Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73601 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2019, 20:22:58
Отговор #150

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ХАха да може би също толкова притеснен щях да бъда и ако обезвреждах бомба :D Залога си беше голям  :)) Не ползвах очила , явно въпреки висенето пред компютрите все още имам някакво зрение  :D :D

Та дойде и датата 22.09.2018 - денят на голямото пътуване . Вълнувах се много , минаваха ми най-разнобразни мисли през главата преди да тръгна като например ще загубя ли колело , мотора ще стегне ли или дали няма да се запаля някъде  :)) :)) :)) Просто това реставрацията е наистина сериозно и отговорно  занимание изискващо добри познания, подготовка и сръчност ,а аз наистина не бях правил подобно нещо до сега . Подготовките бяха до късно вечерта , което не ми попречи пък да пропусна някои неща хаха .

Още по тъмно запалих машината и се отправих до бензиностанцията за първото и зареждане до горе със свеж бензин през последните 24 години . Чувствах се невероятно просто . Влизам чист в колата с нормални дрехи ,а гаджето не задаваше редовните въпроси защо мирише на бензин и изгорели газове , ще стигнем ли изобщо с това нещо и тн  - стария нисан имаше големи дупки в багажното и беше приключение  :))
 



Всичко изглеждаше добре , мотора звучеше прекрасно . Температурата изстиваше при движение над 100 км/ч , а е с нов термостат . Това още не съм го открил като проблем.
Както и да е , понеже организацията на клуба ни е чудесна та от 5 коли само две отидохме . Марто продължаваше да прави генерацията с майсторчето денонощно с идеята да ни настигне.
Дочакахме само Ванко с червения Датсун ,а човека със синята фланелка е бивш Датсун собственик карал един от първите Z та във Варна и бивш собственик на моята кола .  Много доволен от това , което направих с нея .



Комфорта в колата беше на ниво изключая шофьорския прозорец , който иска реглаж и не се затваряше плътно до горе и при висока скорост шуми.



Много се зарадвах , като видях в огледалото двата звяра - Toyota Supra на нашите приятели . Просто невероятни автомобили от които адреналина скача в космоса . Черната е на Уахид - индиец роден в Ук , а червената на Стоян от Добрич - разполага с поне 6 броя супри и разни селики от типа на карлос сайнц едишън и тн . Занимавам ви с това , понеже ако оставим колите им настрана са изключителни хора , които са задължителни в приятелския кръг на един фен на японските класики .










Април 03, 2019, 20:31:35
Отговор #151

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Заслужавало си е ....  :)
retrobs.com

Април 03, 2019, 22:31:54
Отговор #152

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пристигнахме на феста помотахме се да разгледаме кое какво и се подготвихме за първия рън



Впредвид ,че бяхме едни от най - дъртите машини на феста, очаквано ни разцепиха по времена , но на нас изоообщо не ни пукаше хаха . Иван с датсуна беше сложил чисто нови гуми , дебели стабилизиращи щанги и като цяло колата му беше най-подготвена и си подобри времената от миналата година .




Аз карах за първи път на писта , емоцията е уникална макар и с този 101% стоков круиз автомобил . Разбрах две неща - не мога да карам и колата ми не е готова за подобно каране хаха . Доста се накланяше по завоите макар с нови амортисьори, гумите ми бяха тези с които бутахме все още ръждивото купе преди да стане готова - абсолютно неподходящи . На завоите 280 ZX определено беше много силен ,а на правите 300 ZX дърпа доста прилично , пролича си потенциала на V образния мотор и 20 те коня отгоре .












Април 03, 2019, 22:48:29
Отговор #153

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пораженията за нашата компания бяха гръмнало турбо на 200 sx , ванкеловата  RX7 беше стояла няколко години и нашия човек я раздвижи на пистата , но мотора приключи . За щастие в момента е с друг ванкелов мотор в отлично здраве . Въпреки това , не го остави на пътя ,а го прибра до Варна . Страхотна машина !

