Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73613 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2019, 01:40:19
Отговор #140

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много интересно! Това сбирка на Дракон на Джапан коли ли е...

Интересно, и че се вижда Софиискиа 300 с амер. брони, сребристиа.
А некои нов сосбственик ли има, или го докара пак собственика му компутерджиа от Софиа, дето има роднина дедо Поп....  :))

Март 22, 2019, 09:22:16
Отговор #141

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Ухаа каква приятна изненада ! Много хубави кадри , а видеото страхотно ! Много благодаря , ще ги пратя на момчетата да зяпат .

Няма защо, варненците-Джап фенове трябва да се подкрепяме  :)  :winktongue:

Ето и линк към всички снимки, които заснех.
https://1drv.ms/f/s!Aq6mR23RKj-FrhjxAt05lTvp6QpX


Много интересно! Това сбирка на Дракон на Джапан коли ли е...

Интересно, и че се вижда Софиискиа 300 с амер. брони, сребристиа.
А некои нов сосбственик ли има, или го докара пак собственика му компутерджиа от Софиа, дето има роднина дедо Поп....  :))

Софийската с тези УС брони и мен много ме грабна, но така и не видях собственика...
Иначе да, това е събор на Дракона само на японки, Тази събота и неделя(23-24.03.19г) ще се проведе първия кръг + трак дей
https://www.facebook.com/events/360058691458770/

Март 22, 2019, 10:07:41
Отговор #142

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Погледнах първата страница на темата та да се изкефя още повече :)

Сребристия го снимах миналата година на служебния паркинг, очевидно се караше всеки ден. Тия дни ще потърся снимките и ще ги кача някъде във форума, че не са ми в телефона. Та, очаквам сега като се затопли отново да започна да го виждам по-често.
we all have wings, but some of us don't know why

Март 22, 2019, 15:07:01
Отговор #143

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Сега наново си прегледах и аз от първа страница прогреса и видях в Отговор #83 снимка на спирачния маркуч. Можеш ли да ми пратиш линк или някакво инфо за самия маркуч?

Март 22, 2019, 18:58:38
Отговор #144

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Софийския е на същия собственик едно момче , с което се запознахме на живо на феста . Бях резервиран в началото , но се оказа много готин и точен човек . Имаме общ чат повечето собственици на класически Z Модели във БГ и почти всеки ден си пишем . Та колата му е доста солидна , доста стегната и добре съхранена. Единствено салона е претапициран някога . Кара се редовно , но вече е гаражен най - после от кога го навивах да го прибере на закрито хаха.

Иначе най-голямото събиране на което се надявам живи и здрави да отидем пак е около 22 септември всяка година и на мен лично много ми харесва и карането до там и на самата писта . Могат да се видят наистина интересни коли.

Аз съм в момента в Пловдив за известно време , но миналата година като работех в сервиза във Варна го поръчвах през Интер Карс до колкото помня . Трудно ми е да ти дам парт номер , понеже вече нямам достъп до тези програми . Та пропуснах да захвана добре задните спирачни маркучи и на един завой на пистата ми потъна педала и ми се изправи косата ,но успях да реагирам  :)) :)) Изолирах заден десен апарат за да се прибера и си поръчах комплект метални Goodridge .

https://www.goodridge.co.uk/products/car-brake-kit-for-nissan-300zx-z31-1983-1989?variant=12842336583745


Много приятен подарък получих от фен на проекта и на гаража . Страхотен , ръчно сглобен и боядисан модел. Правена е преди повече от 20 години и човека реши да ми я подари  :shy:
Много обичам такива модели и това е един от най- хубавите подаръци , които съм получавал. Чочо също го оцени подобаващо  :))





« Последна редакция: Март 22, 2019, 19:26:32 от didotooo »

Март 23, 2019, 08:34:48
Отговор #145

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Софийския е на същия собственик едно момче , с което се запознахме на живо на феста . Бях резервиран в началото , но се оказа много готин и точен човек. Имаме общ чат повечето собственици на класически Z Модели във БГ и почти всеки ден си пишем . Та колата му е доста солидна , доста стегната и добре съхранена. Единствено салона е претапициран някога . Кара се редовно , но вече е гаражен най - после от кога го навивах да го прибере на закрито хаха.

Седалките са най-гадната сегашност, но не са само те, затова аз ще вкарам тук една здравословна доза критика по отн. на колата, понеже промените които са и правени, наистина са неадекватни, от гледна точка на вече бившата и добра и тотална оригиналност.
Та, ето опис на всички на прима виста забележки и отклонения, които съм виждал по него.

