Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73592 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 05, 2019, 11:08:20
Отговор #160

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Митко, може би трябва на място да идеш.

Тази тема е от любимите ми във форума, страхотна история! При разглобяването не изпадна ли още някой артефакт от тъмното минало на бившия й собственик?  8))
we all have wings, but some of us don't know why

Април 05, 2019, 15:33:00
Отговор #161

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, такава прецизност по сглобяването и довършването на Нисана, честно, не съм виждал на живо! Адмирации!

Що се касае за описвания като дребен и нетипично черен украинец, виждал съм да кара в годините 1993-94 години, по Варна един подобен джудже типаж, отн. актуален Понтиак на украински табели.
Но не бе модела ТрансАм, а миниван- ТрансСпорт. ))

А, разбира се, че е бил дребен измамник, особено съдейки по възрастта на колата, дето е карал, и кореспондиращата с това отн. ниска цена на Нисана тогава, като е бил вече 8-10 годишна кола.
Сега разбира се, е друго, твоя като е реставриран, вече е сериозно ценен автомобил.
Или, отнесено тогава към времето, моя 300 турбо, като го купих в 1990 год, на само 3 години възраст /бе лифтовия от 1987 модел/, и на под 20000 км пробег, определено не беше евтина кола.
Но в началото до средата на 90-те години да караш ползвана отн. неактуален модел кола, като предлифтов 10 годишен спортен Нисан, не е било признак на сериозно въртене на кинти.
Поне не в тогавашните вече, поради липса на по-удачна дума, да кажем- тарикатско-бандитски среди.
Особено па и на фона на плеядите тогава дошли у нас престижни бегачки- Бенцове 129 СЛ, БМВ 850, Порше 964, Нисани 300 Туин Турбо, Додж Стелтове, и прочее крадени върхови серийни спортни модели, които активно ги караха вече в БГ.

За паркирането пред комплекса, то си беше мода, а и признак на престиж баш тогава, за който може или му стиска да го направи.))
Аз по-рано, в годините 1990-1991, също го практикувах тоя номер на Фестивалния, не за друго, а понеже обичах да си държа под око колите, където и да спирам.
На същия принцип си карах и паркирах и по пешеходната алея до самия плаж на Златните, а и най-вече там на най-дебнатите от полицията места, като пред Бар Астория, и на горната пешеходна алея пред тогавашния още работещ боулинг.

Иначе вярно, на Фестивалния като ходех там с каквато и да е кола, особено по ниска на просвет, като 300 турбото, помня, че бе бъзикня стигането до отпред. Веднъж минах през някаква бабуна там покрай алеите, и успях да си разпоря сребристата гума пред предната броня, та ме беше много яд.
Вече в София успях да намеря начинаещи тогава в тия ремонти пластмасаджии, да ми я заварят.
Е тоя сребрист Лип, дето е точно между двата халогена в предната престилка, го окепазих там по алеите в Морската.



Полицията обаче тогава, поне до 1991-92 години, още си бе на мястото, и имаше навика да глобява, който се мота по алеите с кола.
Даже на моя 300 веднъж ми свалиха номерата, дето бях паркирал отпред пред Фестивалния.
После 1-2 седмици го карах по Варна и Златните, е така без номера, докато се наканя да си ги монтирам обратно, с табелите хвърлени под предното стъкло, след като ми ги върнаха от някакво районно във Варна.

А това, че тоя е наглеел по заведенията, малко ме учудва.
Баш в периода 1992-1993 години, а и след това, вече по Варна имаше яки биткаджии, и разни там реални или правещи се на борци, които последното дето обичаха, е руснаци да се пробват да им дават наклон.
Та странно, че тоя не е получил тогава някое чупене на кости, че и ножка за десерт.  :))
А може и да е ял бой някъде по морето, ама да не се е разбрало чак толкова.
Странно от какво отн. млад ще е получил инфаркт, сигурно от предрогиране, гарнирано с някоя гадна водка...

« Последна редакция: Април 05, 2019, 16:03:56 от USfan »

Април 05, 2019, 21:04:24
Отговор #162

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
О да , страшно ми е интересно да видя снимките и да науча още повече . Ако можеха да говорят нашите коли, толкова много интересни ситуации , пътувания . Понякога стоя в нея и си мисля какво ли е видяла , къде ли е била :))  Пожелавам ти успех с разнищването на миналото и .

