой ще се намери да каже аве тва тука що така и да ви развали кефа :D Е тоя малък котарак вика тече ти масло отдолу  :)) :))

Подозирах картера , понеже гарнитурата която беше налична във бг  се оказа ,че не пасва ама хич и намазах със силикон старата , която беше като парцал и така вкарах мотора в коша . Та вързах мотора , спуснах предния мост надолу - това е единствения начин да се извади картер и сложих друга гарнитура пак стара , но в мноого по -добро състояние . Просто нямах време да чакам доставки по 1 месец . Събрах всичко пораздвижих я и на другия ден пак петно от масло долу. Почти припаднах защото се сетих ,че не смених семерингата на коляновия от към кутията ...



Между другото толкова съм задобрял , че  свалихме кутията  с котката  за 20 мин  :))




Добре ,че колегата забеляза навреме разликата между мотора с ръчна и мотора с автоматична кутия - на този с ръчна ск кутия има втулка на коляновия вал . Това ми спести още едно сваляне хаха . Та хайде на стругар изработи ми човека втулка , набих я и обратно .



Тъкмо на време пристигна и гарнитурата към двуцевката. Събрах всичко отново и на другия ден вече нямаше и капка масло .



« Последна редакция: Март 18, 2019, 22:47:39 от didotooo »

Март 19, 2019, 10:57:26
Отговор #133

Активен USfan

  • Публикации: 10838
Браво Дидо!
С 300 3етХ-а ти, а и Марто с неговиа 280, ми в3емате очите как се прави перфектна реставрациа.  :)
И то с тотални ра3глобки и сглобки, и с макс. преци3ност и внимание в наи-малките детаили.
Адмирации!

3начи това лето по Варна, наи накраиа ште може да ме пово3иш на коректната пасажерска седалка, след во3енето ми в 2013 год, от левата страна.  :))

Март 20, 2019, 22:36:46
Отговор #134

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Определено има на къде още да учим и да подобряваме процеса , но и на двама ни са ни първите проекти и определено сме доволни от себе си . Благодарим , а за возенето няма грижи ще се радвам да си кажеш и мнението на живо  :))

Та колата запали , течовете на масло и вода вече ги отстраних . Оказа се ,че предни спирачки нямаме :D Вадих спирачна помпа разглобявах я N на брой пъти , а се оказа ,че има заседнали боклучета в тръбичките към предните апарати .



Изобщо не я бавих , понеже имах около две три седмици да я тествам преди JapFest 2018 на писта Дракон .
Още първото каране из квартала беше уникално преживяване . Вечерта се включих към една близка сбирка всичко беше ок изгасих я и после върти не пали та я прибрахме на въже :D Дърпа ме Хонда интегра , а зад мен беше RX7 мазда и един турбо москвич с двигател от сааб :D Та с този уникален конвой я докарахме в гаража . Още на следващия ден в обедната почивка от работа намерих проблема - изгорял бушон на Engine control . Смених го и всичко се оправи.





« Последна редакция: Март 20, 2019, 22:45:31 от didotooo »

Март 20, 2019, 22:41:25
Отговор #135

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Та карах я активно септември 2018 та , дори ходих с нея на работа . Това ми даде шанс да я разуча кое на къде е и как се държи . Учудващо за мен дооправях само дреболии , всичко си беше както трябва .


Март 20, 2019, 22:59:57
Отговор #136

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колегата Асен купи неговия 260 Z с готино крайно гърне , но реши да не го ползва след реставрацията , понеже си поръча цялостна генерация . Та докато го подритвахме из гаража реших да наложа да видя как стои на 300 ZX -а . Бях със смесени чувства - определено ми хареса това ,че не е като китайските боклуци на дизайн , но е леко хард и агресивно за стоковата ми кола . Все пак впредвид бъдещите ми планове да сложа Work джантите и да я сваля по-ниско долу със спортно окачване то това крайно гърне ще пасне отлично на визията и .

Сложих генерацията , която ми остана от английския Z - къстъм неръждавейка . Колегата специалист по изпускателни системи ми я преправи  - не беше изработена добре, опираше тук там и захватите към купето не бяха на точните места . Монтира и крайното гърне . Получи се отличен монтаж . В три часа сутринта вече беше готова . (Отварям едни скоби да кажа ,че след като приключи с моята генерация на ред беше Марти с 280 ZX -a . Неговата генерация се направи от нулата буквално . Няма да повярвате , но я правиха 3-4 дни включая и дооправяне на други неща по колата без да спат почти . Абсолютно откачена история за която той се надявам да разкаже в неговата тема  :)) :)) ) Още при първия тест бях силно впечатлен от звука - много приятен ! Нито прекалено силен , но достатъчен за да подчертае спортния характер на машината  . Точно каквото исках !

Забавното е ,че започнах да търся инфо за това гърне чак след като го монтирахме :D Оказа се италианска тупалка - ANSA . Мисля ,че имаше тук тема с едно бг ферари с такива гърнета .





Март 21, 2019, 13:47:47
Отговор #137

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Хайде като стана време за ауспуха, да пусна и аз някоя снимчица. ;)
И БРАВО за огромния труд и отличните резултати.





Март 21, 2019, 15:11:27
Отговор #138

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Едно кратко видео също:


И ако на някой му е интересно:
https://www.youtube.com/watch?v=WpStJon0XTo

 O0 O0
« Последна редакция: Март 21, 2019, 15:18:12 от BikerBoyy »

Март 21, 2019, 19:14:26
Отговор #139

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ухаа каква приятна изненада ! Много хубави кадри , а видеото страхотно ! Много благодаря , ще ги пратя на момчетата да зяпат .