Най-лошото, както Дидо отбеляза, почти целия интериор вече е неоригинален.
Освен ненужната смяна, покрай преди перфекгния му вид, на фабричния сиво-черен плюш салон, с тая неоригинална бежова кожа, и фабричния сиво-синкав мокет е сменен със сега един много гадно изглеждащ малеби цвят, или там мляко с пръски какао, тип мокет.
Има и някакви насложени музики със съответните дупчения и промени, и са махнати оригиналния касетофон и въобще цялата фабрична система. При разговор със собственика и в 2015 година, /ходих да гледам колата, тогава я продаваше/, гой каза, че не ги пази.

Що се касае за гаража и външния вид, тогава поне, след предишно боядисване, предполагам и сега седи в тоя вид, тя имаше леки подбитости от голямата градушка от юли 2014 година в София, понеже е седяла навън.
Всъщност, собственика и каза тогава, че тогава я извадил от гараж, та да си вкара в него новозакупен 1 Ген Джаг ХК-С.
Каква сакрилегия по отн. на хубавото Нисанче.  :))

Покрай всичките тия даунгрейди на оригиналността, свързани и с към тогавашния момент, според мен силно завишена искана цена за УС-версия с атм. мотор 300, аз не проявих интерес към колата, въпреки че тогава активно се продаваше.

Сума сумарум, колата си е ок, ама само за този, дето не я е виждал в оригиналния и девствен вид, от още първия и собственик в БГ, като си я докара от щатите в 2000 год.  А сега вече си е относително ботокс-ирана.
Но, какво да се прави, пак добре, че е още жива в тоя вид, отколкото хич.

Март 25, 2019, 10:33:59
Отговор #146

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Мерси за инфото, и аз бях проверявал Гуудрича, но комплекта за моята излиза 150 паунда, което е малко прекалено за мен...

Иначе живот и здраве, септември се надявам да се засечем.  :) И ми се иска и аз да се пусна тогава, дебютно, че вчера като ги гледах, доста се надъхах хахах :shy:

Сори за спама... :))

Април 03, 2019, 19:16:30
Отговор #147

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
А няма нищо за спама , радвам се , когато става дискусия за нещо . Наистина много пара е това за маркучи . Чувал съм  ,че на разни места из БГ правят по поръчка такива маркучи , но нямам конкретен контакт .

Относно сивия 300 ZX и на мен не ми се връзва този салон наистина . Сега е решил да си възстанови оригиналната музика ,което е похвално . За нищо на света не бих я махнал ако бях с такава защото е високия клас на GLL модификацията с управление от волана.

Страшно ме дразнеше арматурното табло . Проследих всичко , което подозирах по ел инсталацията и до колкото ми стигат куците знания установих ,че навярно причината да се дънят показанията беше в самото табло .

При подаване на контакт стрелките за налягане на маслото и температурата на охл. течност отиваха на макс . Стрелката за километрите показваше нереални стойности ,а тази за температура на маслото изобщо не отчиташе нищо .

Разглобих го тотално , заедно с това от англичанката .



Впредвид ,че преди няколко години проекта ми светещи стрелки за хондата завърши с прецакване на таблото - бях доста притеснен :D
Като цяло ползвах таблото от английския донор , но извадих стрелките супер внимателно , извадих плаките с показанията по Фаренхайд и Мили и сложих  европейския тип в КМ и Целзий .
Голяма игра беше с червяците и зъбчатките за да го накарам да си отчита отново точно в км . Смених си почернелите крушки и резултата беше 100/100 . Абсолютно всичко заработи както трябва . Силно съм впечатлен от късмета си   :)) :))

Отделно ужасно съм доволен ,че най-после подкарах круиз контрола ! На стария ми нисан също не работеше и никога не бях ползвал такъв. Не пътувам често извън града , но самата екстра много държах да работи .







« Последна редакция: Април 03, 2019, 19:35:10 от didotooo »

Април 03, 2019, 19:32:19
Отговор #148

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
На някои от снимките като кадър от обезвреждане на страшна бомба с часовников механизъм, HOLLYWOOD през 90те направо  O0 O0 O0

Април 03, 2019, 19:37:24
Отговор #149

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)) :)) :))
За тоя дребен пъзел използва ли очила  :))
Щот на мен и лупи не биха ми помогнали  :-\
retrobs.com