Впредвид ,че я взех почти напълно разглобена в нея имаше освен части и много боклуци , сред които нищо интересно освен някои неща за 280 ZX . Старият собственик я е снимал подробно в процеса на разглобяване , но все още не е открил снимките .

Благодаря за думите , но моя проект е по - скоро бюджетен с идеята да карам прилична кола , но въпреки ,че се заиграх доста  не е чак супер прецизно реставрирана . Някои детайли трябваше да подцинковам вместо боядисам и все още тук там имам за довършване разни дребни липсващи неща сред които и този лип отпред , който ми вади очите :D

На Марто датсуна определено е на много по-високо ниво в реставрацията . Всяко болтче и шайбичка са подцинковани. Голяма красота е на живо. Сега ми се разтрака единия заден апарат , явно е поизносен. Тампоните на предните амортисьори са за смяна и искам да сменя и абсолютно всички по окачването . Кардана трябва да го сваля и дам за баланс ,че над 80 км/ч има неприятна вибрация, не се светнах да го бележа при демонтажа.

Люси , прав си колата на дребния мошенник Саша е ТрансСпорт  миниван моя грешка  :D  Нищо чудно да са го дънили , то дори по- сериозните бабаити като Венци черния от моя квартал , който караше страхотен мерцедес CL го заклаха с нож  едно заведение , помня още полицията и линейката отивайки на училище .

Иначе чак ценен автомобил не мога да кажа че е , въпреки ,че цените започнаха да се покачват стремглаво нагоре, дори в мобиле .де  . Все пак това е бюджетен спортен автомобил от класа на 924 . До спреди няколко години  за около 6-7000 евро можеше да се намери доста запазен екземпляр , а сега това е долната граница за коли със забележки и ръжди . Сега виждам ,че тавана е около 22 000 евра , което за мен е лудост , но както знаем немския пазар си е скъпарски за подобни возила .

Абсолютно дивашки години са били , като се сетя и разказите на Иван и останалите , които са карали тогава Z та . Единия с берлинска рег , другия без номера .. Абсолютно са си правили каквото искат , бягали са от ченгетата с колите страхотни истории ми разказаха . Ще кача тия дни едно уникално видео от тогава , снимали са с някаква камера дивашките си изпълнения към час и нещо беше .




https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=268234491&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=5&pageNumber=2&scopeId=C&sfmr=false&searchId=dc02ba20-8811-a50d-ccd0-33f706c3652a







Април 05, 2019, 21:27:08
Отговор #163

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,ти гледай да не погнат по новия закон за покупко продажби на МПС  и ако се окаже,че някоя дама е забременяла в колата ти преди години може да се наложи да припознаеш детето (вече 15 годишно) и да плащаш "бащинство"  :))
retrobs.com

Април 05, 2019, 22:09:53
Отговор #164

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, и а3 в 90-те години си карах редовно ра3ни коли бе3 номера или с правени такива.
Специално 280-ката наи-редовно иа движех с рисувани картонени номера, че бе внесена след 1993 год. в БГ, и иа хвана 40% акци3 на на ба3а кубици.
Не че ми беха крадени колите, ама да не плаштам мито,и да не бур3ам да ги регистрирам на БГ номера.
Но по принцип, поне в началото на демокрациата, от летото на 1989 год, като паднаха митата, та до краиа на 1992, почти ништо не се плашташе като мито.

А на 300 турбото, то не бе само мое, партиино го бехме купили с един приател, а3 и тои му платихме в началото на 1991 година, ми3ерниа левов еквивалент на 700 ДМ мито.
Това бе 10% митото, на ба3а декларирана от нас, предполагаема цена на старо 7000 ДМ на колата. Като се има предвид, че колата като нова в 1987 гдина бе с над 70000 марки цена по фактурата и, вкл, тогавашниа 14 % Мервертштоиер, и че ние с моиа приател платихме в представителството в Мунхен на Нисан- Ауто Драховски, 3 години след пурвата и регистрациа, при придобиването и, не много по-малко от половината от цената и като нова, и3работихме митницата с оценката, като стои, та гледаи.  ;D
И то на 2-мата митничари от комисиата по обмитиаване не дадох подкупи в брои, а само 2 бутилки френски ликиори Гранд Марние- един черешов, и един портокалов, хаха....