А при мен от бързане и ентусиазъм не бях закрепил добре задните спирачни маркучета , макар метални на единия завой ми потъна педала и изтръпнах . Успях да се добера до бокса и изолирахме апарата за да се прибера  :)) :))

Впредвид големите жеги , температурите бяха окей - това да имаш кулери е голямо предимство ! Мотора се държа перфектно при натоварване . Ах тая снимка с подпряната гума на бронята ми вади очите  >:D :))

« Последна редакция: Април 03, 2019, 22:52:38 от didotooo »

Април 03, 2019, 23:01:03
Отговор #154

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
За момент реших да проверя как сме с високите скорости , макар натоварена целия багажник и задни седалки + 2 ма човека доста приятно ме изненада . Разхода - повече от добър около 10/100



На другия ден минахме през автомивката и с включен работещ круиз контрол обратно към Варна заедно с младежа 350 Z



Нямаше как да не отбия за снимка пред тази постройка  :))




Април 03, 2019, 23:15:55
Отговор #155

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Адмирации за желанието и свършената работа, страхотна машина. Това ли е максималната скорост и може още?

Април 03, 2019, 23:33:48
Отговор #156

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря ти ! Ами честно казано според мен е максималната , дори и не така натоварена  не мисля ,че ще вдигне повече все пак е едва 170 кс .
Интересното е ,че старата ми , която беше с пълен афтърмаркет  боди кит успя да мине 240 по километраж с трима човека - може би е допринасял за по-добрата аеродинамика .


Април 04, 2019, 23:29:11
Отговор #157

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това , което знаех за историята на колата е ,че украинци идват с нея във Варна през 1994 година . По думите на стария собственик - доста съмнителни типове .
Разкодирах рег табелите . Била е регистрирана в град Днипро (Бивш Екатеринослав и Днепропетровск ) , областен център Днепропетровска област , Украйна .





Та запознах се случайно във фейсбук с Юлиан  от Пловдив , който купи една стара варненска каравана Мерцедес ,която зяпах с интерес като минех покрай нея . Та съвсем наскоро  ми писа коментар  под снимката на Нисана , който предизвика интереса ми цитирам :

'' Тая кола не беше ли на един украински бандит , виждал съм я преди 20-25 години . Паркираше направо пред Фестивалния комплекс ''


През онея години Юлиан е бил в мутренските среди и доста добре познава тогавашния контингент особено варненския - държал е билярда във Фестивалния комплекс . Та имали са проблеми за разрешаване с украинеца  през ония години . Не можа да се сети името му първоначално , но звънна един телефон и му казаха - Александър - Саша Басаев . Дребен  и черен и доста нагъл  :))
С този Нисан е дошъл във Варна и често е идвал да играе билярд в ФК заедно с любовницата му - рускиня балетистка държаща някакво кафе до емблематичната баня '' Гъбата ''
Юлиан си спомня доста добре цялата тази история понеже се е бил захласнал по тая кака  :)) :)) Тя - много красива мацка , а той доста грозен ,но е успял да и завърти главата тогава  :)) :))
Та тоя Саша е спирал директно пред ФК без да му пука особено от ченгетата , сваляли таргите и го карали направо по пешеходните пътеки. Веднага се сетих за натиснатите греди на колата и удара отпред в дясно.
След това нисана е изчезнал някъде ( може би точно тогава е счупил автоматика и е останал при човека , от който го купих аз). Докарал си Понтиак транс ам и се движел с него .
Сашата са го арестували пред '' Делфина '' доста зрелищно , в понтиака са намерили фалшива валута . Говорело се ,че са го предали на руснаци или украинци  и повече не се появил .
Като цяло е бил тарикат на дребно , мислещ се за голямата работа .


Към ден днешен тая кака е на около 60 години ,от около 30  живее във Манхайм ,Германия и държи школа за балет . Юлиан поддържа връзка с нея и  това лято ще идва на почивка покрай Варна понеже сина и живее все още тук . Имала снимки в нисана ми , надявам се да ги донесе и да си ги сканирам . Ще е супер готино да я снимам отново в него .
По нейни думи  Сашата  е починал от инсулт в Москва .


« Последна редакция: Април 04, 2019, 23:34:54 от didotooo »

Април 05, 2019, 08:58:04
Отговор #158

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Романтика рийшли! :shy:

Април 05, 2019, 10:24:26
Отговор #159

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дидо, готина история! Ще е много интересно да снимаш бившата как и настояща леля отново в Нисана.
Въобще, всякакви стари снимки ще са супер ценни за истоията на колата, или просто интресни ;)

Аз преди години се опитвах да възстановя историята на моята Алфета ГТ, но стигнах до една автокъща около Верона, от която не ми дават никакво инфо..
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"