Но, тия 90-ски снимки на трите Варненски 280-ки, как ме върнаха в младостта.  ))
На лайняния металик с Берлински номер В-С-1789, доста съм се возил, и даже съм го карал веднаж, по времето като имах вече моя черния металик 280, тоест, в 1994-96 години.
Тогава лайняния 280, тои бе от новиа пост-1982 год. лифт, лонг версиа 2+2 места тарга, салон с златист плюш салон и атмосферен мотор, беше го докарал от Берлин един мой познат варненец- Борин се казваше.
Борин беше голям Датсун манияк, въртеше в края на 90-те години едно кафене във Варна, и го бе кръстил кафето- The ZX Race...   
Беше това кафе май близо до Годзила пицарията, на един голям булевард.

После, в края на 1996 год. ако добре помня, Борин даде лайняния 280 да го кара на аванта някакъв негов познат, един един брадат Софиянец.
И оня глупондер, след немного каране, го беше оставил 280-ката на платен паркинг на Парк-Хотел Москва.
Там колата седя, седя, седя, а брадатия спря да му плаща паркинга, и колата продължи да седи там, скрофвайки се все повече.

Та така.
Освен всичко друго, там наи-накрая на паркинга като седеше 280-ката, от влагата от тревите наблизо, му швирнаха яко ръжди, а и брадатия му беше ударил и левите врата и преден калник.
В 1998 година ходих да говоря с арендаторите на паркинга да ми я продадат цялата за части, че на моя 280 му бяха счупили двете странични стъкла, а и ми бяха гепили две от ориг. лети джанти.

Паркингаджиите обаче се дърпаха да го дадат без присъствието на собственика, дори и за 2-3000 ДМ, а и просто само искаха някой да плати месечните такси до момента, които примерно не бяха стигнали и левовия еквивалент на 1000 ДМ.

После, дойде есента на 1999 година, и нашия колега Пешо Панов ме разръчка, да ходя с един паяк или пътна помощ, директно да си го взимам 280-то, фор фрий.
Бил извлачен от паркинга, с разни други изоставени там коли, и хвърлен на една от алеите в Борисовата градина.
Това развитие много ме учуди, но се оказа истинска история.  ::)

Оказа се, че тогава при посещението на президента Клинтън у нас, на УС-охраната му дали етажи от Парк-Хотела да се настанят.
А и целия паркинг го изпразнили моментално, там да си държат служебните на охраната коли.
Покрай това, и поради липсата на собственика, Датсуна го завлачили с нещо до началото на една от алеите, и го оставили там.

Почудих се вярно дали да не го взема, но някак си не ми се разправяше па баш с нередовна кола, и то вече толкова скрофена.
Години по-късно, като се разговорихме на тая тема с варненския му собственик- Борил, той каза, че големия Фарцойг бриф още бил в него, и жалко, че не съм взел колата, щял да ми даде и Брифа подарък.  )
А тоя глупак авантаджията брадатия, дори не уведомил Борил, че го ръчкат от паркинга да си плаща абонамента, и че има риск да изгуби колата.

След месец време, в самия край на 1999 год, Клинтън си бе заминал, а Датсуна и другите изоставени коли, вече ги нямаше по алеите в Парка.
Дали са го дали на вторични, дали са го закарали на паркинга на баретите в Врана, дето седят и други изоставени и с документни проблеми коли, кой знае...

3а бегствата от полицаите, и а3 много обичах гонки, но им давах равен старт.  ;)
Махнат ли ми, намалиавах скоростта, и докато не се качат на Ладите и там сините нови в 90-те Форд Ескорти, карах бавно, че да им дам шанс да има борба, хаха... ))
« Последна редакция: Април 05, 2019, 22:49:15 от USfan »

Април 11, 2019, 22:58:58
Отговор #165

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Е това с рисувани номера си е направо култово  :)) В зората на демокрацията определено контрола не е бил толкова строг , колкото сега . Правил съм го тоя номер с бягствата с един 300 туин турбо ,че не бях редовен хич , голям адреналин си беше тогава , но сега на тия години не бих опитал подобно нещо хаха . С тия акцизи си беше доста неприятно , толкова хубави коли така си стояха забатачени . Добре сте ги метнали тия митничари , големи гадове са хаха . Имам бегъл спомен от тия времена по обявите из списанията и вестниците :



Точно така този Борин ги е внесъл тези 280 ZX - и . Сега като каза за ZX бара се сещам , че единия от нашите датсун маниаци има визитката :



Случайно търсейки гараж преди няколко години за моя нисан попаднах на тази обява , която ме втрещи . Все пак да видиш Датсун в нечии двор случайно си е голям късмет. Този би трябвало да е на Борин все още . Нашите стари датсунджии  ми казаха ,че е турбо , но той самия е малко странен тип. Та цената му е към 20 000 лв която е и причината така да си умира   



Много жалко ,че не си прибрал тогава както си го бил замислил този Дат . А дали пък няма шанс да е този по-горе ? Описанието ти лайнян металик се връзва хаха .







« Последна редакция: Април 11, 2019, 23:18:27 от didotooo »

Април 12, 2019, 18:33:03
Отговор #166

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, за скана на обявата мерси.  :)
20 години поне минаха, откакто го запродавах 280-ката....
Той и колегата Пешо Панов ми намери и ми подари наскоро, един брой на вестник Автопазар оттогава с 2 мои обяви.
Другата освен на Датсуна, бе на партийната ми Алфа Спидер. Спидера съответно бе на доста повече кинти обаче.
Е му тук снимки на Датсуна и Спидера.

Както се вижда от една снимка с едни камиони като фон, вследствие на една кражба от него на джантите му и счупване на 2 странични джама, Датсуна вече го държах не в двора на блока, дето живеех тогава, а на един прашен платен ТИР-паркинг.
А Алфата така или иначе пазех на закрито в един тогавашен ламаринен гараж в двора на баща ми.
До неговия гараж, в 1999 год, па си направих и аз първия в живота ми гараж,  O:-) пак ламаринен, с наистина огромната физическа подкрепа в строежа, от колегата Пешо, за което съм му много благодарен.
И в тоя мой първи гараж, от 1999 до 2012 го държах Датсуна, вече на закрито.
Датсуна и първите му 3 години при мен в БГ от 1994 до 1997, го държах на закрито по-редовно, в подземния гараж на хотел Родина, ама там бе доста влажно покрай едни тамошни подпочвени води.













Та, бях го пуснал тогава Датсунчето, както се вижда  и от анонса де, доста евтинo.  :))
В 1998-1999 години е било това, а го пуснах да се продава вече, че му дойдоха няколко проблема.

Не толкова това, че бе без мито, то и така си го карах с австрийските документи, а именно споменатите по-горе проблеми с гепването му на джантите и един вандализъм.
Пролетта на 1997 год. ми откраднаха 2 от ориг. му 14-ки лети джанти, сигурно щото бяха с нови гуми.
Не можах в БГ да намеря 2 броя или комплект от 280 модел джанти, та му сложих отзад 2 броя 15-ки от ранен 300 3етХ с 4 дупки.
На снимката дето е отгоре сниман с Алфата Спидер, се вижда как го карам, веднага след кражбата, отпред с 2 резервни гуми патерици от някакви примера-Алмера, докато намеря други нормални джанти.
А на една от другите снимки се виждат вече купения спешно чифт 15 цолови с 5 лъча джанти от 300, които понеже бяха с гуми 225 /оригиналите 14-ки джанти бяха с 205 гуми/, ги сложих на задния мост.
А и почти веднага след това кражбата, някакви циганета, съседите ги видяли, по метода с Нисата на Момчил, така на спортна база, ми счупиха двата леви джама- на вратата и другия заден страничен.

Така че ми писна от проблеми с колата, тогава нямах още сегашните ми гаражи, и го пуснах Датсуна на тънкажна цена от бон и половина зелени, просто да го разкарам да не ми седи на главата.
Ай и митницата се сетиха 4-5 години след вноса, че някой трябв ада му плаща митото, и взеха да ме атакуват с някакви бомбастични заплахи за конфискация на колата, ако там не съм платил дължимите такси.
Иначе 5 години по рано, цената на която го купих, бе прилично по-висока.
От Австрия го взех на, ако добре помня- 100000 шилинга цена, което бе около 8000 ДМ, или 5000 долара, нещо такова.

Покрай обаче левовия еквивалент на 10-те бона в марки мито и акциз, липсваше особен интерес някой фен да се мета, а щях да го дам и на 1000 долара, че и на 1000 марки сигурно, хаха, само да се махне....
Иначе доста се обаждаха, но наи-добрата оферта бе бартерна, една екс-такси бита Жигула, и 200 ДМ кеш.
Почти като песничката- Изпит в УНСС, цена 200 марки, и едно прасе, хаха...
Жигулата бе доста бита, с разни цветове врати и калници, малко като Поло Арлекин присадени, Направо бе ужасна, така че не си го трампих Датсунчето.

А след 2000 година, като се промениха от кубици на коне база акцизите, го обмитих Датсуна на шаси и мотор, и от 2001 до 2003 години, пак ог подкарвах редовно.
Но, пак не го регистрирах на редовни номера, покрай там неточен протокол от Технотест, и ра3правии с данъчната му нова партида в община, а го карах на транзитни табели.
И така до 2012 година си мина времето, докато не го продадох...

А Борин имаше в 90-те години по Варна, обшто 3 бройки 280, всичките на Берлински номера.
От тях един черен, и два отделни броя сходни лайняни металици цветове 280-ки.
Тоя в София дето остана, бе с атмсферниа мотор. Той и беше обаче гнил, охлузен, и с удари по каросерията.
А турбото, дето си го има още у Варна, е една идея по-стегнат, а и бе пръскан от Борин с нов лак преди 10-12 години.

Турбото Борин много ми го хвалеше преди 10 години.
Преди 3 години време, нали ти ми беше пратил линка с тая агенция с адреса му, и мислех, като е толкоз 3алежало турбото, да му оферирам няколко народни хилядарки в лева.
Но това-онова лятно време, и все не се организирах тогава да го посетя там на адреса.

Но, щом казваш, че иска 20 бона на турбото, няма даже какво да ходя да го гледам сега.
То по на 10-15000 Евро реални продажни цени, в Германия има 280 турбо-та, дето да са все пак поддържани и карани коли, може и с ТЮВ даже да има някои, а не залежали като Бориновия.
« Последна редакция: Април 12, 2019, 20:37:45 от USfan »

Април 12, 2019, 20:38:05
Отговор #167

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, да, за прибирането на оня от паркинга.
Сега вече ме е яд, можеше да спасим от шрота още един 280...
Ама на, тогава не ми се занимаваше.

Така в Германия в 1991 година, близо до градчето дето живеех като студент в района на Щутгарт- Вайнщат, имаше един страхотен хвърлен, и изоставен без номера, 280 ЗетХ.
Бе с тарга покрив и 2 плюс 2 купе, и 6-лъчевите 14-ки джанти.
Не помня новия или стария лифт бе, но бе с атм. мотор и ръчни скорости, а на вид- син металик със син плюш салон.
Беше напълно комплектен, и изоставен отскоро пролетта на оная година, пред едно общежитие за емигранти в района.
Можех да му разбия патрона на запалването и да пробвам да го запаля с разни жици, и поне да си се повозя из квартала.  O:-)

А даже тогава имах в мен всякакви картонени БГ-талони за временна регистрация, с празни данни, а и имах и издадени към тях надлежни транзитни БГ-номера, дето бяха от стария тертип от материал ПВС от кофички от кисело мляко.  :))
Та можех оня син хубавец да го спася, и да го докарам в БГ.
Но, пак, тогава имах вече партийния ми 300 турбо, купих си малко след това и първото ми Бертоне, и не ми се занимаваше с 3-та, че и при това- нередовна кола.

Е такъв беше немския Щутгартския изоставен 280.
Даже и с оригиналната асиметрична музика вътре беше.

« Последна редакция: Април 12, 2019, 20:56:09 от USfan »

Юли 19, 2019, 19:33:32
Отговор #168

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
Много лачен си го направил 300ZX-са, браво! До скоро ми се виждаше грозен този модел и харесвах само тези от 90-те, но сега взе да ме радва и този. Най-любим ми е 240Z  и с удоволствие бих си купил някой ден.  :)
Този цвят прилича на моя на джипката ;D
« Последна редакция: Юли 19, 2019, 19:38:46 от CJ7 »

Юли 28, 2019, 22:35:07
Отговор #169

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря ! Честно казано , докато не видях такава кола на живо , изобщо не им обръщах внимание. Но видиш ли , разгледаш ли и още повече да я усетиш как се кара и те грабва в повечето случаи . Дори преди да купя първият ми Z31 , не знаех ,че съществува този модел  :)) :))

Върнах се за малко във Варна миналия месец и покарахме . Жестоко си изкарахме , а вечерта завърши в Surf & Turf Beach club , което се оказа изключително приятно заведение , далече от чалгата и пияндурниците малко по - напред по морската ни алея.